Loading...
► Аналитика
Мировые процессы "гибридной войны" входят в непредсказуемые фазы, - Горбулин Спросите себя: Вы такую Украину хотели в 1991-м, в 2004-м, в 2014-м? Сейчас? Для себя, для своих детей? Медреформа: 10 рисков, о которых молчит Супрун Что показывают акции протеста под Радой Фонд Карнеги: между Украиной и Западом нарастает напряженность из-за нежелания Порошенко бороться с коррупцией Кто разделит с Порошенко ответственность за «минский сговор»? Cамые "интересные" нюансы пенсионной реформы Страшный сон Запада. Он в конце концов, неизбежно проиграет в Украине Почему украинский парламент объявил итальянскую забастовку “Петушиный отряд шоколадного цеха” От урагана к миротворцам. Что изменится для Украины после встречи Трампа и Порошенко Порошенко ради личной наживы целенаправленно уничтожает Украину — Сенченко Альона Шкрум: ТРИ УРОКИ "ПРОРИВУ СААКАШВІЛІ" Святослав Стеценко: Важкі істини - наші правителі діють на боці нашого ворога. Це об'єктивно День позора государства. К чему приведет "пограничный прорыв" Саакашвили. Последствия для Украины и Порошенко

Чому не можна було підвищувати комуналку?

Чому не можна було підвищувати комуналку?

Про перевищення повноважень Національної комісії та недоцільність збільшення тарифів розповів юрист Микола Титаренко.

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) перевищила свої повноваження. Вона встановила тарифи на ті види послуг, на які не видає ліцензій. Зокрема, на опалення та гаряче водопостачання.
 
Про це  розповів юрист Микола Титаренко.
 
"Зростання цін на тепло відбулося не зважаючи на те, що є заборгованість із виплат пенсій та зарплат. Це заборонено законодавством. Була порушена процедура при голосуванні за нові тарифи на засіданні комісії. 6 людей за 15 хвилин, не досліджуючи документів, висновків компетентних органів, прийняли тарифи для 169 підприємств теплокомуненерго", - каже Титаренко.
 
На думку юриста, чиновники не врахували головного - доцільності збільшення тарифів.
 
"У законі "Про ціни та ціноутворення" зазначено, що газ власного видобутку призначений для потреб населення. Укразвидобування має значно нижчу собівартість видобутку газу, ніж йому мають платити за новими тарифами. Кошти з держбюджету, які йдуть на субсидії, невідомо де діваються. Вони не направляються на модернізацію газотранспортної системи, утеплення будинків. Якби мова йшла про купівлю чорної ікри, яку можна і не їсти, ситуація була б іншою. А від газу люди відмовитися не можуть. І вимушені платити шалені тарифи, які прийняли за незрозумілою формулою", - говорить юрист.
 
Експерт із енергетики Валентин Землянський зазначає, що тарифи в Україні перестали бути економічною категорією. Вони стали політикою.
 
"Останнім часом на них має вплив Міжнародний валютний фонд. Він вважає, якщо вартість газу в Україні буде дорівнювати вартості імпортного палива - все буде добре. Але це тільки теорія. Нові тарифи неспівставні з доходами громадян. Українці платять за комуналку половину заробленого. Тоді як в Європі на це йде 10, а взимку - до 20 відсотків сімейного бюджету. 3,60 гривень за кубометр - це зараз оптимальна вартість газу для тих, хто споживає до 2500 "кубів" на рік. А таких у нас 75 відсотків сімей", - додає Землянський.
 
Нагадаємо, 23 червня лідер фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко подала до окружного адміністративного суду міста Києва 2 позови. Вона вимагає скасувати постанову Кабінету міністрів від 27 квітня 2016 року №315 про зрівняння ціни газу для населення та промисловості. А також постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) від 09 червня 2016 року № 1102 про збільшення тарифів на централізоване опалення та гаряче водопостачання.
 
На думку юристів БЮТу, уряд перевищив свої повноваження. Він втручається у господарську діяльність Укргазвидобування та Нафтогазу на основі того, що держава повністю володіє цими підприємствами. Вводить ринкові ціни при відсутності вільного ринку природного газу та можливості у побутових споживачів обирати у кого купувати паливо. Також не враховує доходів людей.


Поделиться​​ новостью:

- Об органичной неспособности лидеров Украины в новейшей истории построить государство
- Порошенко копирует Путина, когда топит своего конкурента, но ему не светит выиграть выборы снова — грузинский волонтер
- Roshen наврал насчет реконструкции Театра на Подоле. Порошенко, конечно, ни при чем. Видео
- Европа и США объединились против неадекватных действий невменяемого киевского режима
- ВАЖНО! Началась бойня в АТО: есть потери
Июль, 04 2016 387

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю