Пану Аслунду хочеться сказати: Україна - не банкомат

Пану Аслунду хочеться сказати: Україна - не банкомат

Андерс Аслунд підтвердив, що йде з наглядової ради УЗ. Він вважає, що президент Зеленський і депутати - "Слуги..." руйнують корпоративне управління


Читаючи заяву пана Аслунда, згадав про 2 модні хвилі на директорів у Великобританії. До банкрутсва Enron (у США) у британських компаніях було дуже модним призначати в раду директорів титулованих осіб. Вважалось, що це підкреслювало чесність такої наглядової ради. Після скандалу з Enron стартувала мода на призначення людей з досвідом роботи в аудиті. Якщо ви були титулованою особою та з досвідом аудитора, то вважалось, що це «Bingo», оскільки до таких кандидатів стояли черги. Але ж за такою модою був раціональний розрахунок.
Після гучного скандалу із звітністю, великі компанії намагались відновити довіру інвесторів, і послати їм сигнал, що в них не просто наглядова рада яка підписує звіти, а є принципові люди із досвідом, які можуть і перевірити як формувалась звітність. Тобто мода виникала невипадково.
Що саме робив пан Аслунд в Укразалізниці без досвіду в аудиті, без досвіду роботи на залізниці і взагалі в будь якій транспортній компанії, мені не відомо, як і те, що відбувалось в головах тих, хто його туди призначив. Мода просто призначати іноземців в наглядові Ради яка захлиснула Україну років 3-5 тому – чесно кажучи дивує своїм дикунством.
Я розумію, коли, наприклад, представника іноземного банку, або міжнародної організації призначають до наглядової ради держкомпанії, щоб при отриманні фінансування проектів компанії від таких організацій підвищити їх прозорість для кредиторів, але те що відбувалось в нас «призначення без причини» явно не мало і не матиме раціональних пояснень.
І на прикінці хочу сказати пану Аслунду, що Україна це не банкомат, а якщо Вам не байдужа доля країни, і Ви прийшли допомагати проводити реформи в дусі міжнародного партнерства, то можливо і не потрібно було б піднімати питання про оплату.

Виталий Шапран

Поделитесь с друзьями в соцсетях:

 

 

 

- Расслабьтесь... Зеленский просто показывает вам кино... Но он одномерный и думает, что всех обманул, - Чаплыга
- А может, введем набсоветы в Кабмин, Раду, суды?
- В "Слуге народа" призвали Раду поддержать роспуск Конституционного суда, инициированный Зеленским
- Елена Лукаш: Это "шкурняк". КСУ регулярно принимает решения с защитой прав себя любимого и своих судей
- Михаил Саакашвили: Украинцы дали Зеленскому мандат избавиться от старого политического класса. ВИДЕО
- Полное видео жуткой аварии на Майдане, где погибли двое, а еще несколько - получили телесные повреждения
- ЗЕ против КС: Украина сползает в глубокий кризис — DW
- Анатолий Шарий: Мы что, отщепенцы и уроды, которые постоянно выпрашивают у Евросоюза безвиз? ВИДЕО
- Без украинизации, но с амнистией. В "ДНР/ЛНР" назвали семь законов Украины для реинтеграции Донбасса
- Весь вой соросят - не о борьбе с коррупцией, а о внешнем управлении
20:02Сентябрь, 27 2020 918

► РЕЗОНАНС 
недели
месяца