Володимир Зеленський: Українська мова – єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде

Володимир Зеленський: Українська мова – єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде

Після вступу на посаду Президента буде проаналізовано цей закон, щоб в ньому були дотримані  конституційні права всіх громадян


Перед Україною сьогодні стоять серйозні виклики, які ми зможемо подолати лише разом. Російська агресія, повільний економічний розвиток, масова еміграція українців за кордон, тотальна корупція – це проблеми, які стосуються кожного з нас і суспільства в цілому. Тому ми повинні ініціювати та ухвалювати такі закони й такі рішення, які консолідують суспільство, а не навпаки. 
Українська мова – єдина державна мова в Україні. Так було, так є і так буде. Щодо цього питання – жодних компромісів. Держава повинна дбати про розвиток української мови, про розширення сфери її вжитку. Це теж безумовно, з цим погоджується все суспільство. 
Питання в методах, якими ми втілюємо в життя цей стратегічний курс. Моя принципова позиція – держава має сприяти розвитку української мови шляхом створення стимулів і позитивних прикладів, а не заборон і покарань, ускладненням бюрократичних процедур, множенням кількості чиновників замість їхнього скорочення. 
Законопроект про державну мову розглядався під час виборчого циклу, що зробило його заручником політичної риторики. Закон був ухвалений без попереднього достатньо широкого обговорення із громадськістю. До проекту закону було внесено понад 2 тисячі поправок, що свідчить про відсутність згоди щодо окремих його положень навіть у Верховній Раді. 
Сьогодні важко спрогнозувати наслідки ухвалення цього закону – остаточний його текст, з урахуванням усіх поправок, наразі недоступний. Після мого вступу на посаду Президента буде зроблений ретельний аналіз цього закону, щоб пересвідчитися, що в ньому дотримані всі конституційні права та інтереси всіх громадян України. За підсумками аналізу реагуватиму відповідно до конституційних повноважень Президента України i в інтересах громадян.

Володимир Зеленський

Поделитесь с друзьями в соцсетях:

 

 

 

- Советские Штаты Америки. Почему в США становится все больше сторонников социализма и фанатов СССР
- Украина нужна Америке как шавка - лаять и кусать Россию
- Нельзя строить "велику аграрну державу", игнорируя законы экономики
- ЗЕ-катастрофа: итоги выборов. Олигархи Коломойский и Ахметов сцепятся за власть - Юрий Романенко. ВИДЕО
- Украина готовится снова сменить своих правителей?
- Хотите понять, куда приведет деиндустриализация Украины?
- Украине от антикоррупционных органов - почти никакой пользы
- В Беларусь не будут пускать украинцев, поляков и литовцев - посол
- Памперсы для пенсионеров, штрафы для евроблях, "мусорные" тарифы. Что принял первый после выборов он-лайн Кабмин
- Зеленскому и его Слугам нечего сказать народу - ни сейчас, ни завтра
14:15Апрель, 25 2019 1027

► РЕЗОНАНС 
недели
месяца