► Аналитика
Саакашвили: миссия выполнена? Он обещал вернуться. Что будет происходить после депортации с Саакашвили и с украинской политикой Война как самоцель Дело Игоря Гужвы. Политические последствия "Демонстрация силы" с Аваковым или без него. Куда идут маршем Национальные дружины? Принуждение или профанация. Что означает "кремлевский доклад" для Украины, России и мира Израильский историк-медиевист Юваль Ной Харари выступил Давосе: Большинство людей вообще не осознают, что происходит и что на кону ЛДНР: оккупация или гражданская война ? Депортация Саакашвили - Вся украинская власть ищет варианты и самое смешное - все они плохие Украина - государство не национальное, а феодальное Александр Кочетков: КОММЕНТАРИЙ НА СТАТЬЮ О ГРУППАХ ВНЕШНЕГО ВЛИЯНИЯ НА УКРАИНУ Вот кто реально управляет Порошенко и Украиной

Чому мені потрібна "республіка", а не "держава"?

Чому мені потрібна "республіка", а не "держава"?

Слова вартісні, слова означують сутність. Менше держави - більше громадянина. Таким я бачу наш вектор розвитку

У будь-якій "державі" є "влада", яка відокремлена від громадян, навіть якщо формально ними обрана за демократичними процедурами. В державі "влада" завжди має фактично більший контроль над громадянами, ніж громадяни над "владою". В державі "влада" завжди має дієві інструменти прямого примусу громадян, зокрема насильницького, натомість громадяни таких інструментів позбавлені, не лише інструментів примусу, але й інструментів самозахисту. В державі "влада" реально володарює. В "державі" означенням "громадянин" здебільшого маскують фактичний статус "підданого".
В республіці єдина влада - це громадяни. Вони володіють особисто або спільно і володарюють. В республіці нема будь-яких постійних органів влади, а є постійні управлінські магістратури, які не володарюють, а лише здійснюють функції управління в межах чітко визначеної компетенції. В республіці громадяни мають дієві і достатньо оперативні інструменти звільнення тих управлінців. Навіть тимчасова магістратура диктатора, яка завжди має чітко визначений термін дії і має на цей час дійсну майже абсолютну владу не спроможна поневолити громадян і діяти проти їхньої волі і інтересів. 
Не бачу способу для українського суспільства одразу перейти від держави до республіки, але такий перехід треба здійснити. Хай поступово.
Менше держави - більше громадянина. Таким я бачу наш вектор розвитку.
Тому потрібна політична діяльність, тому потрібна політична організація з партійним ядром. Я свій вибір зробив - республіканці і республіка.

 

Святослав Стеценко


Поделиться​​ новостью:

- КАК СААКАШВИЛИ В МЮНХЕНЕ ОТОБЕДАЛ
- СТЕПАН ХМАРА ПООБІЦЯВ МЕРУ КИЄВА КЛИЧКУ ВІДСТАВКУ ЗА ВИКОНАННЯ ЗЛОЧИННИХ НАКАЗІВ ПОРОШЕНКА І ТРАНСПОРТНИЙ КОЛЛАПС У СТОЛИЦІ
- Лиза Богуцкая: Нас есть будущее. И мы его достойны!
- Капустин Андрей: ТЯЖЕЛА ТЫ, ПОСТУПЬ МУДОЗВОНА
- Дмитрий Суворов: Принято считать, что Порошенко умнее своего предшественника. Уже даже не знаю
09:06Январь, 20 2018 1302

___________________________________________________________________________

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю