Приготуйтесь: Розслідування розстрілів 20 лютого 2014 року наглухо заблокував Київський мер Кличко
Важливо, щоб всі ми знали, хто зараз не дає розслідувати злочини на Майдані – це Віталій Кличко
Пам"ятаєте Віталія Кличка на Майдані? Пам"ятаєте, як він ставав на коліна перед трунами із тілами загиблих Героїв Небесної Сотні? Можете освіжити в пам"яті за допомоги цього відео 5-го каналу. Чи тепер пам"ятає сам Кличко про це?
З липня місяця і дотепер тривають вмовляння київського міського голови Віталія Кличка, аби він розпорядився демонтувати меморіальні конструкції на Інститутській задля проведення слідчого експерименту – відтворення подій 20 лютого 2014 року – масових розстрілів учасників Революції Гідності.
Ці конструкції встановили родичі Героїв Небесної Сотні ще у 2014-му. Але зараз, розуміючи наскільки важливо зібрати залізобетонні докази для суду над вбивцями, родичі погодилися на демонтаж. Надати цю згоду їх попросили адвокати Родин Небесної Сотні і прокурори з Управління спецрозлідувань ГПУ (керівник – Сергій Горбатюк).
Сьогодні – наприкінці четвертого (!) місяця від звернення до Кличка з проханням демонтувати конструкції родини загиблих, їхні адвокати і прокурори вийшли на прес-конференцію просто біля згаданих конструкцій на вул. Інститутській.
Запрошували, звісно, представників столичної влади, та вони не прийшли. А дарма. Адвокатка Родин Небесної Сотні Євгенія Закревська буквально на пальцях пояснила, для чого потрібно провести слідчий експеримент, куди слід посадити манекени і звідки відстріляти патрони та чому це неможливо фізично зробити, поки на Інститутській стоять меморіальні конструкції.
Євгенія Закревська пояснила журналістам, що без знесення конструкцій і проведення слідчих експериментів версії про"грузинських снайперів", "снайперів Пашинського" і подібні нісенітниці плодитимуться не лише в ЗМІ, а й у заявах адвокатів беркутівців у суді і не лише...
Ба більше, на слідчих тиснуть і плани збудувати Меморіальний комплекс Небесної Сотні. Зведення нового меморіалу назавжди змінить ландшафт місця масових вбивств і унеможливить збір доказів вини справжніх убивць.
Поки тривала прес-конференція, чутно було нападки на прокурорів, мовляв, самі затягнули, треба було одразу після подій робити слідчі експерименти і все инше... Але багато чи мало чотири роки для розслідування події із сотнями потерпілих? Як слушно нагадав адвокат Родин Небесної Сотні Віталій Титич, у Литві слідство про трагічні події січня 1991 року під Вільнюською телевежею, де розстріляли 14 людей, тривало 23 (!) роки і тільки 2017-го розпочалися судові засідання.
Цей допис не для того, щоб ідеалізувати роботи прокурорів. Але важливо, щоби всі ми знали, хто зараз не дає розслідувати злочини на Майдані – це Віталій Кличко.
- Война в Украине россиянцам обходится все дороже
- ATACMS и Storm Shadow будут иметь сотни целей в России - СМИ
- Или крестик или трусы: Путин-Huilo забывает, что п#здел ранее?
- Париж больше не самое романтичное место: туристы нашли замену
- Если друг долбо@б, то кто ты: Джей Ди Вэнс, вице-президент Трампа
- Союзники Трампа разочарованы его выступлением на теледебатах