УЗ витратила на підтримку своїх структур на окупованих територіях більше 680 млн.грн.

УЗ витратила на підтримку своїх структур на окупованих територіях більше 680 млн.грн.

Наш внесок в "розбудову ДНР та ЛНР".

В минулому дописі ми розглянули плюси, які отримує Україна від збереження економічних взаємозв'язків з окупованими районами Донбасу.

Тепер почнемо поступово розбирати "мінуси".
Перший з них – це платежі, які здійснюють державні НЕК "Укренерго" та ПАТ "Укрзалізниця" задля функціонування умовно підконтрольних їм підрозділів на окупованих територіях.
Згідно з даними, які надані цими компаніями, "Укренерго" в 2016 році витратило на свій підрозділ, що діє на НКТ 154,906 млн грн, а "Укрзалізниця" – 681,238 млн грн.
(прикріплюю копію запиту та відповіді УЗ та Укренерго).

При цьому "Укренерго" вирішило "не помічати" постанову Кабінету Міністрів №263 від 7 травня 2015 року, якою Уряд зобов'язав цю компанію фінансувати свій підрозділ в окупованих районах виключно за рахунок внесків від інших енергетичних компаній, які там працюють.

НКРЕКП в тариф "Укренерго" закладає кошти в обсязі, необхідному для фінансування мереж тільки на підконтрольній території, але компанія витрачає кошти нецільовим способом – просто недофінансовує контрольовані райони і за цей рахунок забезпечує майже безкоштовну роботу магістральних електромереж в "молодих республіках".

Найцікавіше, що на сьогодні "Укренерго" вже навіть теоретично не має механізмів для отримання коштів за постановою №263 – всі потенційні компанії-платники "націоналізовані". Але НЕК, схоже і далі, продовжує робити вигляд, що "контролює" частину своїх активів на неконтрольованих територіях та вкачувати туди гроші українських платників.

Що стосується, "Укрзалізниці", то ця компанія не просто забезпечує безкоштовне функціонування залізниці на окупованих територіях, а й возить вантажі, які вбивають наших солдат. Про ешелони з боєприпасами, які заходять з боку РФ не писав тільки лінивий – інфраструктуру для їх доставки до лінії фронту люб'язно оплачує український громадянин.
Більше того, статистика перевезень, надана "УЗ", свідчить, що тільки за 2016 рік з нашого боку на НКТ зайшло понад 2 тис. вагонів лісу. Хто контролював, використовується ця деревина для шахт, чи для бліндажів, з яких стріляють по наших солдатах?

Отже 836 млн. грн. втрат і неоціненна допомога у війні проти України – от внесок "Укренерго" та "Укрзалізниці" за 2016 рік.
В наступних дописах дослідимо, що нам дала діяльність інших підприємств в окупованих районах Донбасу.

В додатках: скани звернень та відповідей від "Укренерго" та "Укрзалізниці".

Вікторія Войціцька


 


Поделиться​​ новостью:

- Дом Луценко штурмуют активисты
- Лиза Богуцкая: я Москаля поддерживаю полностью
- Как "отвоевать" у государства земельный участок!
- Cтарики умирают "згыдно чынного законодавства?" Это не о бедных, это о нашем с Вами будущем!
- Саакашвили: Я не Порошенко или Янукович, давать показания по скайпу! Только в суде и только в Киеве!
09:09Май, 24 2017 614

___________________________________________________________________________

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю