Раз пішло таке загострення, сподіваюся, що кримському мосту залишилося не тижні, а доби - Олександр Кочетков

Раз пішло таке загострення, сподіваюся, що кримському мосту залишилося не тижні, а доби - Олександр Кочетков

Над дамбою пролетів «Чорний лебідь»?

Підрив Каховської дамби — це ще не «чорний лебідь», тобто неочікувана подія, яка змінює все. Подібного очікували, українська влада навіть попереджала, що окупанти замінували Каховську ГЕС і готують теракт.

Але це «лебідь сірий», бо наслідки все ж таки будуть масштабними, з серйозним впливом на перебіг війни.

Характер водного потоку дозволяє зробити висновок, що «тіло» дамби встояло, інакше одразу виникло б штучне цунамі висотою 8-10 метрів. І тоді це був би просто жах для жителів прибережних територій. Але зараз створюється загроза для інших гребель Дніпровського каскаду, в першу чергу, Запорізький ГЕС, у зв’язку з тим, що водяне навантаження на них підвищується. І нашим гідроенергетикам треба діяти адекватно і обережно.

Абсолютно безглузді міркування, чи це окупанти підірвали, дамбу, чи, може, вона сама зруйнувалася... За все, що сталося під час неспровокованої агресії, несе відповідальність агресор. Руйнування Каховської дамби — ще один воєнний злочин Кремлю, якій ліг у теку в Гаазі.

Для мене нема сумнівів, що росіяни підірвали дамбу в надії таким чином стримати український наступ. Розрахунок на дві обставини.

По-перше, Кримський напрямок вважається перспективним для нашого наступу. І відомо, що на островах у низов’ях Дніпру діють українські ДРГ, готуючи щось на зразок проміжних плацдармів. Тому окупанти сподіваються змити ці наші частини штучною хвилею. До речі, в точності те саме вони безуспішно намагалися зробити під Кривим Рогом.

По-друге, після затоплення великі території лівого берегу Херсонщини на декілька тижнів перетворяться на болота, пересуватися по яких вкрай складно. І це має притримати наш наступ.

Агресору абсолютно начхати на страждання українців по обидва береги Дніпру, а також в Криму, який ризикує залишитися на літо майже без води. Якщо недоімперія не в змозі захопити Україну, вона спробує її зруйнувати. І український дипломатії треба це терміново доводити до наших союзників і партнерів: чим більше в нас буде сучасної наступальної зброї, тим швидше ми деокупуємо нашу землю і унеможливимо подібні катастрофи.

І раз пішло таке загострення, то сподіваюся, що кримському мосту стояти залишилося не тижні, а доби.

Олександр Кочетков


- Наступление ВСУ не дает РФ сформировать дополнительные силы - ISW
- Китай в пролете: Экономический коридор Индия-Ближний Восток-Европа - это новая геополитическая реальность
- Лакмус гнилости спикера и всего парламента Украины
- Проблема всей украинской политики - в ее удивительной мелочности, без проектов развития - Алексей Арестович
- Про чудеса бюджетные и 30 лет скубательной стратегии дыржавы
- ВСУ вытесняют россиян из Вербового - утренняя сводка Генштаба
- Немного скепсиса... или почему Крым пока что «достаточно далек»
08:30Июнь, 07 2023 899

ТОП Новости 
неделя
месяц