Люди-легенди. ТОП-9 українських вчених, чиїми винаходами користується весь світ

Люди-легенди. ТОП-9 українських вчених, чиїми винаходами користується весь світ

Українці внесли великий вклад у зміну світу і розвиток технологій

Щорічно кожну третю суботу травня в Україні відзначається День науки. І святкувати є що: кожен рік вчені з України створюють близько 15 тисяч винаходів. Розповімо вам про дев'ятьох вчених, винаходи яких перевернули світ, - повідомляє "БезЦензор" з посиланням на ukr.media

Йосип Тимченко

Хто батьки кіно? Брати Люм'єр? І так і ні. Адже за 2 роки до їх відкриття українські механік Йосип Тимченко з фізиком Миколою Любимовим розробили скачковий механізм "равлик". А саме його принцип дії був покладений в основу створення кінескопа! Тому Тимченко є справжнім батьком кінематографії, передає Ukr.Media.

У 1893 році в Україні (а саме в Одесі) показали два фільми, знятих за допомогою першого кінескопа. Тимченко випередив Люм'єр! У чому ж тоді справа? Його пристрій не було запатентовано. До речі, кінескоп Тимченка дотепер зберігається в запасниках Політехнічного музею (в Москві).

Однак це не всі здобутки вченого. Він автор автоматичних, метеорологічних, фізичних і астрономічних приладів. За них він не раз отримував найвищі нагороди на світових виставках. Брав участь у створенні першої моделі автоматичної телефонної станції Фрейденберга.

Ігор Сікорський

Проект диво-машинки, яка літає і зараз відома як вертоліт, розробив українець Ігор Сікорський.

Київський авіаконструктор, який емігрував до США запатентував свій винахід в 1931 році. А в 39 почалися випробування вертольота. За рік Сікорський підняв машину в вільний політ. Перше замовлення був для армії США. А далі Сікорський став власником потужного концерну. В цілому фірма Сікорського ("Sikorsky Aircraft") створила 17 базових літаків та 18 вертольотів.

Також він автор літаків-гігантів "Ілля Муромець" (1913, Росія), Sikorsky S-29-A (США). Конструктор першого в США літака-амфібії.

Сергій Корольов

Україна - космічна держава, в цій області ми досі не відстаємо. А все почалося, напевно, з Сергія Корольова, якого вважають чи не засновником космонавтики! Саме під його керівництвом була запущена перша міжконтинентальна балістична ракета, перший штучний супутник Землі, перший політ людини в космос і вихід людини в космос.

Почалося все з того, що він і Фрідріх Цандер створили громадську організацію з вивчення реактивного руху. Пізніше вона переросла в науково-конструкторську лабораторію по розробці ракетних літальних апаратів.

Петро Бобонич

Життя людей, які страждають на діабет, важке і ніхто з цим сперечатися не буде. Але вчений із Закарпаття Петро Бобонич, знайшов спосіб значно полегшити їхнє життя!
Він винайшов глюкометр (прилад для вимірювання рівня цукру в крові) у вигляді наручного годинника. За допомогою цього приладу діабетики можуть дізнаватися рівень цукру в крові в будь-який момент. Для цього не потрібно здавати кров. Також його глюкометр можна використовувати для введення інсуліну за допомогою інсулінового насоса, який програмується через глюкометр-годинник. Бобонич розробив і запатентував приставки до мобільних пристроїв для вимірювання концентрації глюкози крові у хворих на діабет.

Також він автор оптичного томографа для діагностики захворювання молочної залози жінок. Цей прилад зміг би дати можливість діагностувати захворювання без застосування рентгенівських променів, яке шкідливе для людей.

Євген та Борис Патони

Батько і син, винаходи яких використовує весь світ! Євген Патон - винахідник різних методів електрозварювання. Його методи використовують до сих пір.
Син пішов по стопах батька і теж вивчав електрозварювання. Але він зайшов куди далі! Його ідея - зварювання живих тканин! Під керівництвом Бориса Патона вчені провели експерименти, які довели можливість отримання зварного з'єднання різних м'яких тканин тварин способом біполярної коагуляції. Пізніше почалися експерименти зі зварювання тканин видалених органів людини. Це неймовірно важливе відкриття для медицини!

Микола Амосов

Ще один геній медицини - людина-легенда Микола Амосов. Цей видатний хірург першим здійснив протезування мітрального клапана серця. Також він перший в світі ввів у вживання протезування клапанів серця, які мають антитромботичні властивості.

Також Амосов відомий як розробник власної системи зміцнення здоров'я. Його книга "Роздуми про здоров'я" була видана величезним тиражем - 7 мільйонів примірників!

Анатолій Малихін

Аналіз крові без крові? Ні, це не фантастика. Цей винахід українського вченого Анатолія Малихіна. Саме він придумав, як дізнатися стан крові, не пошкоджуючи шкіру пацієнта.

На людину прикріплюють 5 датчиків (2 на шиї поблизу сонної артерії, 2 під пахвами і останній на животі). Так ось вони можуть визначити 131 показник здоров'я пацієнта! Розробки українця тривали 25 років. Точність даних до 98%, що не поступається традиційному способу. Однак переваги "Біолуча" затьмарює ціна. Викласти за диво-апарат доведеться 20 тисяч доларів.

І поки українців мучать звичайними аналізами крові в чергах і на голодний шлунок, винахід українця активно використовують в Китаї, Саудівській Аравії, Німеччини, Єгипті та Мексиці.

В'ячеслав Петров

Сьогодні компакт-диск - це раритет. Але був час, що на цих блискучих кругах зберігалася вся інформація. Фільми, музика, фото.
Однак чи знаєте ви, що перший варіант компакт-диска розробив український кібернетик В'ячеслав Петров? А сталося це ще в 1960 роках! Правда, тоді диск був створений для супер ЕОМ. І його розробка мала суто науковий характер.

Марина В'язовська

І зовсім недавно світ потрясла молода українська вчена Марина В'язовська. Вона вирішила одну з найскладніших математичних задач сьогодення, над якою вчені билися вже кілька століть.
Її досягнення має велике значення для корекції помилок в мобільних телефонах, інтернеті і космічних дослідженнях. Зараз вона живе в Німеччині. Адже реалізуватися в якості вченого на Батьківщині, на жаль, значно складніше.

Поделиться​​ новостью:


- Порошенко не хватит томоса для победы на выборах
- Замерзающим сейчас украинцам нужно «благодарить» за этот п@пец четырех человек — мнение. ВИДЕО
- Сколько украинцы должны МВФ и как будем отдавать: график выплат. Может лучше дефолт? Дешевле
- Больше половины украинцев не будут голосовать за Порошенко "ни при каких обстоятельствах" - опрос
- Замерзающее поколение)... Это и есть мы - 404!
- Цикл жизни причасного к власти украинского функционера. Всё остальное — декорации и пыль
- Евгений Середа: Уже нечего грабить, сегодня они грабят вас, напрямую с кармана в карман. ЗДОБУЛЫ!
- Лиза Богуцкая: В истории человечества ни одна территория, где нищета и тоталитарный режим, не вернулась в экономически развитую систему
- Деньги получат все: кто за счет субсидии сможет получить 3 тысячи грн «на руки»
- Как на народном @@@ барыжная власть собралась своей чрезвычайной «щедростью» в рай въехать?
14:02Май, 21 2017 787

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю