Чи  зупинить жадібність "безвіз" ? Єгор Соболєв

Чи зупинить жадібність "безвіз" ? Єгор Соболєв

Європейський комісар з регіональної політики і міністр закордонних справ Данії попросили передати вам важливе повідомлення+

Скасування європейськими державами віз для українців зараз насамперед залежить від того, як буде виконуватися законодавство про відкритість майнових декларації українських топ-посадовців та суддів.

Всі спроби закрити частину майна чи зменшити відповідальність за його приховування можуть поставити під сумнів #ДоЄвропиБезВіз.

Йоганес Хан та Крістіан Йенсен сьогодні прийшли до нашого парламентського комітету з протидії корупції на зустріч зі мною, директором Антикорупційного бюро Артемом Ситником, головою Агенції із запобігання корупції Корчак Наталія, та Максимом Грищуком, який виконує обов`язки антикорупційного прокурора поки Назар Холодницький у відрядженні. (Представляючи колег на правах господаря, я розповів високим представникам Євросоюзу про славетне минуле прокурора-кіборга:).

Окрім завдання не дозволити наших клептократам в останній момент втекти від необхідності показати і пояснити їхнє не по-європейські величезне майно, ще обговорили суперважливість проведення закону про Антикорупційний суд. Суд, що зможе виносити вироки топ-клептократам. Європейські колеги висловили готовність допомогти нам підібрати туди принципових людей. (Критично важливо, бо туди чаусів пропихатимуть).

Також Єврокомісар Хан підтримав закон про надання НАБУ права за рішенням суду прослуховувати корупціонерів самостійно. (А не через СБУ, яка зараз цих корупціонерів попереджає. В понеділок перекажу його слова на погоджувальній раді Парламенту, що визначатиме як закони голосувати наступного тижня. До речі, запропонував прийти туди директору НАБУ. Може, поява Артема допоможе знайти голоси:).

Пан комісар та пан міністр ініцювали цю зустрі для представлення спеціального проекту Євросоюзу задля допомоги Україні в перемозі над корупцією. (Ми не один раз обговорювали, що ефективно, а що ні з посадовцями та експертами ЄС. І я дуже радий фінальному рішенню.) 16 мільйонів євро виділені на підтримку українських антикорупційних громадських організацій (ключова наша сила); технології для Антикорупційного бюро, Агенції із запобігання корупції та Антикорупційної прокуратури (база НАБУ вже наводить жах на багатьох суддів); і створення незалежної групи європейських експертів. (Це особливо важливо для мене. З самого початку роботи в парламентському комітеті з протидії корупції роки я закликав європейців дати нам в допомогу людей рівня Giovanni Kessler. Щоб вони регулярно приїжджали, оцінювали і публічно інформували всю Європу про те, що виходить в українського суспільства в боротьбі з клептократією, і хто та як цьому заважає. Така міжнародна група може стати могутнім союзником у подоланні саботажу наших клептократів, які в Брюселі розповідають про боротьбу з корупцією, а в Києві очолюють її.)

Був дуже радий дізнатися про схвалення такого плану.

Ми жодного разу не програли, коли активні українські громадяни діють разом зі справжніми журналістами, посадовцями, що не продаються, ще й мають підтримку в Брюселі та Вашингтоні.

Але зараз ключове завдання - не пропустити контрудар клептократів у вигляді закону про "нульову декларацію", який насправді треба називати "про амністію корупціонерів".


Поделиться​​ новостью:

- Украина готова предоставить «зеленый коридор» для эвакуации российских войск из Приднестроыья
- У Порошенко большие проблемы на Западе, а в Украине - «широкий антипорошенковский фронт»
- Коррупционеры упираются: Рада снова не смогла включить в повестку дня Антикоррупционный суд
- Адвокаты и Россошанского, и Ноздровской не верят в версию следствия о том, что Россошанский убийца
- Это должна знать вся страна! Отныне в Украине появился официальный узурпатор власти – Сыроид
Сентябрь, 16 2016 400

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю