Уся контрабанда в АТО проходить під пильним наглядом військової прокуратури, – Семенченко

Уся контрабанда в АТО проходить під пильним наглядом військової прокуратури, – Семенченко

Контрабанда у зоні АТО проходить під пильним оком військової прокуратури, зокрема її очільника Анатолія Матіоса та прокурора Костянтина Кулика

Контрабанда у зоні АТО проходить під пильним оком військової прокуратури, зокрема її очільника Анатолія Матіоса та прокурора Костянтина Кулика.У них колосальні статки, які ростуть із збільшенням об’ємів контрафакту.

Таку думку в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00-15:00 та 19:00-21:00 на телеканалі ZIK) висловив народний депутат України, перший заступник голови Комітету ВРУ з питань національної безпеки та оборони Семен Семенченко.

За словами нардепа, уже є безліч доведених фактів торгівлі України із окупованими територіями. Зокрема, ПАТ «Центренерго» закуповує вугілля у так званої ЛНР. Ці гроші йдуть у кишені терористів під виглядом «податків».

«Це офіційна інформація, яка є у висновках СБУ. І це лише маленький приклад», – наголосив Семенченко.

Він переконаний: все відбувається під пильним наглядом військового командування та, зокрема, військової прокуратури.

«Давайте подивимось на електронну декларацію головного військового прокурора Анатолія Матіоса чи прокурора АТО Костянтина Кулика. Там квартири, машини, годинники та золоті злитки. А ці люди повинні слідкувати за дотриманням законів», – наголосив Семенченко та додав: із кожної тонни контрабандного товару відсоток йде у кишені президентського оточення.

До того ж, головний військовий прокурор Анатолій Матіос зараз намагається відійти від скандалу, який виник, коли Кулик написав Луценкові доповідну про те, що під час розслідування справи олігарха Сергія Курченка у хід пішли хабарі за звільнення від кримінальної відповідальності. Йдеться про більш як мільйон гривень.

«Та й все, що йде в зоні АТО – починаючи від крупних товарів і закінчуючи дрібними – перебуває у полі, за яким наглядає військова прокуратура. Якщо доходи військових прокурорів ростуть, а контрабанда не припиняється, я роблю дуже прості висновки. Ці два процеси зв’язані», – зазначив депутат.

За словами Семенченка, у НАБУ є матеріали про контрабанду у зоні АТО. Однак відомство розслідує справи, здебільшого, щодо чиновників, які за хабарі заплющують очі на певні речі чи приймають неправильні рішення. Натомість фактами контрабанди чи незаконного перевезення товарів там не займаються.

«Є інформація, що, наприклад, «кришується» контрабанда сигарет, виготовлених на донецькій фабриці. Їх транспортують аж до Західної Європи. Про це знає Порошенко, прокурори, СБУ, поліція, військове командування, та, на жаль, усі вони в долі», – розповів Семенченко.

Тож «цікаві деталі» зможемо дізнатись лише тоді, коли НАБУ доведе до логічного завершення справу військового прокурора АТО Кулика.


Поделиться​​ новостью:

- Кто поддержит Порошенко на выборах? Да никто!
- Нардеп Александр Онищенко рассказал, кто оплатил бигборды "Беги кролик беги" против Яценюка
- Михаил Подоляк: досрочная... петля?)
- Дмитро Гнап: Жванія відповідав, увага: за продаж місць в списку БПП. По чім? Кому? Скільки? (ВІДЕО)
- Операция "Труба". Как НФ "купил" победу на выборах
21:14Январь, 08 2017 498

___________________________________________________________________________

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю