Чому треба пристебувати пасок безпеки в авто: розвінчування міфів


 

Українці часто нехтують своєю безпекою під час користування автомобілем. Все через те, що вони живуть міфами, які неправдиві, а ще тому, що їх до цього не спонукає низький штраф за непристебнутий пасок безпеки. Статистика про кількість жертв у ДТП України щороку вражає. Але вона б могла знизитись, якби люди їздили пристебнуті.

Про міфи, штрафи та необхідність пасків безпеки.

Сідаючи за кермо автомобіля, водій має усвідомлювати, що застосування паска безпеки зменшує ризик загибелі під час лобового зіткнення у 2,3 рази, під час бокового – в 1,8 разів, а при перекиданні авто – уп'ятеро. Пасок безпеки рятує життя у 70% автомобільних аварій.

Міфи щодо ременів та їх розвінчування

  • Користуватися паском безпеки незручно

Якщо пристібатися регулярно – це увійде у звичку. І тоді вже при відсутності паска – виникатиме почуття дискомфорту.

  • В машині є подушки безпеки – паски не потрібні

Насправді подушка безпеки розроблена для дії спільно з пасками. Тому що при розкритті вона рухається назустріч водієві зі швидкістю 300 кілометрів / годину, таким чином є ризик травми при зіткненні, а якщо пасок застебнутий, то він утримує тіло в сидінні.

  • Пасок безпеки у разі аварії може травмувати

Правильно пристебнуті паски безпеки рідко стають причиною травм. Якщо вони й викликають пошкодження, це, як правило, поверхневі синці. Однак це ніщо у порівнянні з травмами, які можуть отримати непристебнуті водій і пасажири.


Краще отримати слід від ременя, аніж без нього / sostav.ua

  • На невисокій швидкості немає потреби користуватися паском

При будь-якій швидкості, навіть незначній, може статися смертельне ДТП. Наприклад, під час аварії, яка сталася на швидкості 50 кілометрів / годину, тіло пристебнутої людини рухається з силою, яка в 30 – 60 разів перевищує власну вагу – і, відповідно, травмується на цьому шляху об елементи автомобіля.

  • Паски не дозволяють швидко вибратися з автомобіля

Оперативно покинути машину при перекиданні або ударі об перешкоду ви зможете тільки в тому випадку, якщо не втратите свідомість, нехай навіть на лічені миті. Тільки тоді ви збережете здатність міркувати, що треба робити для порятунку, і правильно оцінити ситуацію. Саме паски безпеки й забезпечують вам таку можливість міркувати, оберігаючи від ударів об деталі кузова або органи управління автомобілем.

  • На задньому сидінні пристібатися необов'язково

Ймовірність травм голови у пристебнутого пасажира на задньому сидінні майже така ж, як у водія і пасажира попереду. Разом з тим, при лобовому зіткненні непристебнутий пасажир позаду з великою силою летить вперед і важко травмує людину попереду – аж до смертельних випадків.


Краш-тест показав, що буде у випадку ДТП, якщо на задньому сидінні не пристібатися / usatoday.com

  • Під час аварії краще бути викинутим з машини

Випадання тіла з автомобіля під час аварії — найгірший сценарій, який може статися з водієм чи пасажиром. За статистикою, в 75% випадків викинуті водій або пасажир, — гинуть. Застебнутий пасок безпеки знижує ймовірність випадання майже до нуля.

Штраф за їзду без пасків безпеки

Зараз штраф за непристебнутий пасок безпеки становить всього лиш 51 гривню. Проте, підвищити відповідальність за невикористання пасків – можуть вже незабаром. У 2018 законопроєкт внесли до парламенту, але він не отримав достатньо голосів депутатів у другому читанні. Згідно з ним, за непристебнутий пасок водію доведеться заплатити не 51 гривню, а 510 гривень.

Поделитесь с друзьями в соцсетях:

 

 

 

- Режим выживания, курс 29,1 и плюс 350 млн для Офиса Зеленского. Что стало понятно из проекта бюджета-2021
- Зеленскому самому плевать на свои поручения
- Месседж Бени - от Боди - для Зели
- Минобороны признало бредовый характер приказа № 330, и его обещают пересмотреть! Выполнять приказ не надо!
- Украина платит России $200 млн ежегодно за хранение ядерного топлива из-за жулика Микитася – «Схемы»
- Зеленский: слухи о потере безвиза распространяет человек, считающий себя «монархом Украины»
- Игорь Лесев: о партии тупых и недоразвитых
- Для ЗЕ местные выборы закончатся катастрофой
- Кадры Ермака: Как работает «социальный лифт» ОП
- Виноваты и врачи, и больные? Коронавирусная инфекция разносится по Украине бесконтрольно из-за «халтуры» врачей: шокирующие факты
18:35Сентябрь, 16 2020 182

► РЕЗОНАНС 
недели
месяца