КАТУВАННЯ В СУДІ НАД «ТОРНАДО» ЯК ПОКАЗНИК «РЕФОРМ» В ГЕНПРОКУРАТУРІ?

КАТУВАННЯ В СУДІ НАД «ТОРНАДО» ЯК ПОКАЗНИК «РЕФОРМ» В ГЕНПРОКУРАТУРІ?

Протягом тижня відбулося безліч подій, які стали предметом уваги та обговорення в суспільстві: викриття та очікувана втеча одіозного судді, «шпигунсько-терористичний скандал» та гучні заяви Путіна, побиття фізіономій прокурорської братії представниками іншого прокурорського відомства.+

Та всі ці події затьмарили, на мій погляд, основну, яка є показником правової «культури» та свого роду барометром всього нашого катастрофічно деградуючого суспільства. Мова йде про масове катування бійців «Торнадо» прямо в залі суду, здійснене криворізькою беркутівською «мусорнею» (іншого слова тут підібрати важко) за прямим наказом військової прокуратури. А оскільки її очільник Анатолій Матіос (він же Толя Тепловізор) є прямим підлеглим Генерального прокурора, його заступником, то і при поблажливому сприянню з боку ГПУ. 
Хоча ця подія була штучно маргіналізована, але вона засвідчила, що практично на очах у громадськості був здійснений акт, який можна порівняти з діями всіх відомих нам автократичних нелюдяних режимів минулого та сучасного. За ступенем порушення всіх можливих та неможливих норм, за грівнем знущання над цими нормами, за градусом «безспредєлу» ці дії оскаженілої міліцейської банди далеко перевершили діяння часів Януковича та вивели Україну на рівень сталінських катівень або сучасних практик ФСБ. Ці нелюді катували Миколу Цукура приблизно так, як це декілька днів потому це робила кремлівська гебня з псевдо-терористом Пановим. Методи ті ж самі, за психотипом виконавці ті ж самі, одним словом, «брати». 
Агов, Юрію Віталійовичу! Нещодавно ви втрутилися в процес над Батею, тому що влада відверто злякалася народного повстання. І пообіцяли припинити варварські практики досудових ув’язнень, амністію бійцям-добробатам та цивілізовані судові процеси над ними. І ви не можете не знати, що творилося в Оболонському суді та не можете не прорахувати всі наслідки стосовно іміджу влади, ГПУ, особисто вашого та долі всієї говорильні про реформи, якими нас годують вже два роки. 
Чесно кажучи, на всі ці іміджі мені начхати, оскільки більшість з них вже нижчі за плінтус. Однак оскільки багато людей вам все таки повірили, то звертаюсь до прагматично-цинічного Розуму на кшталт Талейрана, який колись сказав історичну фразу: «Це було гірше, ніж злочин, це була помилка». Я не вірю в інші мотивації крім бажання не робити фатальних іміджологічних помилок, бо люди, які влаштували цей «кривавий бенкет», позбавлені будь-яких мук совісті і Макбет у порівняння з ними – просто янголятко. Таким є Матіос, який на догоду Порошенко виконує функції винищення руху добрабатів, фабрикуючи проти них фейкові справи, керуючись лекалами Єжова чи Абакумова. Він поводить себе, як звір, який чатує на здобич та методи вибивання зізнань у нього такі ж само звірячі. (Достатньо згадати побиття Віти Завірюхи та побачити єдність цього садистського стилю поводження з підсудними у залі суду, який у повній мірі проявив себе до бійців «Торнадо»). 
Матіос не відмиється від того, що він накоїв. А ви ще можете дистанціюватися від подібних практик та висловити своє відношення до них, які тягнуть Україну в тоталітарне Середньовіччя. Ви ще можете втрутитися в цей процес хоча б шляхом публічного коментарю того, що трапилося, як ви це зробили у випадку з Батею. Ви можете вимагати відкритого суду згідно сучасним правовим нормам та бажанню самих торнадівців. Та якщо при цьому з’ясується, що справа була фейковою, то це проблеми пана Матіоса, а не ваші. 
Безсумнівно, ви можете цього не робити. Однак інформаційний джин вже випущений із пляшки і його не вдасться замовчати. Таємне вже стало явним і колись за цей злочин (а дії ментів у суді є незаперечним злочином!) доведеться відповідати. Повторюю, у Вас, людини, яка сама зазнала тортур у в’язниці, ще залишається вибір захистити справедливість та вимагати покарання «безпредєльщиків». Нехай з прагматичних інтересів. Мені це байдуже. Головне – припинити це варварське свавілля за будь-яку ціну!

 

Алексей Шевченко


Поделиться​​ новостью:

- СПРАВЕДЛИВОСТЬ УЖЕ НА ПОДХОДЕ
- Святослав Стеценко: Проблема не у відсутності українського Ататюрка, Манергейма, Бен-Гуріона...
- Леонид Швец: Обижаться на то, что с нами происходит, нам не на кого, кроме как на себя
- О холуятнике. Все тайное становится явным - блогер
- Андрей Головачев: Про идиотов в правительстве
Август, 14 2016 476

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю