Що буде з Цінами на газ для авто

Що буде з Цінами на газ для авто

Зростання ціни на газ пов'язане з пожежою на Волгоградському заводі «Лукойл»+

В Україні продовжують стрімко зростати ціни на газ для автомобілів. Тільки за минулі вихідні газ на деяких АЗС подорожчав майже до 13,4 гривень. Щоб з'ясувати причини цього подорожчання і з'ясувати, що нас очікує далі. 

Так, президент Асоціації операторів ринку нафтопродуктів України Леонід Косянчук повідомив, що українські водії звикли до того, що раніше газ продавали без податків, в чорну і без каси. Відповідно, були низькі ціни, а сьогодні ціни на нього перекрили всі мислимі і немислимі межі.

За словами Косянчука, скраплений газ зараз коштує більше 55% від високого октану і стає все менш привабливим для використання. Причина подорожчання дуже проста - більше половини ринку завозилася з Росії, а в липні на Волгоградському заводі "Лукойл", який виробляв понад 700 тисяч тонн газу на місяць, стався величезний пожежа, ось і все. Після цього газ став в дефіциті не тільки для України, але і в Росії теж.

"В Україні на це подорожчання моментально відреагував олігарх Коломойський зі своєю Укртатнафтою і Укргазвидобування, які поставили газ врівень з ціною на 95-ий бензин. У нас почали потихеньку розробляти альтернативні шляхи і почали возити газ навіть з Єгипту. Що нас чекає в майбутньому сказати дуже просто: ціна на газ вже стала непривабливою і зараз народ отхлинет в сторону бензину, коли ціни вирівняються, знову перейдуть на газ. Треба чітко пам'ятати, що газ - це альтернативне паливо і якщо в ньому є дефіцит, слід переходити на традиційні види поки ситуація не устаканиться", - уклав Л. Косянчук.

У свою чергу, заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев упевнений, що подорожчання газу відбулося через нестачу ресурсів, які раніше надходили з Росії та Білорусі. Крім того, не було підписано довгострокових або хоча б середньострокових угод на поставку. І українські трейдери вибирали тільки надлишок ресурсу за кордоном, а через те, що попит на газ досить високий, то його просто ніде взяти.

"Єдине, що роблять наші трейдери, так це тестують поставки газу з Литви, Польщі і навіть Єгипту. Але, ці поставки, безумовно, невеликі і дороги. Тому що одна справа везти газ з білоруського ГПЗ, місто Річиця, коли до Києва 250 кілометрів, а інша справа везти газ з Литви", - зазначив Г. Рябцев.

У той же час експерт консалтингової фірми ЮПЕКО Сергій Куюн вважає, що газ подорожчав через високий попит, так як цей вид палива останнім часом став дуже популярним. Цього року його було в літрах продано більше, ніж бензину. У серпні, за сезонних причин, був пік попиту на цей енергоносій, тоді як джерела не справлялися з тим, щоб забезпечити цей попит. Ажіотаж, плюс новий виток девальвації, оскільки багато імпортного газу - все це разом і є такий "рецепт" подорожчання.

"Очікується, що динаміка подорожчання найближчим часом буде зламана, ми проходимо зараз пік сезонного споживання і вже з жовтня попит на газ буде падати. Відповідно ринок насититься ресурсом і ціни почнуть падати", - зробив висновок С. Куюн.


Поделиться​​ новостью:

- Янукович хочет вернуться - адвокат
- Почему Порошенко разваливает правоохранительную и судебную системы Украины — эксперт
- Гройсман сглазил: НАБУ разоблачило коррупционную газовую схему компаний жуликов из БПП Дубневичей
- Агент НАБУ: Топ-коррупционеры мне рассказывали все, в деле Пимаховой из под удара выводят близкое окружение Порошенко
- ПРО ЛЮДЕЙ И УРОДОВ
Сентябрь, 20 2016 1130

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю