поддержать  -  

Загрузка...

Олександра Кужель: Про правила припинення ФОПів

Олександра Кужель: Про правила припинення ФОПів

Отримую дуже багато сигналів про те, що ФОПи не можуть закритись

 

Після нічного грудневого прийняття нібито коаліцією, а якщо точніше – депутатами НФ, БПП, РПЛ та залишками регіоналів, що осіли у депутатських групах, «пакету щастя» разом з бюджетом на 2017 рік, виникла величезна хвиля закриття бізнесів та припинення діяльності ФОПів.

У цьому цунамі остаточно зникли надії малого та середнього бізнесу не тільки на будь-який розвиток підприємницької ініціативи, а й можливість для існування більшості підприємців в Україні.

Отримую дуже багато сигналів про те, що ФОПи не можуть закритись. І відображенням загальної паніки є декілька законопроектів, зареєстрованих – будете сміятись – тими ж депутатами, що з готовністю голосували за урядові ініціативи, незважаючи на ризики і вади, на які вказували не тільки деякі політичні сили, а й експертне середовище.

Водночас, хочу наголосити на головному.

Ще у 2014 році депутатами 7 скликання було прийнято дуже важливий Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців за заявницьким принципом», в якому містяться норми, що значно спрощували обтяжливу процедуру припинення підприємницької діяльності.

Згідно цих норм, підприємець має подати державному реєстратору заяву про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи – підприємця за її рішенням. Державний реєстратор повинен здійснити розгляд документів, поданих для проведення реєстраційних дій, протягом 24 годин після надходження документів, крім вихідних та святкових днів, та здійснити відповідні реєстраційні дії. Тобто, якщо документи (заява про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності) подані, через добу реєстратор повинен внести в реєстр факт припинення підприємницької діяльності. І все, фініш.

Ці ж норми увійшли до Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Відмовити вам у державній реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи на законних підставах можуть лише у наступних випадках: якщо документи подано особою, яка не має на це повноважень або якщо у Єдиному державному реєстрі містяться відомості про судове рішення щодо заборони у проведенні реєстраційної дії. Все!

З цього моменту підприємець абсолютно вільний від будь-яких майбутніх зобов’язань перед невдячним партнером – державою. Він починає нове життя, може влаштовуватись на іншу роботу і навіть може щиро віддячити владу за неповагу до себе, зареєструвавшись у Фонді зайнятості та змусити державу сплачувати допомогу по безробіттю.

Повторюю, реєстраційна дія не звільняє підприємця від сплати минулих зобов’язань – податкових, сплати ЄСВ, але ці зобов’язання – минулі, майбутніх немає і бути не може. І так, ці минулі борги потрібно виплатити.

Я прошу всіх підприємців звернути увагу на ці норми та наполегливо відстоювати свої законні права. Закон у даному випадку на вашому боці.

А діючим депутатам, які бездумно віддають голоси за закони, що знищують основу демократичного суспільства – малий та середній бізнес, бажаю нести персональну відповідальність за свої дії.

Олександра Кужель


Поделиться​​ новостью:

 

- Андрей Сенченко: С чистой совестью берусь утверждать, что если бы Назарова отстранили от руководства АТО после трагедии с ИЛ-76, возможно не было бы Иловайской трагедии
- Сбєрбанк продав українську "дочку"
- Маруся Звіробій: З приводу цього ушльопка, чиєї лисини побільшало в стрічці фб
- У нас дві Нацгвардії: Перша — це Кульчицького, Азов і Донбас, а друга — це «приватна охорона» ДТЕК і СКМ
- Украина подписала документы, ведущие к зоне свободной торговли с Азербайджаном, Грузией и Молдовой. Привет "таежному" союзу!
- Троллинг 80-го уровня! СБУ в эфире российского радио «поздравила» «коллег» из крымского филиала ОАО «Фед СБ» (АУДИО)
- Полиция освободила чиновника "Укрзализныци" Людмирского, которого похитители 8 месяцев удерживали в заложниках ради 10 млн евро выкупа, - Аваков. ВИДЕО
- Генерала Назарова признали виновным и приговорили к 7 годам лишения свободы
- Украинка Надежда Савченко заявила, что не любит "жидов" (ВИДЕО)
- Олег Соскин: Порошенко любит только себя. Те, кто его поддерживает, для него — пушечное мясо
01:03Январь, 12 2017 1763

Loading...

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю