Повчально: як стародавній Рим захищався від олігархів

Повчально: як стародавній Рим захищався від олігархів

У Стародавньому Римі олігархія завжди прагнула реваншу всіма можливими способами. Компроміс з олігархами був неможливий, це намагався зробити Цезар і його зарізали ті, кого він пощадив, коли прийшов до влади

Демократичним способом усунути від влади олігархів та їх посіпак неможливо!

У Стародавньому Римі олігархія завжди прагнула реваншу всіма можливими способами. Компроміс з олігархами був неможливий, це намагався зробити Цезар і його зарізали ті, кого він пощадив, коли прийшов до влади. Після вбивства Цезаря солдати, ветерани походів Цезаря, змусили своїх полководців об'єднатися і помститися за вбивство вождя.

Було оголошено «проскрипції» - загальне полювання на аристократів. Їх убивали в будинках, на вулицях, на кораблях під час втечі з Італії. Було вбито понад дві тисячі найбагатших людей і серед них знаменитий оратор, вождь аристократії Цицерон. Конфісковані у знаті маєтки після поділу на дрібні ділянки роздали ветеранам та біднякам.

Чому так сталося? Демократичним способом олігархію Риму усунути від влади виявилося неможливо. Олігархія маніпулювала демократією, підкуповувала, вбивала лідерів, поверталася після повстань, застосовувала репресії і навіть руйнувала цілі міста, не бажаючи вирішувати ключових протиріч у суспільстві. Цей процес зайняв близько 100 років.

Останньою краплею для початку перемоги римської революції стало по суті ритуальне вбивство Цезаря, а остаточна втрата влади олігархією була ознаменована вбивством 2000 найбагатших людей Риму.

Пройшло вже 2064 після вбивства Гая Юлія Цезаря. Але й зараз обставини його загибелі та їх наслідки можуть багато чого навчити.

Олексій Романов


- Куда-то подевались свидетели большого российского наступления
- Данилов назвал 12 шагов для деоккупации Крыма
- Экономика России: выбор между плохим и очень плохим вариантами
- Оккупанты отступили с ряда позиций на Донецком направлении - ВСУ
- Мобилизация 2023: кого из мужчин точно не заберут в армию с 1 апреля
- Алкоголизм в топе причин небоевых потерь РФ – британская разведка
- «Не бійся, це російській літак»: ШОКуюча розповідь про трагедію Маріуполя та про «маріупольській синдром»
08:56Январь, 30 2023 942

ТОП Новости 
неделя
месяц