Обороти «бурштинової мафії» дорівнюють потребам військового бюджету України – Луценко

Обороти «бурштинової мафії» дорівнюють потребам військового бюджету України – Луценко

Заарештоване в Рівненській області групування – всього лише третя частина "бурштинової мафії".

Річні обороти так званої "бурштинової мафії" в Україні дорівнюють потребам військового бюджету країни, а заарештована в Рівненській області організована злочинна група – всього лише третя частина структур, які займаються незаконним видобутком бурштину, повідомляє "Безцензор" з покликанням на "ZN,UA".

"За попередніми оцінками, за рік бурштинові ділки заробляють стільки, скільки потребує військовий бюджет країни. Поклади бурштину знаходяться практично по всьому українському Поліссю. Тому це серйозна перспектива для держави", - заявив генеральний прокурор України Юрій Луценко в інтерв'ю ТСН.

За його словами, затримана 4 липня в Рівненській області та Києві злочинне угрупування – це лише частина всієї "бурштинової мафії".

"Я скажу абсолютно відверто: це не кінець бурштинової мафії. Це лише одна третина її структур, бо не меншою структурою є ті, хто працює у Волинській, Житомирській областях і навіть ще Рівненської області", - зазначив генпрокурор.

Він також заявив, що видобуток бурштину повинен перейти під контроль держави.

"Ще одна дуже серйозна річ у тому, що буде після зачистки Дубровицького та інших районів Рівненської області. Хто далі прийде на бурштинові поля? Мені здається, що тут питання в органи місцевої влади, органи внутрішніх справ - не допустити оновлень схем з новими кришувальниками. Нарешті стратегічне рішення повинна прийняти Верховна Рада, має прийняти закон, згідно з яким весь цей бізнес повинен стати контрольованим державою. Потрібно легалізувати те, чим займається місцеве населення, але направити гроші не в кишені бандитів і міліції, які з ними співпрацюють, а в державну скарбницю", - заявив Луценко.

Як повідомлялося, Голосіївський суд Києва заарештував п'ятьох організаторів і керівників так званої "бурштинової мафії" з Рівненської області, які були затримані в понеділок, 4 липня.

Під час операції були проведені 132 обшуку і затримано п'ять осіб, серед яких колишній начальник одного з райвідділів міліції, підполковник СБУ, кримінальний "авторитет", а також заступник прокурора області Андрій Боровик, якого слідство вважає лідером ОЗУ.


Поделиться​​ новостью:

- Саакашвілі: «Я - військовополонений»
- Диалог у телевизора: царь кондитер I-й и прокуратор
- Порошенко – первый украинский президент, который не смог взять под контроль все правоохранительные органы.
- Влада провокує соціальну напругу в суспільстві методами підвищення зарплат, – експерт
- Луценко о Майдане: Введем военное положение, пускай пока гавкают
Июль, 14 2016 378

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю