Ліцеї-коледжи-Фаріон-юристи-менеджери Перемогу не дуже наближають

А ось пару сотень токарів-слюсарів-фрезерувальників-зварювальників - ще й пак!

Якось Пенсіонінформбюро брало участь у розформуванні 51-ї омбр та формуванні 14-ї омбр. Великі втрати БМП підняли питання поставити на МТЛБ більш потужну зброю, ніж ПКТ. Промисловість тоді сказал: "Дайте макет, а ми все налагодимо". Щоб зробити макета нової башні під кулемет ДШК стали шукати токаря. Але виявилося, що шукати треба ТОКАРЯ. І таких майстрів (щоб руки потрібним кінцем були в правильне місце під'єднані) в Рівненській області відшукали аж 2. ДВА. Його Величносте Токар зробив те, що ми просили, без черги (там черга, як зясувалося, - на півроку запис). І 14-а бригада на війноньку поїхала, а не пішла.

Років через 3-4 ЗСУ розстрляли запаси снарядів ОФ-29 для "Гіацинтів" і практично втратили можливість дальнього вогневого ураження. Питання вже підняли перед ОПК: а зробіть-ка снарядів нам! І тут вияснилося, що не лише токарів малувато в Україні, але й станків з відповідними технічними можливостями теж обмаль. Років з 2 шукали, де купити, а світ не поспішав продавати. Тямущі люди розповідали, що лінію тоді придбали в Південній Кореї.

А тепер - до хороших новин: на болотах заходилися примусити заводи за поребриком виробляти в РФ не менше 75% високотехнологічної продукції вже до 2030 (оптимісти, однако, думають, що будуть існувати в ті часи!). І тут вияснилося, що для реалізації цієї авантюри існує "велика потреба" станків високої точності, котра силами єдиної на болотах майтстерні (група СТАН) задоволена бути не може, а імпорт такого обладнання закритий санкціями наглухо. СТАН не зміг виконати навіть третини загального обсягу російських замовлень на прецизійні машини в 2023 році на суму близько шести мільярдів рублів (приблизно $67,1 млн).

Ось такий зв'язок спостерігається між випускниками ПТУ та виробництвом високотехнологічного озброєння.

Хто бачитиме пана Лісового, скажіть йому, що ліцеї-коледжи-Фаріон-юристи-менеджери Перемогу не особо наближають, а ось пару сотень токарів-слюсарів-фрезерувальників-зварювальників - ще й пак! Зверніть увагу на профтехосвіту, пане Міністре.

Виктор Кевлюк


 

Читайте также!

 

 

 

 

- Однажды в Америке: кризис демократов и глубинное государство
- Довыебывались: Венгрии и Словакии грозит топливный кризис
- Когда мы увидим мир без порабощенных народов?
- Тяжелое геополитическое наследство старика Байдена
- Россиянцы в Краснодаре протестуют из-за отключения
- "Царство мертвых": шансы на переворот снизу в России близки к нулю
- Российские ракеты с западными компонентами: почему это не сенсация
18:33Ноябрь, 22 2023 1373

ТОП Новости 
неделя
месяц