Корисні поради, які допоможуть зробити сон міцним та здоровим

Запорука міцного здоров’я та відмінного самопочуття - повноцінний сон. Як зробити його міцним та корисним дізнаєтесь далі

Важливість повноцінного сну у житті людини важко переоцінити. Сон покращує фізичний та психоемоційний стан людини та її самопочуття загалом. Особливо важливим є сон для дітей, організм яких постійно розвивається та росте. 

Чому важливо повноцінно відпочивати вночі та які наслідки може мати недосипання?

Сон є невід’ємною частиною людського життя. Під час сну людина відпочиває не лише фізично, але й морально. Вона повністю розслабляється та відпускає всі думки. Нервова система відновлюється, а організм набирається сил та енергії для нового дня. Проте, щоб сон був міцним та повноцінним до нього слід готуватися заздалегідь. Наприклад, провітрювати кімнату, за дві години до сну не вживати їжу, не грати в азартні ігри, які пропонують українські онлайн казино чи консольні ігри, тощо.

Батькам слід стежити за тим, щоб їхні неповнолітні діти достатньо спали, адже, повноцінний відпочинок покращує здатність до навчання. Добова норма сну для дітей становить 10 годин. 

Недосипання шкідливо впливає на весь дитячий організм:

  • дитина стає дратівливою;
  • погіршується мислення, увага, пам’ять та концентрація;
  • сповільнюється швидкість реакції;
  • втрачається креативність.

Дитина, яка не отримала достатню кількість повноцінного сну, не може контролювати свої емоції та поведінку загалом. Вона стає імпульсивною, відчуває смуток та брак мотивації, їй важко знайти спільну мову з однолітками. Все це може викликати відчуття апатії та депресивні стани.

Корисні поради, які допоможуть покращити якість сну

Щоб міцно спати вночі, а вранці мати хороший настрій, експерти радять дотримуватись кількох простих рекомендацій:

  • За годину до сну бажано вимкнути світло у кімнаті, користуючись при цьому нічником чи світлом від екрана телевізора. Завдяки цьому організм зможе підготуватися до відпочинку та заспокоїтись.
  • На ніч не можна вживати жирну смажену їжу, яка викликає важкість у шлунку.
  • Перед сном необхідно провітрювати кімнату. Ідеальний варіант - вечірні прогулянки по свіжому повітрі. 
  • За 30 хвилин до сну не варто користуватись гаджетами, адже, мозку потрібен час, щоб заспокоїтись та налаштуватись на відпочинок.
  • Спати краще у цілковитій темряві та повні тиші.

Крім цього, важливо обирати зручний одяг для сну. Для нічного відпочинку ідеально підходять комфортна та м’яка піжама, довга футболка тощо з натуральних тканин без декору, ґудзиків, замків та інших елементів, які можуть створювати дискомфорт. 


- Удар безпілотниками по базі стратегічних ракетоносців врятував Україну від ракетного залпу з трьох літаків РФ
- Идиоты в РФ приведут Украину к победе - Резников
- Власти дали прогноз на отсутствие света в Киевской области
- Поставки топлива в Украину: что происходит на рынке
- Путин вчера осознал — чувствовать себя в безопасности ни в москве, ни в сочи, ни на валдае он уже не сможет
17:29Август, 17 2022 467

ТОП Новости 
неделя
месяц