Пенсії українців можуть зменшитись на 20% - економіст

У найближчі кілька років розмір пенсії, що виплачується українським громадянам, може зменшитися на 20%, якщо не буде вжито заходів для запобігання таких змін.

Про це заявив економічний експерт Андрій Блінов.
 
"Ми - країна бідна, із вкрай незбалансованою економікою. Водночас Україна - один з лідерів у навантаженні Пенсійного фонду на ВВП. Ця частка витрат зараз становить близько 12-13% і є однією з найвищих у світі. Хоча зазвичай така ситуація є характерною для багатьох країн із високими пенсіями", - зазначив він.
 
Ще одна причина, як зазначив економіст, - висока частка тіньового сектора. Зараз 40% української економіки перебуває в тіні.За словами Блінова, низький рівень пенсій пояснюється декількома причинами. В першу чергу - низьким рівнем ВВП. Зараз український ВВП становить близько $90 млрд, тоді як три роки тому це було $185 млрд. Для порівняння: якщо взяти ВВП Польщі, то там - це $550 мільярдів.
 
"Тобто, мінімум 40% доходів і зарплат, з яких сплачується єдиний соціальний внесок до Пенсійного фонду. Людина, наприклад, в реальності отримує 10 тис. грн зарплати, але офіційно її дохід становить близько 4 тис гривень. Ось з цієї суми і розраховується його пенсія. Тому він може претендувати на пенсію в розмірі 30-40% від свого офіційного окладу. Це і виходить 1200-1600 грн - середньостатистична українська пенсія", - наголосив Блінов.
 
Крім того, експерт додав, що є ще одна причина низьких пенсій в країні - демографія. За його словами, українці - нація, що старіє. Тому, щоб пенсії були на належному рівні, потрібно витримувати певне співвідношення між працюючими та пенсіонерами.
 
"У нас один працюючий утримує більше однієї людини. При 40 млн населення необхідно, щоб хоча б 25 млн осіб працювали і єдиний соціальний внесок. У нас його платить менше 10 млн чоловік при працездатних 18 мільйонах. Фактично всі пенсії у нас фінансує 9,5 млн людина. При такому співвідношенні ніколи не буде високих пенсій ", - впевнений Блінов.
 
Тому, за його словами, щоб підвищити пенсії, необхідно вжити низку кроків: перевірити одержувачів пенсій, щоб не було "мертвих душ", переглянути трудовий стаж і змінити умови права виходу на пенсію.


Поделиться​​ новостью:

- На акции в Киеве 50 тыс.чел. Саакашвили назвал врагов Украины, начиная с Порошенко — эксперт
- «Он вас грабит каждого через тарифы. Я видел его глаза. Это глаза хладнокровного убийцы»: Саакашвили про Ахметова
- Все что Саакашвили обещал и обещает он выполнил и выполнит. Задумайтесь.
- Новый Трудовой кодекс: Новые сюрпризы
- На судью Печерского суда Ларису Цокол, которая отпустила Саакашвили, внезапно появилось две жалобы в Выший совет правосудия
Июль, 08 2016 438

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю