Росія хоче провести вибори на Донбасі будь-якою ціною, - Кучма

Росія хоче провести вибори на Донбасі будь-якою ціною, - Кучма

Другий президент України Леонід Кучма, який представляє країну на мирних переговорах у Мінську, заявив, що Росія хоче домогтися проведення виборів на Донбасі за будь-яку ціну+

Кучма наголосив, що Україна з такими умовами категорично не згодна. 

"Росія хоче за будь-яку ціну провести вибори. За будь-яку ціну! І сказати: ми своє завдання виконали, Європо, знімай з нас санкції, нехай українці розбираються самі, це їхня територія. Уявляєте, ми отримуємо територію! А там 46 тисяч військ до зубів озброєних, зброї там більше, ніж в української армії, кордон не український поки що", - заявив Леонід Кучма у кулуарах міжнародної конференції "Ялтинська європейська стратегія" (YES).

"Вибори там потрібно проводити тільки з упевненістю, що це українська територія і на ній працюють українські закони, і що можна провести там вибори, які хоча б на 90% відповідали міжнародним стандартам", - зазначив він.

Кучма також підтвердив заяву Президента Петра Порошенка, що політичні пункти Мінських угод не можуть бути пріоритетними.

"Не буде безпеки на цій території - ні про що не можна говорити. А цього російська сторона не хоче. Зараз у них нова ідея з'явилася - давайте разом працювати, ми перестанемо на тиждень стріляти. Тиждень не стріляти! Це обман світового співтовариства. І в цій ситуації українській стороні дуже складно доводити, що Україна дотримується обіцянок", - сказав Кучма.

Нагадаємо, що "ДНР" і "ЛНР" спочатку планували провести свої "вибори" 18 жовтня і 1 листопада 2015 року відповідно, але після зустрічі "нормандської четвірки" в Парижі погодилися їх відкласти. Відтоді вони постійно переносять дату проведення, зараз вибори заплановані обома терористичними організаціями на 6 листопада 2016 року.

Вибори в частині Донбасу - одне із зобов'язань України, зафіксованих у Мінських угодах. Однак Україна вимагає, щоб спершу встановилася повна тиша на фронті й було розміщено озброєну поліцейську місію ОБСЄ.


Поделиться​​ новостью:

- Украина готова предоставить «зеленый коридор» для эвакуации российских войск из Приднестроыья
- У Порошенко большие проблемы на Западе, а в Украине - «широкий антипорошенковский фронт»
- Коррупционеры упираются: Рада снова не смогла включить в повестку дня Антикоррупционный суд
- Адвокаты и Россошанского, и Ноздровской не верят в версию следствия о том, что Россошанский убийца
- Это должна знать вся страна! Отныне в Украине появился официальный узурпатор власти – Сыроид
Сентябрь, 16 2016 463

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю