Міністр оборони Резніков залишається на посаді, проте правоохоронні органи мають завершити розслідування

Міністр оборони Резніков залишається на посаді, проте правоохоронні органи мають завершити розслідування

Саме так прокоментували у профільному комітеті ВРУ скандал із закупівлею харчів для наших Воїнів, та насправді - все набагато складніше і цікавіше

Почну з того, що Український Народ, в переважній більшості своїй, дуже гостро сприймає все, що пов‘язане з їжею. А як інакше, якщо за плечима Голодомор та два голоди і все це за одне століття? Тож коли в ЗМІ з‘явилася інформація про махінації із закупівлею продуктів для Воїнів під час повномасштабної війни - суспільство вибухнуло праведним обуренням. Та питання треба ставити ширше:

Чому цей скандал виник у переддень «Рамштайна», саміту МІНІСТРІВ ОБОРОНИ 54-х країн, на якому щоразу вирішується питання військової допомоги Україні?

Інфографіка з порівнянням закупівельних цін з контракту та роздрібних цін у «Сільпо» - з’явилася на сайті «Дзеркало тижня», що в моїх колах одразу ж викликало запитання: «Толя Мостовий знову хоче очолити МО?». Хто не в курсі, «Толя Мостовий» - це «підпільна погремуха» Анатолія Гриценка, колишнього Міністра оборони, дружина якого, Юлія Мостова - є головредом «Дзеркала тижня». Та це так, професійний гумор, щодо «Мостового». Моє питання ЧОМУ про скандал стало відомо в переддень «Рамштайна» залишається відкритим.

Хто передав ЗМІ копію контракта? Той, хто мав доступ. Людина, яка мала доступ, знала про існуваня цього контракта, але мовчала, «зливши» його ЗМІ саме під «Рамштайн», а значить мала на меті підірвати довіру до Міністра оборони України в очах його колег, наших Союзників. Виходить так, при тому без усілякої конспірологіі, просто логічний ланцюжок, виходячи з якого можна зробити висновок про те, що в МОУ, як і в принципі в усіх інших відомствах - необхідні серйозні чистки.

Так, я не відкидаю наявність корупційної складової у цьому контракті, як і не відкидаю того, що такий контракт далеко не один і стосується не лише харчування. Хто скаже, що ми в Україні вже перемогли корупцію - хай першим кине в мене камінь. Саме тому, НАБУ і САП вже взялися за цю справу і почали перевірки, а я нагадаю, що і Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура мають солідний «дах» у Вашинґтоні і не виключено, що почали активні дії після певних погоджень. Саме активні, адже за словами двох відомств, вони почали розслідування ще ДО публікацій в ЗМІ.

Окрім цього, під час «Рамштайну» Міністр оборони США Ллойд Остін міг сказати Резнікову «пару ласкавих» у зв‘язку із оприлюдненням скандального контракту і навіть пригрозити певними наслідками, що змусило Резнікова сьогодні дати розлогий коментар.

Коментар дійсно розлогий, от тільки від нього більше запитань ніж відповідей, адже якщо були допущені технічні помилки з «переведенням штук в кілограми», то, виходить, якби не публікація в ЗМІ «мільярдну помилку» ніхто б і не помітив? А якщо, за словами Резнікова всі технічні помилки були виправлені ще у грудні, як каже Резніков, то знову ж таки - хто злив умовну «першу редакцію» контракту в ЗМІ в переддень «Рамштайна»?

Тому мій висновок наступний:

1. Чистка рядів в МОУ необхідна
2. Закупівлі в МОУ мають стати більш прозорими
3. Функціонал «Prozorro» має бути відновлений у повному обсязі, адже відсутність трираундового аукціону, насправді, значно звужує кількість учасників аукціону, що сприяє корупційній складовій як в МОУ так і у інших міністерствах та відомствах

ТК Погляд Приходька

P.S. Скандал із закупівлями Міноборони: Рєзніков спростував інформацію про корупцію.

 «У документі, оприлюдненому у ЗМІ, зазначено аномальну ціну на яйця, яку сприйняли як 17 грн за штуку.  На чому збудували теорію змови. Насправді, це звичайна технічна помилка, яку здійснив постачальник.

Яйця – єдина категорія з каталогу, яка у додатку до угоди обраховується в штуках. Постачальник вказав ціну не за штуки, а за вагу яєць, коли переносив дані з однієї таблиці, де все було приведено до одиниці виміру на вагу, в іншу таблицю.

Той, хто передав один з контрактів та додатки для оприлюднення, як мінімум - вчинив службовий злочин. Цю особу буде обов’язково встановлено і притягнуто до відповідальності. Для цього підготовлено відповідні матеріали в СБУ".

Коли народні депутати подивляться на контракти з 8 постачальниками, вони побачать, що ціни на одні й ті самі продукти – різні. Так само як відрізняються ціни у торговельних мережах, у тих же Сільпо, АТБ чи Новусі. Тому десь м'ясо дешевше, а десь – риба, овочі. 


 

Читайте также!

 

 

 

 

- Замаскированный вылет ТУшек: что известно об утренней атаке
- Внимание! В Киеве на полгода ограничат движение на синей ветке метро
- ВСУ продолжают наступать на левом берегу Херсонщины: анализ ISW
- Під час ранкової атаки п!дорів на Україну силами ППО знищено 14 з 19 крилатих ракет повітрянного базування
- Силы обороны отразили более 50 атак РФ - утренняя сводка Генштаба
- Силы ПВО ночью сбили 5 из 7 п!дорских "шахедов"
- Языковед объяснила, почему «хохол» и «кацап» – это не обида
18:52Январь, 23 2023 705

ТОП Новости 
неделя
месяц

Телеграм-канал БезЦензор