Кандидати без номеру. Як влада планує красти голоси Юлії Тимошенко

Кандидати без номеру. Як влада планує красти голоси Юлії Тимошенко

Замість спроби вирішити проблему двійників, ЦВК її загострює


"Мета виправдовує засоби". Цей вираз Ніколо Макіавеллі використовують маніпулятори, щоб виправдати нечесність. Та вираз є обірваним, не повним. Повністю фраза Макіавеллі виглядає так: "мета виправдовує засоби, якщо мета – незалежність батьківщини". Першу частину виразу використовують маніпулятори. Повна цитата – зброя державників.

Центральна виборча комісія продовжує підігравати Президенту. Це виявилось і у формі виборчого бюлетеня. У ньому люди не знайдуть номер кандидата, щоб раптом не помилитися. Коли кандидатів 39 – легко переплутати. Влада розраховує, що близько 3% виборців помиляться клітинкою і проголосують не за Юлію Тимошенко.

Форму і текст виборчого бюлетеня щоразу затверджує ЦВК. Це пряма норма Закону про вибори. Але, спираючись на той самий закон, у різних випадках ЦВК затверджує різну форму бюлетеня. Наприклад, на виборах президента 2010 року зліва перед прізвищем кандидата стояв його порядковий номер. Цей номер кандидати використовували у агітації. Було чітко видно, що Віктор Янукович - №17, Сергій Тігіпко - №14, а Арсеній Яценюк - №18. Не могло бути жодної плутанини. Хоч раніше не було проблеми двійників на виборах президента. Сьогодні така проблема є. У виборах президента беруть участь дві пари тезок: Юлія Тимошенко – Юрій Тимошенко, Олександр Шевченко – Ігор Шевченко.

Замість спроби вирішити проблему двійників, ЦВК її загострює. Легко спрогнозувати як влада буде виправдовуватись. Провладні спікери заявлять, що у 2014 році парламент змінив вимоги до форми бюлетеня.

Формально, Центрвиборчком не порушує закон. Адже, у статті 71 немає вимоги нумерувати список. До речі, у 2010-му році такої вимоги теж не було. Однак, кандидати мали свій порядковий номер.

Чому список раніше нумерували, а тепер ні?

Верховна Рада у 2014 році прийняла законопроект "щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу". Головним ініціатором проекту №3224-д був Давід Жванія. Біглий нардеп Олександр Онищенко у своїй книзі "Петро п’ятий" пише, що саме Давід Жванія відповідав за скупку голосів у парламенті для Петра Порошенка. Щонайменше, поки Олександр Онищенко не зайняв його місце.

Окрім іншого, законопроект Жванії змінив вимоги до форми бюлетеня на президентських виборах. З бюлетеня виключили графу "не підтримую жодного кандидата" та перенесли клітинку для голосування з правого боку бюлетеня у лівий. Це була бомба сповільненої дії, яка має вибухнути на виборах 2019 року. ЦВК має формальну відмазку: якщо клітинка для голосування знаходиться ліворуч, тоді немає місця для номеру кандидата.

Відсутність пронумерованого списку кандидатів - примітивна маніпуляція. Влада розраховує на неуважного виборця та пенсіонерів із поганим зором. Частина людей наплутає, за кого із кандидатів з однаковим прізвищем голосувати. Одна справа, коли це стосується кандидатів третього ешелону. Зовсім інший масштаб, коли один із кандидатів – двійників входить у трійку лідерів перегонів.

Можна піддавати сумнівам заяви лідерки "Батьківщини" про технічність Юрія Тимошенка. Проте, навіть поверхневий аналіз доводить: Юрій Тимошенко – технічний кандидат, через якого влада буде красти голоси у Юлії Тимошенко.

Згідно із законом, уся агітація кандидатів має оплачуватись через спеціальний виборчий фонд. Юрій Тимошенко такого фонду досі не має. У коментарі громадському руху "Чесно" він заявив, що на агітацію не має ані грошей, ані морального права.

Кількість довірених осіб кандидата також підтверджує його технічну роль. Юрій Тимошенко зареєстрував лише 12 довірених осіб у виборчих округах. І вони будуть працювати лише у Донецькій області. Дивний вибір, коли самого нардепа обрали на Івано-Франківщині.

Виявилось, що не маючи грошей та морального права на агітацію, у Юрія Тимошенка є велика команда. За його поданням зареєстрували 177 членів окружних виборчих комісій. Додатково в активі кандидата 5 голів, 6 заступників та 6 секретарів окружних комісій. Саме ці посади вважають основними для фальшування виборів.

 

Поделитесь с друзьями в соцсетях:

 

 

 

- Во внутреннем чате "слуг народа" пророчат новый Майдан и советуют покупать билеты до Ростова. Фото
- Выборы прошли по плану, как всегда, не по нашему…
- Коронавирус: в Украине снова 7,5 тыс заражений, Италия обновила антирекорд. Данные на 28 октября 2020 года
- Украинцы могут вернуть часть налогов: как и за что
- ВАКС снова отрыл дело о схемах "Роттердам"+
- Чаплыга: Зеленский клоун! Важное сообщение для наших колониальных владельцев из США и "большой семёрки"
- Зеленский все? Это политическая пощечина президенту страны, - Спивак об итогах местных выборов. Видео
- «Такого не было даже при Януковиче». КС отменил антикоррупционную реформу по просьбе коррупционеров
- Какие уже тут киевляне... - хуторяне
- Выборы: откуда берут недостающие голоса? ВИДЕО
13:53Март, 16 2019 2033

► РЕЗОНАНС 
недели
месяца