Спецслужби Росії поступово і бесперешкодно беруть під контроль військові перевезення «Укрзалізниці»

Спецслужби Росії поступово і бесперешкодно беруть під контроль військові перевезення «Укрзалізниці»

Хто ж зараз дійсно керує залізницею України?

Хто ж зараз дійсно керує залізницею? Це питання після перемоги Майдану постало перед українським суспільством та державою нарешті як актуальне та було об’єктом багатьох досліджень ЗМІ, що у своїх численних публікаціях протягом 2015-2017 років висвітлювали різноманітні прізвища та комерційні структури, які у той чи іншої мірі впливають на одне з стратегічних українських підприємств. Ми не будимо перелічувати цих осіб, бо за пошуковим реченням у google: «смотрящие за УЗ» Ви можете отримати безліч різноманітної та цікавої інформації в якої наші правоохоронці до цього часу чалапаються як потопаючий у сільському сортирі.

Змінюються один за одним, як застаріла театральна завіса, керівники «Укрзалізниці», але відповідь на це складне питання шукають наполегливо та мабуть не даремно, бо окрім великих корупційних оборудок, що існували та продовжують успішно розвиватися на УЗ, існує проблема, що так і не підпадала під увагу не тільки журналістських досліджень, але, в першу чергу,  нашої контррозвідки. ЗМІ досить ефективно шукали та взагалі, в решті-решт, знаходили основні корупційні зв'язки, що червоними нитками проходили між економічними інтересами окремих ФПГ і особами, які їх представляють, а також відповідними посадовими призначенцями в УЗ, що виконували їх завдання.

Але вся ця фінансово-економічна ширма, край якої висвітлювався у ЗМІ, є лише гарною поволокою для головного завдання, яке успішно реалізується спеціально створеним підрозділом ГРУ ГШ РФ, по взяттю під контроль вантажних залізничних перевезень які здійснюються в інтересах ВС України. І люди які причетні в Україні до цього вдоволи рідко підпадають під об’єктиви камер та «на перо» журналістів.

Окреслене вище завдання було остаточно сформульовано та визначено для ГРУ РФ на 2018 рік у рамках стратегічної підготовки її диверсійно-розвідувальних сил та засобів до дій у період військової загрози з урахуванням виходу США з договору про ракети середньої і меншої дальності (РСМД), що прогнозовано передбачалось РФ. Контроль за ознаками підготовки Україною умов для оперативного розгортання на її території комплексів ракет НАТО малої дальності повинна забезпечувати резидентура з числа посадовців УЗ, які мають відповідні оперативні можливості. І не треба бути фахівцем з оборонної безпеки щоб побачити це навіть у відкритих джерелах нашого північного супротивника.

Низка інфраструктурних проектів, звільнених державою від оподаткування, що вже почала реалізовуватися іноземними фірмами в Україні під егідою та на кошти НАТО, змусила РФ рухатись на цьому напряму скоріше. Доречи, саме законодавча неврегульованість практичної реалізації цих важливих для держави питань яка призвела до зайвих бюрократичних процедур, вочевидь, і надала можливість російським спецслужбам отримати необхідні розвіддані та зробити висновки.

Саме тому російськи куратори через наявні кримінальні та економічні зв’язки поставили перед своїми «смотрящими» на УЗ чітке завдання: у стислі терміни просунути на необхідні їм посади в «Укрзалізниці» осіб які б забезпечили відповідний контроль.

В даному випадку, з урахуванням специфіки, розстановка здійснюється виходячи в першу чергу із надійності джерела, ґрунтовності заняття особою посади виходячи з її підготовки за фахом та можливості з отримання інформації і впливу на процеси що відбуваються. У першу чергу під потрібні посади підпадають ті що здійснюють оперативне керування залізничними перевезеннями, очолюють структури безпеки УЗ, а також входять до керівництва т.зв. східного територіального напряму залізниці, в першу чергу, Північної, Донецької та Придніпровської філій, саме через які і йде основний військовий вантажопотік.

Вочевидь, неймовірно добратися безпосередньо до задумів російського ГРУ, тому спробуємо на підставі той інформації що нам вдалося отримати від наших джерел і про яку наведено вище, відслідкувати, використовуючи згадані критерії пошуку, хто саме за останніми призначеннями в УЗ міг потрапити (не будемо нікого ображати, тому, - теоретично) під окреслені призначення. Одночасно спробуємо задати питання чому саме цю людину було призначено і яке у неї минуле. Не будемо зазіхати на щось велике, але можливо хоча б чимось допоможемо нашої СБУ (ну, якщо це їй взагалі треба).

Тому розпочнемо… Першою людиною, яка потрапила у поле нашого зору став Єрьомін В’ячеслав Володимирович, 15.01.1973 року народження, операційний директор АТ «Укрзалізниця», який у червні минулого року несподівано був призначений на цю посаду з посади керівника Одеської філії. При цьому, незрозумілим та несподіваним для всіх в УЗ було зняття з цієї посади професійного та принципового Жураковського В.О.

Але, як кажуть, все може бути у цьому житті, особливо що стосується кадрових питань, тому починаємо дивитися глибше. Існує така собі ТОВ «Вертикаль Груп» (ЄДРПОУ 37673007) що нібито належить громадянину Левицькому К.О., але фактичним власником якої є громадянин РФ Волобуєв Альберт Віталійович (давній друг та бізнес-партнер сина колишнього президента України - Януковича Олександра Вікторовича).

Разом із сином екс-президента України він володіє ПрАТ «МАКО Холдинг» (ЄДРПОУ 34436105). Окрім цих двох фірм, що проходять за кримінальним провадженням № 42017000000001079 за ознаками ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 191 КК України, яке розслідує ГПУ, є ще ТОВ «Укрремвагон» (ЄДРПОУ 38652831) та ТОВ «Трансдон» (ЄДРПОУ 35570568), які у протизаконний спосіб одержували через філію «Центр транспортної логістики ПАТ «Укрзалізниця» у першочерговому порядку залізничні вагони, а також послуги з прийому та відправлення вантажів. Саме через ці структури, а також ТОВ "Транснаціональна транспортна компанія" (ЄДРПОУ 38211337) В.Єрьомін і отримує додатковий до своєї офіційної зарплатні в УЗ прибуток.

Зокрема, у ТОВ «Вертикаль Груп» за сумісництвом працює його дружина - Єрьоміна Вікторія Вікторівна, яка є одночасно фізичною особою-підприємцем, зареєстрованим за адресом: м. Одеса, вул. Транспортна, 7-е, що здійснює свою діяльність у сфері супроводжувальних послуг при транспортних перевезеннях.

Одночасно, рідна сестра Єрьоміна В.В. - Волошко Тетяна Володимирівна просто якимось дивним випадком є колишнім засновником вже зазначеного вище ТОВ «Трансдон», але до цього часу продовжує мати у ньому прямі фінансові інтереси.

Всі ці підприємства («Вертикаль Груп», «Укрремвагон», «Трансдон» та "Транснаціональна транспортна компанія") фактично належать однієї людині -  Волобуєву Альберту Віталійовичу. І саме останній є тією особою, яка на численних т.зв. «сходняках» кураторів тіньових схем на «Укрзалізниці» лобіювала та просувала В.Єрьоміна на посаду керівника Одеської залізниці, а в подальшому, - на посаду операційного директора «Укрзалізниці».

Але окрім загально відомої інформації про А.Волобуєва (до речі, вона дуже професійно підчищена у мережі інтернет) ми трохи додамо інформації, яка стала нам відома від джерел у  правоохоронних органів.

Так, при реалізації слідчих дій в рамках кримінального провадження № 42017000000000861 за ознаками ч.3. ст.258-3 (створення терористичної організації) та ч.3.ст.285-5 (фінансування тероризму) слідчими були отримані окремі дані, що свідчили про причетність низки фірм к яким має пряме відношення А.Волобуєв до схем легалізацій коштів з метою їх наступної передачі представникам незаконних озброєних формувань, що діють на території Донецької та Луганської областях.

Зокрема, у поле зору правоохоронців у ході проведених негласних оперативно-розшукових дій потрапили ТОВ "Фін Актив" (ЄДРПОУ 38144219, Полтава), ТОВ "Мако-Трейдінг" (ЄДРПОУ 37967910, Донецьк) та дві Швейцарськи фірми: Leman Commodіtіes S.F. JSC і Компанія "Совфрахт УУТ СА", як структури, що можуть бути причетні до фінансових схем з фінансування терористичної діяльності на сході України, а також сам А.Волобуєв, який на той час користувався телефоном +380631862324 та їздив на авто «ТОЙОТА ПРАДО» н.зн. АА0600РМ.

У мережи інтернет ми знайшли тільки, напевно, пов’язану зі швейцарською компанією "Совфрахт УУТ СА", українську - ООО "Украинский Универсальный Терминал", яка саме про себе пише наступне: «Дочерние предприятия в ближнем зарубежье, партнерство с российским ОАО «Совфрахт-Совмортранс» и широкая сеть агентов по всему миру позволяет «Совфрахту УУТ» стирать геополитические границы для клиента». За окремими ознаками, як на наш погляд, дуже зручна компанія …

Довідково: ВАТ «Совфрахт-Совмортранс» знаходиться у санційному списку США за нелегальне перевезення зброї та товарів військового призначення до Сірії

Але як це часто буває, далі ґрунтовних підозр щодо А.Волобуєва справа не пішла, можливо саме тому що заробітна платня, яку отримує рядовий оперативний співробітник української контррозвідки у званні лейтенант-капітан складає всього 10-12 тис. грн., а може за якимось іншими причинами…, тому повертаємось до його успішного протеже В.Єрьоміна.

За період роботи на посаді керівника Одеській залізниці В.Єрьомін організував чітку корупційну схему пріоритетного надання рухомого складу фірмам з російським капіталом, а також створення штучних перешкод іншим операторам руху.

Хибне керівництво В.Єрьоміним Одеською залізницею також призвело до системного поступового зменшення кількості станцій цієї філії УЗ. Окремі з них, як пункти постачання військових вантажив мали велике значення для розгортання наших оперативно-тактичних угрупувань на придністровському напряму. Але завдяки зусиллям В.Єрьоміна військові вже переробляють свої плани та задуми …

У подальшому, після отримання посади операційного директора АТ «Укрзалізниця», В.Єрьомін розвернувся на цьому напряму вже зі значно більшим масштабом. Наприклад, якщо у 2016 році закритих було 361 колія та 219 станцій, то тільки з серпня 2018 року завдяки особистим зусиллям В.Єрьоміна їх кількість вже зросла до 410 та 285 відповідно. Ліквідація низки з них без погодження з ГШ ВСУ також внесла потужний хаос у відповідні плани постачання вантажів в інтересах розгортання наших військ на сході.

Під керівництвом В.Єрьоміна не менше успішно ніж «сприяння» обороні, здійснювалось розкрадання майна Одеської філії УЗ, про що яскраво свідчать матеріали двох кримінальних проваджень за ознаками складів злочинів передбачених ч.3 ст.191 КК України, слідчі дії за якими тривають до цього часу.

Зокрема, у виробничому підрозділі «Пасажирське вагонне депо станції «Одеса-Головна» встановлено розкрадання на загальну суму 59 млн. грн. Так, під час закупівлі товарів та послуг протягом 2017-2018 років, були підписані акти прийому-передачі виконаних ремонтних робіт яких взагалі не було, чи вони були проведені не в повному обсязі. У підсумку, за керівництва В.Єрьоміна, були фіктивно відремонтовані електрокари, вантажні та пасажирські ліфти, фіктивно встановлено обладнання для екіпірування пасажирських вагонів тощо.

 В рамках іншого кримінального провадження розслідується факт фіктивного укладання угоди структурними підрозділами Одеської залізниці на загальну суму 2,3 млн. грн. на ремонт автотранспорту з ТОВ «Абсолют-2016», про що ми вже писали.

Після того як В.Єрьомін очолив посаду операційного директора «Укрзалізниці» відразу, у липні-вересні 2018 року, було практично повністю заблоковано процес перевезення вантажів в цілому по всій УЗ, що завдало суттєвих фінансових збитків вантажовідправникам та самої залізниці.

За період подальшого керівництва операційним рухом В.Єрьоміним практично повністю було нівельовано поняття графіка руху вантажних поїздів, звітність по цьому напряму була спотворена на 70%, що потягнуло за собою колосальні втрати на тягу поїздів, простій вагонів та інше.

Кількість т.зв. «кинутих потягів» по всій УЗ на даний час досягло вже більше кількох сотень залізничних составів !!! При цьому фактично відсутнє взагалі будь-яке планування відвантажень. Все відбувається хаотично, без урахування можливостей інфраструктури як навантажувальних станцій, так і розвантажувальних. В умовах військового стану це катастрофа для всіє держави!

Керування В.Єрьоміним операційним рухом УЗ у штучно створеному ним, практично ручному режимі, дозволяє йому не тільки отримувати з комерційних фірм по 5 тис. дол. США за безперебійну подачу одного складу вагонів та доставку вантажу у необхідний замовнику термін, а також забезпечує реальні умови до повного і остаточного розбалансування всіє системи перевезень.

Створений В.Єрьоміним хаос руху поїздів призводить до неефективного використання рухомого складу, що у свою чергу тягне фінансові збитки для залізниці, яка намагається їх компенсувати за рахунок збільшення тарифів на перевезення (на 2019 рік заплановано на 14%). Останнє призводить до підвищення собівартості продукції та зменшення конкурентоспроможності українського бізнесу на світових ринках.

Залишається запитати тільки одне: хто та навіщо призначив В.Єрьоміна на цю посаду? Чи усвідомлює керівництво держави та відповідальні особи, що дії саме таких окремих осіб, можливо на перший погляд, на незначних посадах, може при певних умовах повністю вирішити долю всіє країни у відповідальний час. Чи не повинні наші спецслужби під час відпрацювання заходів військово стану враховувати такі великі небезпеки.

Але, якщо шановний читач, ти розмірковуєш що автор дуже перебільшує небезпеку та можливості одного, хай навіть і дуже поганого хлопця, у загальному стані речей, то це помилка. Тому що таких як Єрьомін, як виявляється, в «Укрзалізниці» не один воїн, а загін, і всі вони саме на тих посадах про які ми писали. Тому продовження щодо цих персон буде найближчим часом …

 

ПРОДОВДЖЕННЯ ЗА ПОСИЛАННЯМ

 

Андрій Борисенков 

Поделиться​​ новостью:


- Утро на следующий день после выборов
- Тимошенко ответила на вопросы журналистов
- Тимошенко ответила на вопросы журналистов
- Коломойский опроверг, что спонсирует Зеленского и Тимошенко и пообещал "сделать приятно" Порошенко перед вторым туром
- Facebook заблокировал всю рекламу недодиктатора Порошенко и его конченных порохоботов
- Екатерину Варнаву внесли в cписок "врагов Украины"
- Какое-то предгрозовое состояние перед 31 марта
- Светит ли «Л/ДНР» включение в состав РФ: интересный прогноз
- История с «Сеткой»: политолог рассказал, как теперь действуют агитаторы Порошенко
- Нацкорпус анонсировал очередной Майдан
- Политолог о выборах-2019: «Сетка» поможет Порошенко лишь при одном условии
- Выборы-2019: политолог рассказал, кому Путин поможет выйти во второй тур
- Новый скандал перед выборами: с кем тайно встречалась Тимошенко. ВИДЕО
- Известная ведьма и прорицательница раскрыла секреты Зеленского
- Сергій Дацюк: КАНДИДАТИ
00:21Март, 14 2019 5432

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю