«Центр протидії корупції» подав до суду на СБУ через е-декларації

«Центр протидії корупції» подав до суду на СБУ через е-декларації

Громадська організація «Центр протидії корупції» подала до суду на СБ України через засекречення інформації про декларації співробітників цього відомства. 

«Визнання керівництвом СБУ інформації про декларації державною таємницею, подачу декларацій не до НАЗК, а у власну закриту систему невідомого походження, доступ до якої мають тільки в службі, активісти вважають незаконним», – інформують в організації.

Перше судове засідання у справі заплановане на 6 березня в Окружному адміністративному суді Києва.

«Антикорупціонери мають намір в судовому порядку змусити СБУ розсекретити інформацію про декларації і відомості про зміни майнового стану керівництва та слідчих, а також визнати незаконним створення службою власної системи обробки та зберігання декларацій», – мовиться у повідомленні на сайті «Центру протидії корупції».

«Також активісти хочуть визнати незаконною бездіяльність керівництва Нацагентства з протидії корупції, яке мало розробити порядок подання декларацій для «секретних держслужбовців». Утім, як стверджують активісти, такого порядку розроблено не було, і доступ до державної таємниці у НАЗК іще не отримали – а це, за словами антикорупціонерів, єдиний спосіб перевіряти «цілком таємні декларації», що за законом і мають робити в Нацагентстві», – наголосили в організації.

У СБУ та НАЗК наразі не коментували повідомлення «Центру протидії корупції».

Система електронного декларування статків високопосадовцями є однією з вимог закону «Про запобігання корупції». Перший етап подання електронних декларацій завершився наприкінці жовтня 2016 року.

У СБУ тоді заявили, що всі співробітники відомства подали електронні декларації вчасно, але «дані співробітників спецслужби не можуть бути доступні широкому загалу».


Поделиться​​ новостью:

- Порошенко спешно расставляет на губернаторские посты гнусных мусоров. Делиться умеют?
- ХРОНИКИ НЕДЕЛИ ОТ АНАРХИСТА
- ПОЧЕМУ ОНИ ПРАВЯТ НАМИ, А НЕ НАОБОРОТ?
- Нардеп Андрей Билецкий рассказал об отношениях с Аваковым и ситуации с Савченко (ВИДЕО)
- ХВОСТ ОТ ДРУГОЙ КОШКИ - Политикам выгодно, когда вокруг нас все сложно, но жизнь гораздо проще
11:51Март, 08 2017 858

___________________________________________________________________________

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю