Народні майнери: депутати переходять на біткоіни

Народні майнери: депутати переходять на біткоіни

Економічний експерт Максим Праздніков пояснив раптову любов політиків до криптовалюти

Економічний експерт Максим Праздніков пояснив раптову любов політиків до криптовалюти.

Поняття біткоін, напевно, чув кожен. Але не кожен може відразу пояснити, що ж це таке. Навколо нього до цих пір ходять величезна кількість легенд та міфів, - повідомляє "БезЦензор" з посиланням на znaj.ua

Після того, як троє українських депутатів задекларували у себе біткоіни на загальну суму більш ніж  50 млн. доларів, Знай.ua вирішив з'ясувати у економічного експерта Максима Празднікова, який керував представництвом компанії "Logitech" в Україні та країнах СНД, який же потенціал зараз у біткоінів і чому політики почали його масово скуповувати.

- Максим, розкажіть зрозумілими словами, що ж це таке - біткоін?

- Фактично, це віртуальні гроші. Вони не мають фізичної оболонки, не контролюються жодним банком, не мають центрального органу, який би займався емісією, як це зазвичай буває у будь-якій країні, і не контролюються жодним урядом. Це одна з існуючих на сьогодні криптовалют. Якщо говорити в цілому про кріптоволюти - то зараз їх налічується кілька сотень, з абсолютно різною капіталізацією. Біткоіни - найбільш розкручений і відомий варіант криптовалют.

- До чого він прив'язаний?

- Абсолютно ні до чого. Криптовалюта може стати певною альтернативою поняттю золотого стандарту. До чого прив'язана вартість золота? Вона регулюється попитом і пропозицією - це один з елементів збереження капіталу. Але фактично, як такої, реальної вартості у золота немає.

Одна з переваг біткоінів у тому, що відсутні інфляційні ризики. Якщо уряди можуть гратися в інфляцію, в дефляцію і тд, то  біткоіни - це інша історія. Їх загальна сума, яка може бути здобута, становить 21 млн. Все, не більше! На сьогоднішній момент видобуто понад 16 млн.

Що значить видобуто?

- Є таке поняття майнінг. Це рішення якоїсь математичної задачі, яка одночасно створює алгоритм шифрування для криптовалют. Це технологія транзакцій і побудови деяких блоків. Фактично біткоіни - це винагорода, яку отримують люди за вирішення якоїсь досить складною математичної задачі. Складність цього завдання поступово збільшується, в залежності від загальної обчислювальної потужності всіх комп'ютерів. Зараз, в середньому, рішення одного завдання відбувається раз в 10 хвилин і цей часовий параметр зберігається, незважаючи на зростання обчислювальних потужностей. Відповідно, чим більше комп'ютерів - тим складніше завдання. На сьогоднішній день це призвело до того, що займатися майнінгом у домашніх умовах на одному комп'ютері - не має ніякого сенсу. З'являються цілі «ферми», люди об'єднуються в якісь вузли, і спільними зусиллями вирішують якусь задачку. Знайшовши рішення цього завдання, вони отримують винагороду. На сьогодні за рішення такого завдання сплачується 12 з половиною біткоінів. Потрібно знати, що вартість винагороди теж знижується десь в два рази раз в чотири роки.

 

- Останнім часом українські політики почали звертати увагу на біткоіни і купувати їх.

- Так, це цікава тенденція. Хоча правовий статус біткоінів в Україні не визначений. НБУ не визнає біткоіни як валюту. Але є країни, наприклад, Німеччина і Японія, де біткоіни визнани і є засобом платежу.

- Так, я читав, що в Японії навіть податок з транзакції сплачується?

- Вірно. Якщо говорити про податки, сплачених з біткоінів, то в минулому році менше тисячі осіб в світі заплатили такі податки. По-хорошому відстежити транзакцію продажу біткоінів можливо і нескладно. Питання в іншому: гаманці, де зберігаються біткоіни - неперсоналізовані, там немає особистих даних. Можна подивитися, скільки приходило біткоінів, скільки йшло, але побачити, кому належить цей гаманець - нереально.

- Тобто в Україні за допомогою біткоінів можна якось приховувати податки?

- Біткоіни можуть потенційно в майбутньому використовуватися, як свого роду засіб легалізації доходів. Наприклад, хтось задекларує наявність у себе в гаманці тисячі біткоінів і скаже, що це було куплено в такому-то році, коли курс становив 10 доларів за біткоін. Не можна перевірити, коли саме людина стала фактичним власником цього гаманця. Тому розповівши, що купив їх за 10 тисяч, і заплативши з них податок, в результаті людина отримати зовсім іншу суму, адже тепер вони стоять 4 млн.

- Так наші політики, купуючи біткоіни, чим керуються? Сподіваються, що вони стануть коштувати дорожче?

- У великому масштабі це хороший спосіб легалізувати кошти. Купив сьогодні по 4 тисяч доларів за штуку, але всім сказав, що купив давно по 10 доларів. Заплатив податок на прибуток (або навіть не заплатив, подивимося, який статус біткоіни прийме ВРУ і НБУ) і маєш абсолютно білі гроші і статус удачливого інвестора. У дрібному - швидше за все, реальні спроби заробити на зростанні. Біткоіни на сьогодні не є повноцінним засобом платежу, адже їм можна розрахуватися лише де-не-де в Інтернеті, або, наприклад, перевести гроші родичам за лічені центи. Але глобально це поки скоріше засіб для інвестиції. Потенційний заробіток в майбутньому. Але все ж у самій монеті закладений потенціал, що вона може стати і популярним засобом платежу.

- Наскільки безпечно зберігати гроші у біткоінах?

- Це досить безпечний спосіб збереження грошей. Є біржі, де відбуваються торги, і тут потрібно визнати, що періодично такі біржі зламують. Такі випадки були і в цих випадках збитки розподілялися між усіма учасниками спільноти, які торгували на цій біржі. Але безпосередньо з гаманця гроші пропасти не можуть, хіба що власник передав дані якимось шахраям. А ось з точки зору анонімності, біткоіни - це дуже цікавий інструмент.

- Тобто наші політики - можуть витратити свої біткоіни тільки в тих країнах, де вони визнані?

- З певними обмеженнями вони можуть витратити їх і тут. Починають з'являтися перші торгові точки і кафе, де можна розплачуватися біткоінами. Однак, поки це більше елемент маркетингу, щоб зробити собі рекламу, але у майбутньому все може змінитися. Я знаю історію, коли за біткоіни була куплена вілла на одному з екзотичних островів.

- Зараз яка тенденція вартості?

- Зараз йде зростання. На сьогодні один біткоін коштує близько 4300 доларів. А з приводу кінцевої його вартості існують полярні думки. Максимальний курс, який я чув - це 500 тис. доларів за один біткоін. Але більшість експертів все-таки вважають, що він буде коштувати десятки тисяч доларів, ніяк не сотні.

За прогнозами експертів, озвученими у травні, коли курс був у районі 1000 доларів, на кінець цього року вартість складе близько 10 тис. доларів за один біткоін.

- А у вас є біткоіни?

- Є, але небагато.

- Будемо чекати, коли його визнають в Україні?

- Я думаю, голос розуму запанує і Нацбанк визнає його як якийсь альтернативний засіб платежу.

- Але якщо вся ця криптовалюта виявиться пшиком, то люди, які купували біткоіни, стануть банкрутами?

- Вони втратять свої заощадження. Цей ризик, звичайно, теж є. Я б не радив вкладати всі свої заощадження у біткоіни. І чекати, що ви збагатитеся. Щоб відчувати себе впевненим у завтрашньому дні не варто всі яйця класти в одну корзину. Але якусь частину своїх заощаджень все-таки варто зберігати і в криптовалюті, щоб потім не опинитися на узбіччі науково-технічної революції і прогресу.

Поделиться​​ новостью:


- Ложь, коррупция, офшоры: Порошенко направлял в Россию больше денег, чем на собственную армию
- Что скрывает Boeing. Черные ящики 737 расшифровали
- П'ять років вас дурили, а тут раптом станеться "диво"?
- В МВД напоминают, что за селфи с бюллетенем избирателю грозит ограничение свободы
- Эти люди создают себе теплую ванну, а потом удивляются, как они оказались в Ростове...
- ССовка ТВОРИТ ГЕНОЦИД. Хотят избавиться от «сердечников»? В Украине сократили финансирование программ Института сердца
- Двойное гражданство? Украинцы не бояться получать вторые паспорта, хоть это и запрещено в Украине
- В Кабмине объяснили различные надбавки после индексации пенсий
- Свинной хот/дог). Как запросто переиграть Порошенко
- 14 дней до выборов: Манипуляции и "грязные" трюки
- Александр Кочетков: Кто угодно, кроме ПАПа и бывш. регионалов — это надежда. ПАП — безысходность
- Сенченко об обещании Порошенко вернуть Крым: Это из того же разряда, что «я закончу войну за 2 недели»
- Теперь украинцев могут лишить жилья за долги по коммуналке
- Большинство в меньшинстве: Что будет с парламентской коалицией после 31 марта?
- ЯКА СУМНА НОВИНА) - В Киеве подожгли магазин Roshen
11:13Август, 30 2017 929

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю