Польща надала статус біженця білорусу з АТО, якому відмовили в Україні

Польща надала статус біженця білорусу з АТО, якому відмовили в Україні

Громадянин Білорусі під прізвиськом Рустам Док, який воював на стороні України в АТО, отримав у Польщі статус біженця

Про це сам Рустам Док розповів на своїй сторінці у Фейсбук.

Він розповів, що у 2014 році, кинувши все в Білорусі, прийняв рішення поїхати в Україну, щоб зі зброєю в руках захищати цю країну від російських окупантів в складі українського батальйону «Донбас».

«Буквально відразу ж влада України взяли мої дані, нібито, для надання українського громадянства і видачі офіційних документів солдата Національної Гвардії України, та восени того ж року, ці самі дані опинилися в руках у сепаратистів та в Інтернеті. Через це на моєму навчанні, роботі, квартирі і життю в Білорусі можна було поставити хрест», – пише він.

Фото: informator.media
Фото: informator.media
За його словами, повернутися тепер було можна лише в тюрму, «бо завдяки українській владі, на батьківщині на всіх нас заведені кримінальні справи за статтею «найманство», незважаючи на те, що ми не лише воювали безкоштовно, але ще й витрачали на це свої гроші».

Рустам Док розповідає, що разом з іншими бійцями «безрезультатно подавав документи для отримання обіцяного Порошенком громадянства».

Розчарований невдачею він вирішив, хоча б набути статус біженця в Україні. Але і в цьому випадку Міграційна Служба дала йому відмову не знайшовши підстав задовольнити прохання.

Тож в серпні 2016 роки Рустам Док нелегально перейшов кордон з Польщею, а після тижневого маршу по лісі і горах вже на польській стороні звернутися з проханням про притулок.

«Спершу я провів чотири місяці в таборі, що охоронявся, для іноземців, а пізніше мене випустили у відкритий табір для біженців і на свободу», – описує він свої поневіряння.

А 21 лютого Польща надала Рустаму Доку статус біженця.

Фото: Рустам Док/Facebook
Фото: Рустам Док/Facebook
«Республіка Польща, чужа раніше країна, за яку я не воював і для якої я був ніхто, надала мені статус біженця, за що я безмежно вдячний», – пише він. – «Починаю нове життя».


Поделиться​​ новостью:

- Кто поддержит Порошенко на выборах? Да никто!
- Нардеп Александр Онищенко рассказал, кто оплатил бигборды "Беги кролик беги" против Яценюка
- Михаил Подоляк: досрочная... петля?)
- Дмитро Гнап: Жванія відповідав, увага: за продаж місць в списку БПП. По чім? Кому? Скільки? (ВІДЕО)
- Операция "Труба". Как НФ "купил" победу на выборах
15:43Февраль, 25 2017 13953

___________________________________________________________________________

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю