Є питання: доплата до військових пенсій 2000 гривень

Є питання: доплата до військових пенсій 2000 гривень

Що потрібно знати. Як впливає доплата на пенсіонерів, що відстояли або відстоюють в судовому порядку своє право на перерахунок військової пенсії

14.07.2021 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову №713 «Про додатковий соціальний захист окремих категорій осіб» якою з 1 липня 2021 року введено щомісячну доплату до пенсії в сумі 2000 гривень особам, яким призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

1. Якій категорії осіб та що за виплата передбачена Постановою №713?

З 1 липня 2021 року особам, яким призначено пенсію до 1 березня 2018 року відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» установлено до розмірів їх пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону станом на 1 березня 2018 року, щомісячну доплату в сумі 2000 гривень, яка враховується під час подальших підвищень розмірів пенсій, визначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону.

Така ж доплата встановлена і особам, яким призначено (поновлено) пенсію після 1 березня 2018 року, розмір якої обчислено відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону (крім військовослужбовців строкової служби) з грошового забезпечення, визначеного станом на 1 березня 2018 року або до цієї дати.

2. Як впливає доплата на пенсіонерів, що відстояли або відстоюють в судовому порядку своє право на:

- отримання пенсії з 01.01.2018 у первинно призначеному відсотковому розмірі – 71-90% відповідних сум грошового забезпечення;

- отримання пенсії з 01.04.2019 з урахуванням середньомісячної суми додаткових видів грошового забезпечення, визначених Постановою № 704?

Постановою №713 визначено, що у разі коли пенсія особам, зазначеним в абзацах першому і другому цього пункту, переглядалася (перераховувалася) після 1 березня 2018 року, щомісячна доплата, встановлена абзацами першим і другим цього пункту, не виплачується, крім випадків, коли розмір пенсії після такого перегляду (перерахунку) збільшився менше ніж на 2000 гривень. Якщо сума збільшення пенсії під час її перегляду (перерахування) не досягала 2000 гривень, щомісячна доплата, передбачена абзацом першим цього пункту, встановлюється в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру.

Тобто, якщо на виконання рішення суду пенсія була перерахована з 01.01.2018, внаслідок чого її розмір зріс понад 2000 грн., то в такому випадку Ви вказаний вид доплати не отримаєте. Якщо розмір пенсії зріс менше ніж на 2000 грн., то отримаєте доплату в різниці суми.

Тим військовим пенсіонерам, в кого процесу судового захисту з зазначених питань перебуває в активній фазі, вказана доплата буде проводитися до моменту перерахунку пенсії на виконання рішення суду.

3. Також Постанова №713 визначає:

Установити, що у разі, коли щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної доплати, передбаченої пунктом 1 цієї постанови, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством (крім пенсій за особливі заслуги перед Україною), в осіб, які отримують пенсію, призначену відповідно до Закону, не досягає 3854 гривень, таким особам встановлюється щомісячна доплата до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначеного розміру, яка враховується під час подальших перерахунків пенсій.

Поделитесь с друзьями:

Надоела ложь на подцензурных олигархических СМИ? Хотите знать, что происходит в стране? Читайте новостной телеграм-канал «БезЦензор» 

ТЕЛЕГРАМ - самый свободный, быстрый и удобный формат получения новостей

 
- Почему люди закатывают глаза от удовольствия
- "Опасается уголовных дел против Ермака и Шефира". Зеленский саботирует требования Запада по "реформам"
- 7 идей для создания малого и среднего бизнеса в Украине
- Месяц покушению на Шефира. Разыскивается группа киллеров, которые умеют невероятно кучно стрелять
- Голос разума: свежие данные по иммунитету переболевших
- Мадам "Красная кнопка" оказалась своего рода черной меткой: когда у "слуг" рассосется "моно­большинство"
- Грипп или "корона-19": как отличить одно от другого
10:35Июль, 20 2021 1592

Читайте БезЦензор в GoogleNews 

ТОП Новости 
неделя
месяц