Газ для авто сильно дорожчає

Газ для авто сильно дорожчає

За прогнозами ціна на паливо зросте ще більше+

За останній тиждень скраплений газ для заправки автомобілів подорожчав більше ніж на 3 грн. Зараз літр продають за 12,9 грн. Найшвидше ціна піднялася на фірмових мережах. Найповільніше — на заправках без назви у спальних і промислових районах. Деякі із них ще тримають ціну 12,5 грн, інформують "Українські реалії", посилаючись на "Знай".

"Така ситуація виникла через проблеми із поставками пального із Росії. Там вийшла з ладу велика установка з виробництва скрапленого газу. Плюс до цього суттєво виріс дефіцит на цей вид палива в середині країни. Тому в Україну вони продали значно менше, ніж завжди. На нашому ринку утворився дефіцит", - пояснює Артем Куюн, аналітик консалтингової компанії "А-95".

За його словами, вітчизняний ринок скрапленого газу дуже залежний від поставок із Росії.

"Ми споживаємо у місяць 130 тисяч тонн. В Україні виробляють — 30 тисяч. Решту імпортуємо. 80 відсотків від всього імпорту йде з Росії. Через це перебої з поставками звідти дуже впливають на ціну на нашому ринку", - пояснює експерт.

Він прогнозує подальше зростання цін на паливо. До кінця тижня на більшості заправних станцій вони можуть сягнути 15 грн за літр.

"Вже зараз літр газу на аукціоні продають за 13,4 гривень. Це означає, що в роздрібі завтра-післязавтра ціни 12,8 вже точно не буде. Зазор в ціні лишатиметься хіба що на тих заправках, які ухиляються від податків", - пояснює він.

На його думку, ситуація із газом з часом стабілізується — поставки палива налагодять із інших країн. Однак він не береться прогнозувати, на скільки після цього знизиться ціна цього виду палива.


Поделиться​​ новостью:

- «Дегенераты! Порошенко, не стыдно вам? Какая разница между Вами и Путиным?»: Саакашвили выступил с резким заявлением в адрес президента
- Парадокс безвиза. Почему работники уезжают, а зарплаты в Украине растут лишь по чуть-чуть
- Модель Приличного Человека, або 7% здоровых
- Закон о реинтеграции Донбасса усилит власть Порошенко, что противоречит Конституции Украины — Deutsche Welle
- Украина - информгигиена против информнасилия
Сентябрь, 14 2016 1236

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю