Союз оборони Кайтселійт (ест. Kaitseliit) — добровольчі воєнізовані формування в Естонії (Історична пам’ятка)

Союз оборони Кайтселійт (ест. Kaitseliit) — добровольчі воєнізовані формування в Естонії (Історична пам’ятка)

Сили оборони України продовжують знайомити вас з добровольчими формуваннями різних країн світу та їх вплив на становлення цих країн

Сьогодні ми ознайомимось добровольцями Естонії.

Кайтселійт

Союз оборони, Кайтселійт (ест. Kaitseliit) — добровольчі воєнізовані формування в Естонії. Поряд зі Збройними силами Естонії входить до складу Сил оборони Естонії. Він підпорядковується Міністерству оборони, його структура, діяльність, права та обов’язки регламентовані окремим нормативно-правовим актом – у "Законі про Союз оборони Естонії". Покликання об’єднання – підвищити обороноздатність шляхом залучення цивільних сил до військової підготовки.
Членом "Kaitseliit" може стати громадянин Естонії віком від 18 років. За офіційною статистикою, членів бойових підрозділів налічується 15 тис. 500 осіб , а разом із тиловими організаціями та службами – 24 тис. 500 осіб. Структурно "Kaitseliit" поділяється на територіальні округи, відповідно до адміністративно-територіального поділу, їх нараховується 15. Вдома в сейфі у кожного добровольця або у сховищі місцевої ланки "Kaitseliit" зберігається власний арсенал зброї: М-14, гранатомет, снайперська гвинтівка, пістолет ТТ, пістолет-кулемет "Узі", протитанкові міни тощо. Авто, призначені для бойових дій, зберігаються в гаражах кваліфікованих водіїв-активістів, скористатися ними без потреби ніхто не зможе, адже вони марковані чорними номерами, а це оперативним чином стане відомо відповідальним особам організації. Щороку в наперед визначені дати члени "Kaitseliit" проходять ряд військових вишколів та тренувань для підтвердження та покращення бойових навичок володіння зброєю, щотижня – дружини організовують добровільні збори.
Історія «Кайтселійт» почалася в кінці 1917 — початку 1918 рр. і з цього часу найтіснішим чином була пов'язана з історією Естонської держави. Після приходу до влади Естонського більшовицького військово-революційного комітету в жовтні 1917 в багатьох повітах стали утворюватися національні військові формування на чолі із заможними селянами, господарями магазинів і невеликих підприємств. У лютому 1918, під час наступу німецької кайзерівської армії на східному фронті, естонський Комітет порятунку, до якого увійшли Костянтин Пятс, К. Коник і Ю. Вільмс, сподіваючись на підтримку і допомогу німецького командування, віддали наказ національним формуванням дотримуватися щодо німців повний нейтралітет і захопити владу на місцях, заарештувавши більшовицьких керівників. Ці національні воєнізовані формування і отримали назву «Омакайтсе» («Самооборона»). А вже після 23 лютого 1918, після проголошення незалежності Естонії, «Омакайтсе» забезпечувало порядок практично у всіх повітах нової держави.
Однак німецька адміністрація, після окупації Естонії в лютому — березні 1918, не визнала її незалежність, політичні національні партії були заборонені, а «Омакайтсе» формально був розпущений, але продовжував діяти на напівлегальних підставах. Після відходу німецької армії в кінці 1918 року загони «Омакайтсе» вийшли з підпілля і стали основою для формування нової організації — «Кайтселійт» («Союз оборони»), на базі якого в 1918–1919 формувалася Естонська армія. В армії генерала Лайдонера на Псковському напрямі билися і загони «Кайтселійт», які після закінчення наступу забезпечували порядок на захоплених територіях і охороняли різні об'єкти в тилу естонської армії.
У середині 1920-х років «Кайтселійт» отримав законодавче оформлення. В 1924 головнокомандувач естонською армією генерал Йохан Лайдонер затвердив «Статут Кайтселійт», який визначив цілі і завдання «союзу», ввів організаційну структуру «Кайтселійт». Загальна чисельність членів «Кайтселійт», до кінця 1930-х років разом з жіночими та дитячими загонами і підрозділами становила майже 100 000 чоловік, з них понад 42 000 навчених і підготовлених для військових дій бійців.
В 1992 після відновлення незалежності і приходу до влади уряду Тійта Вяхі «Кайтселійт» був визнаний на державному рівні. У лютому того ж року «Кайтселійту» були повернуті стрілецькі клуби та тири (зі зброєю та боєприпасами), які раніше належали йому . 28 квітня 1992 уряд Естонії прийняв постанову, відповідно до якої «Кайтселійт» оголошено складовою частиною Оборонних сил Естонської республіки (ОСЕР). Керівництво «Кайтселійт» отримало військові звання Естонії і права офіцерів регулярної армії. Тепер командира «Кайтселійт» та начальника штабу призначає уряд Естонії за пропозицією керівника головного штабу ОСЕР. Діяльність «Кайтселійт» фінансується із сум, передбачених на державну оборону, озброєння і спорядження надається головним штабом ОСЕР. У своїй діяльності «Кайтселійт» керується законами Естонії та іншими нормативними актами, затвердженими ще в 1930-і роки статутом і внутрішнім розпорядком «Кайтселійт».

Союзу оборони підпорядковані три допоміжні організації:
Найскодукайтсе (ест. Naiskodukaitse) — жіночий захист дому. Заснована 2 вересня 1927 року, відновлена 20 вересня 1991. Завданнями організації є підтримка Союзу оборони Естонії в питанні захисту держави, медична і тилова служба в сприянні з Кайтселійтом.
Нооред коткад (ест. Noored kotkad — Молоді орли; Орлята). Добровільна організація, що складається з хлопчиків-скаутів. Завданнями організації є виховання і тренування чесних і патріотичних молодих людей. Членами організації можуть бути громадяни Естонії у віці від 8 до 18 років. Заснована 27 травня 1930 року. Відновлена 12 серпня 1989.
Кодутютред (ест. Kodutütred — Дочки батьківщини), аналог організації «Нооред коткад». Членами організації є дівчата. Подальшим логічним продовженням є членство в організації «Найскодукайтсе».

За останній рік до "Kaitseliit" долучилося більше тисячі добровольців, що є рекордним із часів відродження. Деякі активісти воєнізованого об’єднання пояснюють цей феномен дестабілізацією військової обстановки в регіоні, а саме – кремлівською військовою інтервенцією в Україну.
Як ми бачимо естонці заздалегідь готуються до захисту своєї країни. І у цьому ми повинні слідувати їх прикладу. Тому ми закликаємо всіх небайдужих долучатись до лав Сил оборони України.

Сили Оборони України

Поделиться​​ новостью:


 

 

 

- Господа «патриоты»! А кто нас грабит сейчас?
- Путин не будет ничего менять — Deutsche Welle
- Зеленского выдали жесты: психолог «расшифровал» поведение президента в Париже
- В Париже Зеленский не утопил страну в стыде-позоре
- Субсидии по-новому: остаться без помощи можно будет из-за одной бумажки
- Под шум нормандской волны в Париже «напомаджена iстота» расставляет своих людей в ДФС
- Кто в Украине главный капитулянт...
- Дмитрий Спивак: «ГРАНТОСОС ОБЫКНОВЕННЫЙ»...
- Надо было брать с собой рояль в Париж
- Украинцам приготовили "сюрприз под елочку" по тарифам
14:32Июнь, 18 2018 630

► РЕЗОНАНС
сегодня
за неделю