Сили Оборони України. Історична пам’ятка

Сили Оборони України. Історична пам’ятка

Маючи такого агресивного і войовничого сусіда як рф, Україні просто необхідно користатись досвідом таких країн як Фінляндія

Історична пам’ятка.

Ми створили Сили оборони України з метою підвищення обороноздатності нашої батьківщини та захисту прав і свобод її громадян. Загони самооборони та територіальної оборони мають велике значення у багатьох країнах світу та мали великий вплив як на історію так і формування цих країн. І ми використовуємо багатолітній досвід різних добровольчих організацій різних країн. Пропонуємо і вам, разом з нами трохи зануритись у історію та знайти там багато цікавого і корисного.

Фінський Щюцкор.

Suojeluskunta (Суойелускунта, Самооборона, Охоронний корпус); також Шюцкор (утворено від швед. Skyddskår – Охоронний корпус).

До початку 20-го століття Фінляндія перебувала у складі Російської імперії і мала особливий статус. Однак, чим далі, тим більше стала відчувати загрозу своїм автономним прав і відчувати русифікаційний тиск з боку імператорського уряду.
Зростання нестабільності в імперії революція 1905 року також привела фінських патріотів до рішення заснувати по всій країні загони самооборони, які могли б чинити опір виступам ультралівих елементів, і каральних акцій царських військ.
Легально створити нову організацію було неможливо, тому готові до збройного протистояння чоловіки й підлітки влилися в ряди спортивної організації Союз сили , який офіційно ставив своїм завданням удосконалення фізичної культури і снайперської стрільби. У 1906 році у організації було 25.000 чоловік.
У містах і селах стали стихійно виникати загони самооборони Шюцкор, які намагалися зберегти в своєму районі хоч якусь подобу правопорядку.В члени цих загонів брали чоловіків-добровольців будь-якого походження і віку. Гроші на покупку зброї збиралися в складчину або отримували від жертводавців.
У 1917 Фінляндія оголосила про свою незалежність. В країні на початок 1918 року були збройні формування трьох типів : ще не виведені частини колишньої російської армії і флоту, які підпорядковувалися більшовицькому уряду, частини фінської Червоної гвардії (підтримували тісні зв язки з більшовиками), загони Шюцкора, координували дії з фінським урядом.
Окремі сутички між червоними і місцевими формуваннями Шюцкора почалися ще в 1917 році, однак попереду була справжня війна.
24 січня 1918 року в штаб 42-го російського армійського корпусу у Виборзі прийшла телеграма від наркома військових справ РСФРР Подвойського з розпорядженням про роззброєння Шюцкора.
При цьому офіційно вважалося, що російська армія зберігає нейтралітет, а всі операції буде проводити тільки фінська Червона гвардія.
У цій ситуації Шюцкор був офіційно оголошений збройною силою, яка вирішує завдання оборони держави, а головнокомандувачем був призначений генерал-лейтенант Карл Густав Маннергейм, який вже був начальником Шюцкора в одній з областей Фінляндії.
27 січня червоногвардійці під фактичним керівництвом підконтрольних більшовикам російських офіцерів спробували здійснити державний переворот і проголосили Фінську Соціалістичну Робочу Республіку .
Почалася інспірована більшовиками громадянська війна, в якій помітну участь на боці червоних взяли солдати і офіцери колишньої російської армії.
Фінам, які звернулися за допомогою до Німецької Імперії, вдалося перемогти у війні до кінця квітня 1918 року.
Статут Шюцкора був прийнятий 8 лютого 1918 року. Він визначав організацію як воєнізовану і добровольчу, що складається з відданих країні законослухняних громадян і діє за вказівкою уряду для захисту країни.
2 серпня 1918 року сенат видав Указ про Шюцкор. Завданнями організації були названі військова, фізична і спортивна підготовка населення, а також формування відповідальної громадянської позиції тобто пропаганда фінського націоналізму.
Країна була розділена на шюцкоровські округи, підлеглі військовому міністерству. Було введено посаду головного начальника Шюцкора, який був безпосередньо підпорядкований головнокомандувачу збройними силами, а потім президентові.
Питання покупки зброї, форми, пайків, проведення спільних пропагандистських та інших заходів все це вирішувалося на місцевому рівні зборами відповідальних збройних громадян, які переважно були селянами.
Брали в організацію з 15 років.
У 1919 році була створена організація Лотта Свярд жіноче відділення Шюцкора.
Лотти в мирний час повинні були проводити збори коштів на потреби організації, займатися пропагандою, допомагати при штабній роботі, у воєнний піклуватися про поранених і місцевому населенні.
Брак кадрів з військовою освітою змусив Шюцкор самостійно вирішувати і цю проблему була заснована школа командного складу.
Крім того, діяли різноманітні спеціалізовані курси спортивні, освітні, капеланські, курси лотт.
В ході мобілізації Шюцкор повинен був передати армії бійців призовного віку, а також виділити сили для охорони важливих об’єктів.
У 1939 році, напередодні Зимової війни 1939—1940 років, сили Щуцкору нараховували понад 111000 осіб, ще 30 000 підлітків знаходилося в юнацькому відділенні організації. Лотта Свярд налічувала близько 105 000 членів і близько 24 тисяч «маленьких Лотт». Отже загалом добровольчим рухом було охоплено 270 тисяч громадян, тобто кожен 20-тий мешканець міжвоєнної Фінляндії. 
Натомість збройні сили Фінляндії нараховували 37 000 осіб. Але завдяки залученню підготовлених раніше Щуцкором резервістів, чисельність армії під час Зимової війни з Радянським Союзом, була збільшена до 600 000 осіб! Сам же Щуцкор під час військових дій займався охороною режимних об’єктів та тиловими роботами, що повністю звільнило від цього збройні сили.
Підсумки:
Маючи такого агресивного і войовничого сусіда як рф, Україні просто необхідно користатись досвідом таких країн як Фінляндія і створити організацію на кшталт Щуцкору для посилення обороноздатності і підготовки громадян стати на захист країни або допомогати армії. Тому ми закликаємо всіх небайдужих долучатись до Сил оборони України.

Сили Оборони України

Поделиться​​ новостью:


 

 

 

- Юрий Касьянов: з землею буде так, як з приватизацією промислових підприємств в 90-ті – обіцяли народу розквіт, а отримали, наразі, монополії і олігархат
- Коломойский, Ахметов и "хор Веревки". Кто и за сколько продал в Раде украинскую землю
- Можно ли удержать украинца от миграции в Польшу зарплатой в 15 тысяч гривен?... - Александр Рябоконь
- Реальное государство в Украине уже ампутировано
- Появилось видео, в котором Зеленский благодарит своих "Слуг..." за голосование по продаже земли
- Санкции против неприбыльных СМИ и контроль за медиа. В Раде презентовали "диктаторские законы"
- Задержанный в Польше по запросу РФ Мазур "Тополя" вернулся в Украину
- Адольф Потураев - победитель Ленина. Видео
- СПИСОК ЗЕЛЕНСКОГО
- Смерть – это еще не конец: что странного установили ученые
22:43Июнь, 15 2018 1502

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю