Аудитор НАБУ від влади – імітація боротьби із корупцією

Аудитор НАБУ від влади – імітація боротьби із корупцією

В Україні триває імітація боротьби із корупцією. Силові структури роблять вигляд, що вони борються із корупцією - Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко

Лідер фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що в Україні триває імітація боротьби із корупцією замість очікуваної західними партнерами реальної антикорупційної діяльності, свідченням чого є намагання влади протягнути одіозну кандидатуру Найджела Брауна на посаду аудитора НАБУ замість запропонованої і погодженої профільним комітетом кандидатури Роберта Сторча.

«В Україні триває імітація боротьби із корупцією. Силові структури роблять вигляд, що вони борються із корупцією, а корупціонери роблять вигляд, що вони бояться. Насправді ніякої боротьби із корупцією не ведеться», – сказала Юлія Тимошенко.

Як доказ політик нагадала ті обставини, коли напередодні Верховна Рада проголосувала за Проект постанови про визначення кандидатури до складу комісії зовнішнього аудиту ефективності НАБУ, яким запропонувала делегувати заступника генерального інспектора Департаменту юстиції США Роберта Сторча.

«Мова іде про призначення зовнішнього аудитора, тобто того, хто буде контролювати, спостерігати і не давати можливості НАБУ ухилятися від реальної боротьби із корупцією. Це людина, яка приймала участь в формуванні НАБУ, розробці всіх концепцій боротьби із корупцією, і він був погоджений профільним комітетом Верховної Ради», – сказала вона.

Проте у парламенті «відбулись надзвичайні речі», коли фракції «Блок Петра Порошенка» і «Народний фронт» заблокували призначення Роберта Сторча на посаду аудитора, натомість намагалися внести на розгляд парламенту кандидатуру невідомого громадськості і суспільству Найджела Брауна.

«Найджела Брауна ніхто не знає, і він ніколи не займався антикорупційною діяльністю. Оскільки нинішню команду президента охопив жах перед відповідальністю за корупцію, вони привели Брауна і запропонувала його кандидатуру», – пояснила політик.

Лідер фракції «Батьківщина» підкреслила, що під час відповідного голосування, 214 народних депутатів із «Народного Фронту», «Блоку Петра Порошенка» і олігархічних груп проголосували за кандидатуру Найджела Брауна, адже таким чином намагаються «практично ним прикрити всю корупцію в Україні». Натомість демократична опозиція не підтримала такої ініціативи, і проголосувала за кандидатуру Роберта Сторча, при цьому його підтримали лише 76 із 450 народних депутатів.

«Це тестова річ, тому що у мене в руках є поіменне голосування, хто голосував за Роберта Сторча, що значить за справжню боротьбу із корупцією, а хто голосував за Найджела Брауна», – сказала Юлія Тимошенко.

Лідер фракції «Батьківщина» також додала, що сьогодні не можна запропонувати альтернативу кандидатурі Роберта Сторча.

«Сьогодні Україна перебуває на зовнішньому фінансуванні, коли країни виймають зі свого бюджету гроші і дають їх Україні. Тому держави і громадські організації мають право дати кандидатуру того аудитора, кому вони довіряють», – акцентувала парламентарій.


Поделиться​​ новостью:

- Андрей Капустин: У СУПЕРМЕНА ОМЕЛЯНА БЫЛА БОЛЬШАЯ ГИПЕРЛУПА, ОН ЕЙ ГОНЯЛ МЕДВЕДЕЙ В КРЕМЛЬ, ЗА ЧТО ИМЕЛ ТАРЕЛКУ СУПА)
- Переможні технології виборів-2019
- "Они" красную черту! Как спасти Украину?!
- Кум Путина возвращается в украинскую политику, чтобы стать громоотводом для Порошенко? — Deutsche Welle
- Грёбаное, грёбаное днище! Государство Украина у нас - гиперлупнутое на всю голову
- Лиза Богуцкая: Для депутата главное - вылить кучу д@рьма и не нести ответственность за базар
- Михаил Саакашвили: Прямая демократия для Украины!
- Помощь воюющим на востоке тоже хотят сделать "гибридной". Откровение Волонтера... (ВИДЕО)
- України, заради якої жив Василь Стус, досі немає
- «Только медведи, говоришь, будут ходить до Москвы?» Пока Омелян запрещает транспортное сообщение с РФ, его жена успешно торгует в Москве
07:37Март, 17 2017 554

___________________________________________________________________________

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю