Подвійні стандарти в тилу: Чому влада ігнорує наявність паспорта РФ у дружини прокурора Києва Олега Кіпера?

Подвійні стандарти в тилу: Чому влада ігнорує наявність паспорта РФ у дружини прокурора Києва Олега Кіпера?

З’ясувалося, що Ірина Кіпер майже 2,5 роки співпрацювала з російською організацією «Вестник Евразии», яку пов’язують з ФСБ РФ

Корупція і російський бекграунд дружини. Чому головний прокурор Києва Олег Кіпер і досі на посаді?

Протягом року Україною прокотилася хвиля скандалів, пов’язаних з наявністю російського громадянства в посадових осіб або їхніх найближчих родичів. Чимало цих фактів залишаються поза увагою влади.

Зокрема, правоохоронні органи і досі не зацікавилися головним прокурором Києва Олегом Кіпером. 2 лютого 2023 року журналісти «Схем» повідомили, що  його дружина Ірина Кіпер досі має діючий російський паспорт та індивідуальний номер платника податків РФ.

Пізніше з’ясувалося, що Ірина Кіпер майже 2,5 роки співпрацювала з російською організацією «Вестник Евразии», яку пов’язують з ФСБ РФ. Дружина прокурора входить у закриту базу даних РФ, для доступу до якої потрібен спеціальний допуск. Це може свідчити про те, що Кіпер є «залегендованою особою» в Росії.

До призначення головним прокурором Києва Олег Кіпер працював позаштатним радником Андрія Єрмака. Обіймав високі посади в Генеральній прокуратурі часів Януковича—Пшонки. Кіпер потрапив під люстрацію, але згодом зміг поновився на посаді через суд та ще й отримав 800 тис. грн компенсації.

Раніше російський паспорт знайшли у заступника голови Верховного суду України, голови Касаційного господарського суду Богдана Львова. СБУ встановила, що вперше Львов отримав паспорт РФ у 1999 році, а у 2012 році продовжив його дію. Його дружина теж має російське громадянство. Звільнити суддю вдалося з другої спроби. Зараз він намагається поновитися в посаді.

У липні 2022 року ДБР повідомило, що паспорт громадянина Росії є у заступника голови Харківської обласної ради Богдана Мальованого. Отримав він його в окупованому Севастополі у 2014 році. У вересні того ж року Мальованого вдалося відсторонити від посади.

Нещодавно стало відомо про російський паспорт голови Київської обласної асоціації футболу Андрія Засухи.

На відміну від названих посадовців, жодної реакції на російські зв’язки прокурора Олега Кіпера немає й досі. Це може бути пов’язане із заступництвом Офісу президента і особисто Андрія Єрмака.

Останнім часом ЗМІ все частіше помічають подвійні стандарти влади. Ті, хто не маєю покровителя у високих кабінетах — отримують закон, переслідування і утиски. Якщо ж у посадовеця є «дах» у владі, на його російські зв’язки та корупцію ніхто не звертає уваги.

Джерело


- Вывод-то простой: Не надо было начинать «Киев за три дня» и стояло бы то Шебекино, как ни в чем ни бывало
- Матов не хватает! День не только трагедий, но и "зашкваров" власти
- Кремль приказал «кадыровцам» заменить «вагнеровцев» в Бахмуте
- СДД - сожрите друг друга! Пошел жесткий накат осло@бов Кадырова на куратора ЧВК "Вагнер" Евгения Пригожина
- Бумеранг войны возвращается в Москву
- Почти год прошел с того момента, как российская армия уже начала переходить к обороне - Алексей Арестович
- Беспилотники по Рублёвке - русская псевдоэлита в ах#е!
10:19Март, 12 2023 904

ТОП Новости 
неделя
месяц