Андрій Левус: "Санкції" проти російських банків - м'яке та половинчасте рішення

Андрій Левус: "Санкції" проти російських банків - м'яке та половинчасте рішення

Чекаю, що всі нардепи, які заявляють про заборону російського бізнесу в Україні, доведуть свій патріотизм справою і проголосують "за".

Президент ввів в дію вчорашнє рішення РНБО "Про застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)" щодо низки юридичних осіб. Під санкції строком на рік потрапили російські банки, власником яких є безпосередньо держава-агресор. Це "Сбербанк", ПАТ "ВіЕс Банк", ПАТ "Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк", ПАТ "ВТБ БАНК", ПАТ "БМ БАНК".

Сьогоднішнє рішення Президента та РНБО, на жаль, не вирішує всього спектру проблем, які провокує наявність в Україні російського бізнесу загалом і російських банків зокрема. Приємно, що нарешті на третьому році відкритого протистояння із РФ у керівництва держави з'явилось розуміння необхідності економічної деокупації України від російського капіталу.

Проте, ведені санкції проти російських банків вважаю занадто м'якими - російські банки продовжують працювати в Україні, не всі російські фінансові установи потрапили під санкції. Проблема знову відкладається в довгий ящик, а російський бізнес продовжує себе вільно почувати в економічному просторі України.

Потрібна конфіскація в рахунок завданих росіянами збитків під час агресії!

І тим більше, таке «м'яке» рішення важко зрозуміти, враховуючи особливу активність НБУ, який проявляв протягом останніх років рішучість у зачистці банківського сектору України - закрито близько 90 банків, націоналізовано «Приватбанк». І на цьому фоні така лояльність до «Сбербанку» та його російських «братів»

Не важко спрогнозувати, що продовження діяльності російських банків в Україні лише провокуватиме посилення виступів громадян. І владі загалом, та Президенту, РНБО і НБУ зокрема, краще прийняти цивілізоване рішення ніж спричинити конфлікт всередині країни. Досвід із блокадою показав - будь які половинчасті рішення не вирішують проблему, а лише посилюють її.

Більше року тому я разом з іншими патріотичними парламентарями реєстрував законопроект щодо природних монополій, згідно якого російські олігархи не могли б володіти надважливими українськими підприємствами, такими як обленерго, наприклад.

Цей законопроект більше року не виноситься на голосування в сесійну залу. Ми зіштовхнулися з протидією з боку проросійських політичних сил та їх агентів у владі. Але впевнений, що "Вільні Люди" досягнуть свого, як це було з Кєсаєвим, російським олігархом - ФСБшником. Ми змусили владу застосувати санкції проти нього.

Восени минулого року ми зареєстрували проект постанови звернення до РНБОУ з вимогою внести в санкційний список багатьох російських олігархів, які ведуть бізнес в Україні та є власниками наших підприємств, а також російських компаній, які продовжують свою діяльність в Україні. Серед них не тільки банківські установи.

Наступного тижня ініціюватиму прийняття Радою санкційного списку, до якого будуть входити не лише фінансові установи держави-агресора, а й конкретні російські олігархи, які причетні до війни на сході України.

Чекаю, що всі народні депутати, які публічно заявляють про заборону російського бізнесу в Україні, доведуть свій патріотизм справою і проголосують "за".


Поделиться​​ новостью:

- Михаил Саакашвили: Прямая демократия для Украины!
- Помощь воюющим на востоке тоже хотят сделать "гибридной". Откровение Волонтера... (ВИДЕО)
- України, заради якої жив Василь Стус, досі немає
- «Только медведи, говоришь, будут ходить до Москвы?» Пока Омелян запрещает транспортное сообщение с РФ, его жена успешно торгует в Москве
- Горишние Плавни (бывш.Комсомольск) - чище всех. Рейтинг городов Украины по качеству воздуха
- Квазикандидаты в Президенты - классификация
- Короля формирует свита - Тупой и еще тупее. Везде. От губернаторов и журналистов до порохоботов...
- Добровольная слепота - cуть с@чьего государств!
- Какого кандидата в Президенты поддерживать?
- Знаете, почему у нас сидит только Ефремов?
09:20Март, 17 2017 561

___________________________________________________________________________

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю