Махал - ізраїльськи добровольці (Історична пам’ятка)

Махал - ізраїльськи добровольці (Історична пам’ятка)

Сили оборони України продовжують розповідати про добровольчі підрозділи різних країн світу та їх вплив на становлення цих країн

Сили оборони України продовжують розповідати про добровольчі підрозділи різних країн світу та їх вплив на становлення цих країн. Сьогодні мова піде про ізраїльських добровольців, яки внесли великий вклад в здобуття Ізраїлем незалежності та в формуванні однієї з кращих армій світу.

Махал.

Перші добровольці з різних країн світу прибули до Ізраїлю в 1948 році і прийняли дуже активну участь в Війні за незалежність Ізраїлю, яка почалася відразу ж після проголошення незалежності єврейської держави.
Керівництво єврейських поселень на території Палестини не тільки не перешкоджало потоку в країну добровольців, але і різними способами заохочувало добровольців їхати на Святу Землю. З закликами до добровольців звертався лідер палестинських євреїв і майбутній прем'єр-міністр країни Давид Бен-Гуріон. Всього, за різними підрахунками, захищати молоду державу Ізраїль вирушило близько 3,5 тисячі добровольців з 43 країн світу. Вони прибули на територію Палестини і взяли участь в бойових діях, перебуваючи в частинах і з'єднаннях збройних сил(ЦАХАЛ).
Добровольці в рядах ЦАХАЛ були об'єднані в особливу організацію, яка носила назву «Махал». Велика частина представників цієї організації несла службу у ВПС країни, де іноземні добровольці складали чверть особового складу. Головним чином це були добре підготовлені ветерани американської та британської армій. Крім ВВС, велика кількість іноземних добровольців несло службу в ВМС і піхотних частинах. Багато з добровольців були досить хорошими військовими фахівцями, які встигли отримати безцінний реальний досвід бойових дій під час Другої світової війни в Європі. Найбільш високопоставленим іноземним добровольцем, який служив в ЦАХАЛ, був Девід Маркус в минулому полковник американської армії, який бився в Ізраїлі під ім'ям Міккі Стоун. Девід Маркус брав участь у розробці методики навчання особового складу ЦАХАЛ. Отримав звання бригадного генерала, він був безумовним лідером угруповань ізраїльських військ під Єрусалимом. 
Досвід доручення добровольців до ізраїльської армії пережив усі крупні військові конфлікти і продовжує діяти в наші дні. Для добровольців діє спеціальна програма Махал-2000. Вона реалізується спільно Єврейським Агентством та Мобілізаційним центом ЦАХАЛ. Юнаки та дівчата з різних країн світу, віком від 18 до 25 років, мають змогу проходити строкову військову службу в збройних силах Ізраїлю. 
Для початку всім потенційним кандидатам необхідно зв'язатися з керівництвом даної програми і документально підтвердити факт єврейства. Найчастіше для цього достатньо пред'явити «ктубу» - шлюбний договір батьків, який полягає при вступі в шлюб в синагозі, а також мати рекомендаційний лист від єврейської громади, що знаходиться за місцем проживання кандидата. Після підтвердження єврейського походження кандидати на службу прибувають до Ізраїлю, де протягом 6 тижнів до призову до лав збройних сил проходять медкомісію на призовному пункті. На медкомісії визначається медико-психологічний профіль призовника, який дозволяє визначити його в бойові або тилові частини. У залишившихся до призову тижні призовник повинен пройти інтенсивний курс навчання івриту.
Після призову на військову службу військовослужбовець протягом 4,5 місяців (в бойових частинах) і одного місяця (в частинах тилового забезпечення) проходить курс молодого бійця. При цьому термін служби іноземного добровольця в рядах збройних сил становить 14,5 місяців. Після демобілізації з ЦАХАЛу, іноземний доброволець зобов'язаний ще протягом року відпрацювати у своїй єврейській громаді, беручи участь в різних гуманітарних програмах.
Даний досвід ізраїльські збройні сили поширили ще далі, створивши навесні 1983 році Національного проекту волонтерів для Ізраїлю, який отримав назву «Сар-Ель». Сар-Ель - це абревіатура з «шерут ле Ісраель» (з івриту Служба для Ізраїлю). Учасниками цієї волонтерської програми стали вже десятки тисяч людей, які представляють більше 30 країн світу. Участь в даній волонтерській програмі також відкрито для юнаків і дівчат у віці від 18 років. Учасники програми прибувають Ізраїль, де селяться в солдатських гуртожитках і казармах. Вони також носять військову форму, але надходять вони в розпорядження виключно тилових служб на армійських базах. Учасники програми «Сар-Ель» на безоплатній основі працюють в госпіталях, на армійських складах, в майстернях, працюють в службі швидкої допомоги. Трудяться вони протягом трьох тижнів. При цьому їхня праця не вимагає якоїсь особливої кваліфікації, але досить важливий для ізраїльської армії, так як дозволяє звільнити більше військовослужбовців для виконання безпосередньо бойових завдань. У вихідні дні для учасників програми організовуються екскурсії по Ізраїлю і читаються лекції з історії країни. Після завершення тритижневого робочого відрізка волонтерам надається можливість відпочити під час тижневої туристичної поїздки по країні. При цьому фахівці відзначають, що кількість волонтерів зростає щоразу, як тільки над Ізраїлем в черговий раз нависає загроза або можливість війни з його численними противниками.
Підсумки:
Залишаються незмінні. Загроза ескалації з боку росії та початку нею повномасштабного вторгнення нікуди не дінеться, тому нам треба зробити все можливе щоб бути якомога підготовленими до захисту України. І було б глупо не користатись досвідом такої країни як Ізраїль, який зміг здобути незалежність, вистояти проти чисельно переважаючих його противників і створити потужні збройні сили багато в чому завдяки залученню добровольців та волонтерів. Тому ми закликаємо всіх небайдужих долучатись до Сил оборони України.

Сили Оборони України

Поделиться​​ новостью:


 

 

 

- Юрий Касьянов: з землею буде так, як з приватизацією промислових підприємств в 90-ті – обіцяли народу розквіт, а отримали, наразі, монополії і олігархат
- Коломойский, Ахметов и "хор Веревки". Кто и за сколько продал в Раде украинскую землю
- Можно ли удержать украинца от миграции в Польшу зарплатой в 15 тысяч гривен?... - Александр Рябоконь
- Реальное государство в Украине уже ампутировано
- Появилось видео, в котором Зеленский благодарит своих "Слуг..." за голосование по продаже земли
- Санкции против неприбыльных СМИ и контроль за медиа. В Раде презентовали "диктаторские законы"
- Задержанный в Польше по запросу РФ Мазур "Тополя" вернулся в Украину
- Адольф Потураев - победитель Ленина. Видео
- СПИСОК ЗЕЛЕНСКОГО
- Смерть – это еще не конец: что странного установили ученые
23:35Июнь, 17 2018 651

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю