В аеропортах України вшанували пам'ять загиблих кіборгів

В аеропортах України вшанували пам'ять загиблих кіборгів

"Герої не вмирають! Героям - Слава!" - флешмоб з такою назвою стартував сьогодні в семи міжнародних аеропортах України. Він присвячений пам’яті бійців - захисників Донецького аеропорту, які обороняли його протягом 242 днів.У Вінниці та Черкасах у пам’ять про загиблих музиканти грали у торгівельних центрах.

"Герої не вмирають! Героям - Слава!" - флешмоб з такою назвою стартував сьогодні в семи міжнародних аеропортах України. Він присвячений пам’яті бійців - захисників Донецького аеропорту, які обороняли його протягом 242 днів.

Дніпропетровський аеропорт. 11:00. Пасажири чекають своїх рейсів. І раптом - голос диспетчера.

"Шановні громадяни! Сьогодні виповнюється річниця 242-денної оборони міжнародного аеропорту "Донецьк", який в новітній історії України став символом мужності".

У залі очікування - музиканти військового оркестру Дніпропетровського гарнізону та хор обласного академічного театру опери та балету.

Концерт-реквієм присвячений пам’яті тих, хто віддав своє життя за стратегічний для української армії об’єкту - Донецького аеропорту. У нелюдських умовах бійці тримали оборону 242 доби. За це їх і назвали "кіборгами". Скільки їх загинуло під уламками - досі невідомо.

"Ми бачили очі хлопців, які там стоять. Ми хотіли висловити співчуття родинам загиблих, вшанувати пам’ять", - каже диригент військового оркестру штабу оперативного командування "Схід" Олександр Жарій.

А це - Львів. Концерт-реквієм розпочинають тут рівно о 14:00.

"Боже великий, єдиний. Нам Україну храни".

"Мета - згадати про наших героїв, про наших хлопців, 18-річних, нехай навіть 30-річних, які зі зброєю в руках захищали Батьківщину. Я думаю, що вони сьогодні із небес спостерігали за тим, що їх пам'ятають", - каже прес-секретар Західного оперативного командування Сухопутних військ Збройних Сил України Олександр Поронюк.

Зі сльозами на очах молитву за Україну та її захисників слухають пасажири. Дехто - запізнюючись на посадку.

"Я бачила, як дівчатка, які тримали свічки, плакали. Мені теж вже очі набиралися слізьми", - зізнається мешканка Львова Оксана Ханас.

Ця жінка з онукою спеціально приїхали до Львівського аеропорту. Хотіли разом з усіма пом'янути загиблих кіборгів.

"Біль за хлопців молодих, які загинули, захищаючи цей аеропорт", - каже мешканка Львова Ярослава Крутій.

Львів, Дніпропетровськ, Одеса, Івано-Франківськ, Запоріжжя, Харків, Бориспіль. Концерти-реквієми сьогодні лунали у семи міжнародних аеропортах України. У Вінниці та Черкасах у пам’ять про загиблих музиканти грали у торгівельних центрах.


Поделиться​​ новостью:

 

- Андрей Смирнов: Вышедшие на массовые акции протеста люди должны понимать одну ключевую вещь,- вы уже победили...Победили тем, что не лохи
- ДИЛЕММА ДЛЯ КОЗЛОВ
- Станислав Речинский: Думаю, что для Порошенко с сегодняшнего дня началась эра его личного страха
- Порошенко только что внес срочный и архиважный законопроект — Юрий Касьянов
- Пока не козла, а только депутата от БПП Барну, активисты вынесли и "отоварили" - вся голова в крови
Январь, 21 2016 288

Loading...
► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю