Дослідження wiiw: реконструкція Донбасу коштуватиме щонайменше 21,7 мільярди доларів США або 16% ВВП України

Дослідження wiiw: реконструкція Донбасу коштуватиме щонайменше 21,7 мільярди доларів США або 16% ВВП України

Перший розгорнутий розрахунок вартості конфлікту й план відновлення регіону

За оцінками дослідження wiiw мінімальна вартість реконструкції становитиме 21,7 мільярди доларів США. Ця сума складається зі шкоди, заподіяної основним фондам (44%), витрат на людські ресурси (40%) і усунення екологічних загроз (16%). Пряма шкода від військових дій не є найбільш важливим чинником витрат у довготривалій перспективі. 42% вартості відновлення можна віднести до порушення безперервності бізнесу і деградації державної спроможності, що накопичувалися протягом років бездіяльності.

Оцінювана вартість реконструкції є занадто великою для того, щоб український бюджет зумів упоратися з нею самотужки. Вона становить більш ніж 40% щорічних надходжень державного бюджету України або 16% ВВП за 2018 рік. З огляду на це автори рекомендують різні джерела фінансування, зокрема компенсації за судовими рішеннями і добровільні контрибуції з боку Росії. Однак, зовнішнє фінансування здається найбільш життєздатним варіантом за умови, що фінансові ринки стануть стабільними.

Хоча за оцінками дослідження всесвітня рецесія, спричинена COVID-19, призведе до підвищення вартості реконструкції, в ньому також висвітлюються потенційні позитивні ефекти кризи на процес мирного врегулювання. З ростом тягаря економічної кризи, викликаної COVID-19, альтернативні витрати на конфлікт і підтримку невизнаних держав для російської еліти будуть зростати. Таким чином, тривала рецесія збільшить імовірність того, що зовнішня політика Кремля найближчими роками пом’якшиться.

На цьому тлі в дослідженні wiiw запропоновано план реконструкції на післявоєнний період. По-перше, українській державі необхідно забезпечити особисту безпеку для місцевого населення Донбасу шляхом розмінування регіону й усунення екологічних загроз. Це дасть стрімкі результати й сприятиме позитивному ставленню до мирного процесу.

По-друге, уряду України слід вжити заходів для усунення причин поточної гуманітарної кризи. Це потребуватиме значних державних інвестицій у відбудову критично важливої інфраструктури і широкомасштабну програму повернення переміщеного населення за підтримки програми прямої грошової допомоги.

По-третє, Україні необхідно закласти стійкий фундамент для сталого довготривалого економічного росту в регіоні. Чіткі правила врегулювання майнових спорів у післявоєнний період і пільгові інвестиційні режими є важливими для стимулювання внутрішніх та іноземних інвестицій.

Нарешті, український уряд має досягти стійкості післявоєнного устрою шляхом забезпечення легітимності мирного процесу. Необхідно підтримувати адміністративний потенціал і політичну участь в Окремих районах Донецької й Луганської областей (ОРДЛО), щоб гарантувати місцевому населенню наявність ефективних мирних засобів в українському політичному процесі для задоволення місцевих економічних і політичних потреб.

Задля забезпечення необхідного рівня відповідальності і контролю координувати програму реконструкції мають українські органи влади, водночас автори рекомендують скористатися існуючими інституційними угодами технічної допомоги Україні, як от Стратегічна група радників із підтримки реформ в Україні (SAGSUR) або програма Української архітектури реформ (URA), і створити малу експертну наглядову раду вищого рівня для аудиту процесу впровадження реформ.

Завантажити

Посилання на дослідження wiiw "Економічні виклики та витрати на реінтеграцію регіону Донбасу в Україні" Петра Гавліка, Артема Кочнева та Ольги Піндюк, wiiw Research Report № 447, червень 2020 року

Контакт

Peter Havlik, Автор та wiiw Старший науковий співробітник (havlik@wiiw.ac.at)
Artem Kochnev, Автор та Кандидат, університет Йоганнеса Кеплера (artem.kochnev@hotmail.com)
Olga Pindyuk, Автор та wiiw Експерт по Україні (pindyuk@wiiw.ac.at)


 

Читайте также!

 

 

 

 

- У России партнеры - идейные, у Украины - геополитические бизнесмены
- Что-то в современном мире глобально поломалось, но что именно?
- В России обрушилось производство бензина после атак Украины
- Хайпо@бизм - неизлечимая болезнь украинской власти
- Олимпиада-2024. Вокруг певицы Аи Накамуры разгорелся скандал: ее музыка не может представлять Францию...
- В России обостряется межэтническая вражда- The New York Times
- Альтернатива Трампу и Байдену: Третий кандидат в президенты США, или хайпо@бизм по-американски
19:38Июнь, 25 2020 858

ТОП Новости 
неделя
месяц