Віртуальна армія президента: 3000 порохоботів

Віртуальна армія президента: 3000 порохоботів

Як і будь-який піар, порохоботство працює тільки тоді, коли є що показувати. Як сформувалася «армія порохоботів»?

Нещодавно Президент України провів «таємну» зустріч із 18-ма українськими блогерами. Відразу по закінченню бесіди її учасники злили у мережу багато «інсайду», а найнахабніший з-поміж фейсбукерів Мирослав Олешко й узагалі – виклав панібратську світлину із самим Порошенком, чим спровокував гучну сварку зі своїми ж колегами. Останні вирішили не надто церемонитись із Олешком, то й розповіли цілому світові про 154 акаунти, із яких порохоботить цей-от нахаба.

Ще один із учасників зустрічі Ігор Бігдан дописався до того, що обізвав Порошенка і всю його армію порохоботів «безсрібниками»:

Як сформувалася «армія порохоботів»?

Пов’язане зображення

Наші пропозиції були почуті. Так виникли 3 угруповання боротьби з інформаційною агресією, які тепер ми називаємо «порохоботами».

«Усі ці три групи створювали начебто для відпору інформаційній агресії з боку РФ, але за дуже невеликий проміжок часу їх перетворили на структури, які інформаційно підтримують владу і особисто Порошенка»

 

Олександр Кочетков:

Друге угруповання виникло при «МінСтецю» (Міністерство інформаційної політики України під керівництвом Юрія Стеця). Це були відомі блогери із багатьма підписниками, які розповсюджували тексти, що продукували оті розумні експерти при АП.

Усі ці три групи створювали начебто для відпору інформаційній агресії з боку РФ, але за дуже невеликий проміжок часу їх перетворили на структури, які інформаційно підтримують владу і особисто Порошенка. Попри те вони вишукують успіхи і перемоги там, де їх і близько нема. Натомість члени цього середовища, які були бодай трохи раціонально налаштованими, відсіялися.

Тарас Загородній:

Я б поділив порохоботів на два типи. Перший, такі як Олешко, наприклад, тупо порохоботять в стилі комсомольської пропаганди. Ефективність тут нульова, бо люди бачать, що відбувається у країні насправді, і просто не вірять у ту пропаганду. А є такі, що порохоботять наполовину. Вони визнають частину помилок влади і подають 50% правдивої інформації, чим і завойовують довіру читачів та глядачів. Оці цікаві, їх принаймні слухають.

Деякі порохоботи приховують свою діяльність. Наприклад, такий собі Фурса порохоботить обережно. Більше за Гонтарєву заступається, яка має дуже сумнівні досягнення у банківській системі.

«Як і будь-який піар, порохоботство працює тільки тоді, коли є що показувати»

Є порохоботи, які взагалі працюють під псевдонімами. От вони просто перероблять видані методички на свій смак, аби не було видно, що то все штампується. Звичайно, що тут ефективність дуже невелика.

У 2014-2015 році, скажімо, це працювало дуже добре. Адже тоді була велика довіра і до влади, і до самих оцих спікерів. Сьогодні рейтинг влади скотився до щонайбільше 10%, відповідно, і ефективність порохоботства відразу впала. Користувачі соцмереж мають критичне мислення, користуються різними джерелами інформації, тому крики про український «добробут» просто тонуть у морі критики. Їхня ефективність ще може зрости, але тільки у випадку, коли реальність збігатиметься з тим, про що вони говорять.

«Зарплата топового порохобота може сягати кількох тисяч доларів на місяць»

 

Тарас Загородній:

Олександр Кочетков:

 

Для чого була організована нарада в Порошенка 9 березня?

Кожна влада з давніх-давен прагне до того, щоб оточувати себе філософами, музикантами, поетами, які співають щось приємне. Радянська влада так робила, і ця так робить. Це компліментарне середовище. На зустрічі із Президентом ми побачили, що йому не так важливо почути розумні речі, скільки важливо почути, який він «великий успішний рятівник України», і побачити захоплені очі.

Результат пошуку зображень за запитом

Натомість оця «закрита» зустріч президента викликала купу питань.

Друге. Що це за «закрита» зустріч, якщо ми бачимо всі 18 скалькованих звітів із облизуванням Президента з ніг до голови. У чому секрети? Які в нього можуть бути секрети для блогерів? А якщо не секрети, то чому зустріч не відкрита? Чому сам Презимдент не може суспільству напряму сказати про це?

Все це дуже погано, неефективно і нецікаво виглядає. Там нема взагалі сенсу. Є Президент, який перебуває в корупційному процесі і є частиною великої української корупційної машини. А все інше — спроба виправити цю ситуацію комунікаційними процесами. Вони вважають, начебто можна виправити реальну ситуацію віртуальними розмовами. Це велика помилка Президента. Починати треба з того, щоб змінювати щось для суспільства. А як ти можеш щось змінювати, якщо ти – головний корупціонер країни?

 

Яна Федюра, «Вголос»

Поделиться​​ новостью:


- Команда перебежчиков)...она уже формируются!
- Юрий Касьянов: государство представляет из себя банду трусов, казнокрадов, и просто недоумков
- ДИЛЕММА НЕПОРОЧНОЙ САМОСТОЯТЕЛЬНОСТИ
- Михаил Чаплыга: ЭТО БИМБА, ГОСПОДА! Товарищи Порошенко и его любители многомиллионых премий Кобелев и Витренка решили ВСЕХ нас дрюкнуть на 2 (прописью: ДВА) миллиарда ЕВРО!
- МАКРОН, СУПРУН и МАСЛО...
- ОТКАТ - Быдло,после не долгих колебаний в 2014-2015, вернулось радостно в стойло, где для каждого вида баранов предусмотрены ОТДЕЛЬНЫЕ ЗАГОНЫ
- Ахметов пошел против Медведчука: это клановая война или холодный расчет подлых олигархов?
- Экс-помощника нардепа из порошенковской фракции в Верховной Раде арестовали по делу Гандзюк
- Что хорошего сделал стране Петр Порошенко? (Это я прохожу кастинг на его любимого блогера) - Богуцкая
- Юлия Тимошенко: Россия использует готовность Порошенко к закулисным торгам с агрессором
09:28Март, 31 2018 1905

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю