Суд ЄС задовольнив скаргу Януковича на санкції

Суд ЄС задовольнив скаргу Януковича на санкції

Суд Євросоюзу визнав замороження у ЄС рахунків Віктора Януковича, його сина Олександра і екс-голови президентської адміністрації Андрія Клюєва законним. Водночас постфактум скасував санкції 2014 року

Судді у своєму рішенні, оголошеному у Люксембурзі у четвер, 15 вересня, частково задовольнили скаргу позивачів щодо внесення їх до санкційного списку ЄС рішенням Європейської Ради від 5 березня 2014 року. Згідно з рішенням суду, заморожуючи рахунки Віктора Януковича, його сина Олександра і колишнього голови Адміністрації президента Андрія Клюєва, Брюссель спирався на недостатньо ґрунтовну фактичну базу. Річ у тім, що рішення Європейської Ради тоді ґрунтувалося виключно на листі за підписом генерального прокурора України Олега Махніцького, в якому вказувалося на існування підозр щодо Януковича і його оточення у розкраданні державного майна. Натомість, переконані європейські судді, для внесення до санкційного списку вказаних осіб необхідно було відштовхуватися від існування кримінальних справ з певною доказовою базою. Утім, на момент ухвалення санкцій жодних справ ще не існувало.

Водночас, скасування санкцій за 2014 рік не стало підставою для розмороження активів Януковича та інших позивачів. Адже на сьогодні вже чинне рішення Ради ЄС про подовження санкцій від березня 2016 року. А суд постановив викреслити позивачів лише зі списку 2014 року. Санкції ЄС щороку подовжуються окремим юридичним актом. Рішення від 2016 про подовження санкцій колишній український президент, його син і Андрій Клюєв вже оскаржили кілька місяців тому. Утім, рішення за цим позовом очікується не раніше другої половини наступного року.

Натомість одночасно зі скаргою на санкції від 2014 року Суд ЄС розглянув і скаргу адвокатів Януковичів і Клюєва на санкції від 2015 року. У своєму рішенні, оголошеному у четвер, 15 вересня суд  відхилив скаргу споживачів, визнавши замороження активів на підставі наданого згодом обґрунтування правомірним. У жовтні і грудні 2014 року, Генеральна прокуратура України надала Раді ЄС підтвердження розслідування кримінальних проваджень за підзрою Януковичів і Клюєва у розкраданні майна в особливо великих розмірах.

Цього, зазначили судді у своєму рішенні, було достатньо для замороження рахунків. Судді визнали, що замороження грошей вказаних осіб ефективно полегшує кримінальне переслідування вчинених на шкоду українським інституціям злочинів з привласнення державних коштів і робить легшим повернення того, що було незаконно привласнено".


Поделиться​​ новостью:

- Заур Калмыков: Страна победившего Рошен ! Стыдно и больно на всё это рабское непотребство смотреть....
- Почему Рада не хочет денонсировать Договор 1997 года о "Дружбе и добрососедстве с РФ"?
- Депортация Саакашвили - Вся украинская власть ищет варианты и самое смешное - все они плохие
- Про Рошен в 1941 году
- Дмитрий Суворов: Статус Президента европейской страны обязывает быть таким как все
Сентябрь, 15 2016 272

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю