Сергій Дацюк: Підсумки року 2018 - ГЛОБАЛЬНО
Загальне враження від 2018 року – час прискорюється, і ми на порозі давно очікуваних змін в світі
Частина 1. Важливі для майбутнього вселюдства події
Тут пропонуються лише ті події, явища і процеси минулого 2018 го року, які мають довгострокове значення для вселюдства.
3 січня о Римі представлена перша біонічна рука з почуттям дотику для використання поза лабораторією. Зроблено черговий крок для створення біороботів.
11 січня YouTube вводить санкції проти влоггера (відео-блогера) Логана Пола після того, як в грудні він опублікував запис тіла жертви самогубства в Японії. Відеоплатформи починають уподібнюватися державам і вводити жорсткі правові норми.
23 січня китайські вчені вперше створили двох клонованих макак, використовуючи метод пересадки соматичних клітин, яким була клонована вівця Доллі. Китай продовжує нав'язувати свій порядок денний в генетичних дослідженнях.
6 лютого компанія "SpaceX" здійснила перший запуск надважкої ракети "Falcon Heavy" на геліоцентричну орбіту. Цим зроблений найважливіший крок у наближенні колонізації Марса, що буде мати довгострокові наслідки для планетарного вселюдства.
6 лютого президент Польщі Анджей Дуда підписує суперечливий закон про Голокост, який ставить поза законом обвинувачення поляків в пособництві нацистам. Націоналізм в Європі знову набуває поширення. Однак тепер він виходить від країн, які були найбільшими жертвами у Другій світовій війні.
15 лютого стався перший відомий випадок грудного вигодовування трансгендерною жінкою, про який повідомляють в "Transgender Health Journal" в США. Новина суперечлива, оскільки згідно з науковими дослідженнями вимираючою статтю є чоловіки. Тому треба швидше досліджувати, як трансчоловіки можуть відрощувати члени і створювати дітей, а не як трансжінки можуть годувати грудьми.
20 лютого Венесуела стає першою країною, яка запустила віртуальну валюту, нафтовидобувну, для протидії їх фінансовій кризі. Все більше стає цифрових і крипто-валют, які конкурують з доларом.
25 лютого Китай на короткий час забороняє використання літери "N" в рамках широкомасштабної цензури. Активісти, які займаються обходом інтернет-блокувань в Китаї, пояснила заборону символу його використанням у виразах на зразок "n термінів на посаді" після недавнього пропозиції ЦК Компартії Китаю прибрати з конституції обмеження на кількість термінів для глави держави. До числа заборонених виразів також відносяться слова "довічний", "безсмертний" і "культ особистості", а також назви книг про громадянську війну в Китаї, антиутопій "Скотний двір", "Дивний новий світ" і "1984", кінокомпанії "Дісней" і її серії мультфільмів "Вінні Пух".
1 березня під час звернення до Федеральних зборів Путін заявив, що Росія розробила нову гіперзвукову зброю. За його словами, авіаційно-ракетний комплекс, "не має світових аналогів", отримав назву "Кинджал" і з 1 грудня 2017 року приступив "до несення дослідно-бойового чергування". 18-го жовтня Путін заявив: "Агресор повинен знати, що відплата неминуча, що він буде знищений. А ми, жертви агресії, ми як мученики потрапимо в рай, а вони просто здохнуть, бо навіть покаятися не встигнуть".
4 березня в Солсбері сталося отруєння Сергія Скрипаля та його дочки Юлії. Тим самим в масову свідомість світової спільноти увійшло уявлення про застосування хімічної зброї Росією на території країни НАТО, коли не дивлячись на санкційну відносно Росії підтримку західних країн це мало змогло покарати агресора і не змогло гарантувати запобігання подібного надалі.
18 березня Владимир Путін був обраний на новий шестирічний термін в якості президента Росії з 76% голосів. Це його четвертий термін. Все голосніше в світі мовчать про питання: "Що буде з Росією, коли Путіна не стане".
21 березня Марк Цукерберг з Facebook визнав, що "припустився помилки", після того, як дані про 50 мільйонів користувачів були зібрані Cambridge Analytica. Вперше соціальні мережі стають інструментом міжнародної політики і піддаються правовому переслідуванню.
21 березня Китай оголошує про посилення контролю над ЗМІ, в тому числі про злиття державних телерадіомовників в єдиний конгломерат під назвою "Голос Китаю". Тобто Китай продовжує рухатися до тоталітарного суспільства за допомогою як традиційних, так і сучасних технологій.
З 25 березня 2018 року розпочався вихід Північної Кореї з міжнародної ізоляції. У квітні лідери двох Корей зустрілися, результатом чого став мир між частинами єдиної колись країни. У червні лідер Північної Кореї Кім Чен Ин також вперше зустрівся з президентом США Дональдом Трампом.
16 квітня Кендрік Ламар, перший репер і некласичний музикант, отримав Пулітцерівську премію за музику зі своїм альбомом "Чорт" ("Damn").
24 квітня – за даними IFPI, потокові музичні сервіси вперше обганяють продаж компакт-дисків і вінілу по всьому світу. Поширення музики в світі стає все менше матеріальним і все більш мережевим.
5 травня НАСА за допомогою ракети-носія "Atlas V" запустило до Марса зонд "InSight". 26 листопада була підтверджена його успішна посадка. США посилено готуються до колонізації Марса.
10 травня Китай оголошує про плани створення найбільшого в світі механізму контролю погоди, дощових машин для Тибетського плато (площа розміром з Аляску). "Кліматичний контроль" стає реальністю, а значить "кліматична зброя" поступово перестає бути чистою фантастикою.
14 травня до 70-річчя утворення держави Ізраїль американське посольство було переведено з Тель-Авіва до Єрусалиму. Білий дім офіційно визнав Єрусалим столицею Ізраїлю ще в грудні минулого року. Це рішення викликало масу протестів в арабському світі, а керівництво Палестини оголосило, що Вашингтон втратив свій статус посередника в переговорах про мирне врегулювання.
15 травня спірний Керченський міст, що з'єднує Росію і анексований Крим, відкрив президент Росії. Це найдовший міст в Європі (19км). В результаті слабкої стратегічної позиції України, колабораціонізму українських олігархів і олігархічної української влади в результаті будівництва та експлуатації цього мосту Україна практично втратила спільність з Росією у суверенітеті над Азовським морем.
29 травня російський журналіст Аркадій Бабченко за пропозицією українських спецслужб фальсифікує свою смерть, щоб зірвати змову вбивства. Спірна дія українських спецслужб, крім того, була ще використана для залякування владою українських журналістів і блогерів в контексті слабо доведеного припущення, що Росія загрожує їм розправою.
7 червня НАСА повідомило про виявлення метану в гірських породах Марса за допомогою "К'юріосіті", що може служити підтвердженням існування життя на Марсі. США продовжують готуватися до колонізації Марса.
11 червня Федеральна комісія із зв'язку США офіційно скасувала мережевий нейтралітет. Це означає, що мережа Інтернет набуває правового статусу в США, і в ній можуть бути пред'явлені претензії.
4 липня китайська технологічна компанія Baidu оголошує про початок масового виробництва автобусів з автономним управлінням 14-місцевого Apolong. Ще один крок на шляху створення Транспорту Як Послуги в світі.
14 липня Президент США Трамп називає ЄС "торговим ворогом" в інтерв'ю CBS перед зустріччю з президентом Росії Путіним. США починають паразитувати на відносинах з Європою.
25 липня з допомогою радара "MARSIS" на європейському апараті "Марс Експрес" на Марсі у Південного полюса під шаром льоду товщиною 1,5 км виявлено озеро з рідкою водою розміром близько 20 км. Це перший відомий постійний водойму на Марсі.
2 серпня компанія "Apple Inc." першою з американських компаній досягла ринкової вартості в 1 трильйон доларів. 4 вересня Amazon стає другою американською компанією на трильйон доларів. Фактично корпорації стають сильнішими і впливовішими, ніж безліч держав.
12 серпня НАСА здійснило запуск зонда "Parker Solar Probe" для вивчення зовнішньої корони Сонця. Завдання у зонда пов'язані з аналізом і прогнозуванням життя Сонця, від якого онтологічно залежить життя Сонячної системи і Землі.
23 вересня Японське космічне агентство вперше запустило в роботу двох роботів-дослідників на астероїді Рюгу зі свого космічного корабля "Хаябуса-2". Фактично починається віддалена взаємодія з астероїдами як перший крок на шляху їх освоєння і розробки їх ресурсів.
23 вересня Прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді запускає безкоштовну медичну допомогу на 500 мільйонів доларів "Модікаре", найбільшу в світі програму охорони здоров'я.
2 жовтня американський журналіст із Саудівської Аравії Джамал Хашоггі входить в консульство Саудівської Аравії в Стамбулі, де його вбивають. Міжнародний скандал змінив положення Саудівської Аравії в світі і матиме далекосяжні наслідки для всього арабського світу.
8 жовтня кліматичний звіт Міжурядової групи експертів зі зміни клімату для ООН оголосив, що до 2040 року планета прогріється на 2,7 градуса за Фаренгейтом (1,5 градуса за Цельсієм), що призведе до сумних результатів.
12 жовтня на Sotheby's за 1 042 000 фунтів стерлінгів була продана картина Бенксі "Дівчинка з повітряною кулею", перейменована потім в картину "Кохання в сміттєвому баку". Суть події викладемо більш детально.
Спочатку це було графіті англійського художника Робіна Бенкс на стіні друкарні, яке він перетворив на картину, яка використовувалася потім у багатьох гуманітарних акціях. Однак в цю картину він вмонтував шредер на той випадок, якщо картину продаватимуть на торгах. Після торгів на Sotheby's 5 жовтня, коли картина була продана за 1 мільйон фунтів стерлінгів, вона була акуратно порізана на смуги вбудованим в рамку шредером.
Передбачається, що мета художника – критика капіталістичної природи ринку творів мистецтва і захмарних цін на твори мистецтва. Сам художник підписав відео торгів і руйнування картини цитатою, яку приписав Пабло Пікассо: "Прагнення до руйнування – це теж творче прагнення". Журналісти припускають, що малася на увазі цитата російського анархіста Михайла Бакуніна: "Радість руйнування є творча радість".
The New York Times припустила, що картину можна відновити, закріпивши смуги на іншому полотні. Вважається, що після акції вартість полотна навіть збільшилася. "Його вартість зросла не стільки завдяки предмету мистецтва самому по собі, скільки завдяки пов'язаній з ним концептуальній події", – каже британський арт-дилер Оффер Уотерман, що спеціалізується на мистецтві XX століття. Цієї ж точки зору дотримується і співзасновник MyArtBroker Джой Сіер. Він вважає, що історія з подрібненням є тепер частиною художнього твору, і оцінює зростання ціни на картину як мінімум на 50%, можливо, до рівня, рівного 2 мільйонам фунтів стерлінгів
Після переговорів Sotheby's з нерозголошуваною європейською покупницею порізана шредером картина була продана за ту ж ціну. Робота була перейменована офіційним представником Бенксі компанією Pest control з "Дівчинка з повітряною кулею" в "Любов у сміттєвому баку". Так капіталізм посміявся над художником, який намагався зробити свої картини доступними.
17 жовтня студент стріляє і підриває бомбу, що вбиває 20 чоловік з 40 пораненими в Керченському політехнічному коледжі в окупованому Криму. У Росії все частіше відбуваються події класу "Іфрит".
23 жовтня Європейська комісія відхилила бюджет Італії, що передбачав введення базового доходу. Навколо цієї події існує змова мовчання у всіх європейських країнах, включаючи Росію і Україну. Експерти попереджають, що вихід Італії з ЄС призведе до кривавої бані у світовій економіці.
25 жовтня полотно "Портрет Едмонда Беламі" – результат роботи паризького творчого колективу Obvious, що складається з трьох художників, які намагаються поєднати мистецтво і штучний інтелект – продано за $ 432 500 в Christie's в Нью-Йорку. Це перший твір мистецтва, створений штучним інтелектом, який продано за такі великі гроші.
З листопада 2018 почалися масові протести, організовані рухом "Жовтих жилетів" у Франції. Фактично мова йде про серйозний внутрішньополітичну кризу у Франції.
6 листопада в журналі "Генетика" опубліковано дослідження, де на основі даних 400 мільйонів чоловік стверджується, що довголіття людини менш ніж на 10% залежить від генетики предків. Ми самі творимо своє довголіття.
8 листопада державне інформаційне агентство Китаю Xinhua News представило віртуальний засіб читання новин, здатне працювати 24 години на добу. Створено прецедент, розвиток якого може привести до заміни роботами тележурналістів.
11 листопада президент Франції Макрон в промові під Тріумфальною аркою в Парижі до 100-річчя Першої світової війни закликає світ відкинути націоналізм. Однак неможливо відкинути націоналізм, поки націоналісти залишаються впливовими. Переконати націоналістів змінити свій світогляд в масовому порядку неможливо, як і будь-яких прихильників простих світоглядів для масового використання.
14 листопада астрономи оголошують про відкриття планети Супер-Земля (в 3,2 рази більша за Землю), що обертається навколо зірки червоного карлика Барнарда, на відстані 6 світлових років від Землі. Вселюдство продовжує шукати місця наявності життя у Всесвіті.
20 листопада розпродаж акцій технологічних компаній веде до втрат на фондовому ринку, знищуючи всі ринкові прибутки в 2018 році. МВФ відкрито попереджає про майбутню світову економічну кризу.
26 листопада Україна оголошує військовий стан в районах, що межують з Росією, після того, як Росія захопила три її військових судна. Воєнний стан в Україні не призводить до жодних військових дій і має в значній мірі характер технології виборчого процесу.
26 листопада китайський вчений Хе Цзянькуй оголосив, що створив першу генетично відредаговану дитину. Китай продовжує нав'язувати світу свій порядок денний генетичних досліджень.
6 грудня Люксембург – перша країна, яка зробила весь громадський транспорт безкоштовним.
У викладі змісту подій використані цитати різних новинних агентств і видань.
Частина 2. Важливі для майбутнього вселюдства тенденції
Загальний характер світового порядку року. Світова порядок року складається зі світових порядків денних. Позитивний світовий порядок року продовжує формувати Захід – більше США, ніж Європа. Вплинути на цей світовий порядок і запропонувати альтернативний порядок намагається Китай. Заблокувати цей світовий порядок і запропонувати негативний порядок намагаються Росія та Ісламський світ. В порядку року незначним чином присутні Індія, Японія, Венесуела, практично відсутні Австралія і Африка. Україна в світовому порядку присутня у формі конфліктів, обманів і втрат.
Довгострокова криза Європи. Це вже не економічна, не політична і не соціально-культурна криза, оскільки негативні тенденції все більше набувають цивілізаційного характеру. Брекзіт в глухому куті і це проблема як Британії, так і Європи. Політичні лідери Меркель і Макрон втратили свою підтримку. Європа втомилася не тільки від України. Європа втомилася від самої себе. Їй би відпочити років 30. Але, швидше за все, після відпочинку вона вже не відновиться в нинішньому вигляді.
В Європі зникла філософія, в Європі зникла політична і економічна стратегія, в Європі здійснили відмову від мислення і, по суті, ввели на нього заборону. Такі наслідки філософії постмодернізму з його множинної істиною, толерантністю, політкоректністю, мультикультуралізмом і гендерною рівністю. Але найголовніше – останні століття саме Європа розробляла основні гуманітарні ідеї для всього світу. Зараз Європа не здатна не лише до виробництва гуманітарних ідей для світу, але навіть і зрозуміти, що відбувається з нею самою.
Середньострокова криза США. Супротивникам Трампа не вдається запропонувати осмислену альтернативу його курсу. Суть політики Трампа приблизно така ж, як і політики Путіна, – руйнування світового порядку в партикулярних цілях національної вигоди. Про будь-які домовленості США і Росії мова йти не може, оскільки ні у Россі, ні у США немає бачення світу найближчого майбутнього. Щось ділити можна, якщо ви маєте уявлення про те, що ви ділите. Якщо ви руйнуєте світ, то ви не можете домовитися про володіння його частинами, поки світ не зруйнований повністю.
США намагаються утримати темпи розвитку в сфері інженерних технологій: 3d-принтер, електромобіль, транспорт як послуга, космос (орбітальна економіка, колонізація Марса), штучний інтелект і роботизація. Деякі технологічні досягнення мають серйозні наслідки для людської цивілізації, як, наприклад, колонізація Марса, роботизація і розвиток штучного інтелекту.
Однак США досі мають вкрай низький рівень філософського гуманітарного мислення. Без філософського осмислення наслідків роботизації / розвитку штучного інтелекту і колонізації Марса пропоновані інновації США стають вельми ризиковими для вселюдства.
Самоізоляція Росії триває. Отруєння в Солсбері і агресія в Чорному морі проти України привели до нового витка санкцій і погіршення відносин Росії з США і країнами Європи. Російські ЗМІ зомбували більшість населення в країні та загнали власних інтелектуалів у депресію. Громадянська війна в Росії стає все більш імовірною.
Незважаючи на санкції західних країн проти Росії, Україна погіршила ситуацію військового конфлікту з Росією, ввівши мало осмислений військовий стан і роблячи винятково дипломатичні і правові кроки протидії. За 2018 рік Україна фактично втратила на користь Росії суверенітет над Азовським морем. Президентські і парламентські вибори в Україні в 2019 році можуть призвести до змін, які матимуть важливе значення не тільки для самої України, але і для всього світу.
Руйнування світового порядку в національних інтересах колишніх гегемонів.
Трамп і Путін – два політичних паразита. Вони обидва намагаються отримати національну вигоду від колишнього наднаціонального статусу своїх країн і зовсім не думають про майбутнє. Вони обидва руйнують наявний світовий порядок, зовсім не турбуючись про пропозицію нового світового порядку.
Путін використовує радянську ідентичність і довготривалу орієнтацію колишніх радянських сателітів на Росію для руйнування державних утворень як колишнього радянського простору, так і єдиної Європи. Це все дозволить Путіну зберегти підтримку виборців ще деякий час, але потім будуть дуже важкі наслідки для Росії.
Трамп використовує світовий порядок, створений при величезних зусиллях Заходу, і перш за все США, для потреб лише США. Торгова війна з Європою і Китаєм дозволить Трампу утримати підтримку виборців ще деякий час, але потім будуть дуже важкі наслідки для США.
Китай продовжує утримувати соціальний порядок денний в світі і першим освоює найбільш ризикові сфери інновацій – впровадження штучного інтелекту, генно-інженерні дослідження і кліматичний контроль. Китай продовжує впроваджувати проект індивідуального рейтингу або соціального кредиту. Кожному буде присвоюватися певний соціальний рейтинг. Надалі, рейтинг кожної людини може підвищуватися або знижуватися в залежності від його поведінки.
Причому поведінка громадян буде контролюватися за допомогою засобів цифрових спостережень і систем аналізу за участю штучного інтелекту. Люди з високим рейтингом зможуть дозволити собі кредит без схвалення, полегшення в отриманні шенгенської візи, бонуси в сфері медобслуговування або навіть збільшені шанси на побачення. У той час, як люди з низьким рейтингом не зможуть віддати своїх дітей на навчання в приватні школи, влаштуватися на роботу, використовувати соціальні мережі бездротового інтернету або навіть зайти в деякі кафе.
Фактично Китай поступово стає лідером не тільки в телекомунікаціях, а й в генетичних дослідженнях і кліматичному контролі. До того ж крім мема "британські вчені", які представляють офіційну науку старого зразка, поступово закріплюється мем "китайські вчені", які представляють деякі контрсистемні дослідження нового зразка.
У цьому сенсі проявився особливий феномен подолання заборон на деякі небезпечні дослідження. Спочатку генетичні дослідження в області клонування людини були заборонені в США. Однак інтенсифікація цих досліджень в Китаї, меншою мірою в Росії, змусили США дозволити подібні дослідження, інакше б вони почали програвати в генетичній гонці.
У світі за 2018-ий рік відбулося усвідомлення серйозної загрози в зв'язку з роботизацією.
Массачусетський технологічний інститут, Стенфордський і Гарвардський університети разом з організацією OpenAI і оприлюднили другу щорічну доповідь AI (Artificial Intelligence) Index 2018 Report. Були проаналізовані економічні, політичні, соціальні та загальногуманітарні наслідки роботизації.
З точки зору творців доповіді, має відбутися принципова зміна середовища – від "людина проти машини" до "людина з машиною". Це принципово нове, в значній мірі компромісне, уявлення про союз людства і роботів. Ілон Маск про це заявив, що люди повинні злитися з машинами, щоб впоратися з похідною від штучного інтелекту загрозою своєму існуванню.
В вище запропонованому розрізненні Маск пропонує інтенсифікувати процес андроідізаціі (перетворення людини в робота), щоб зрівноважити процес роботизації і біороботізаціі (перетворення робота в людину і заміщенням ним людини). Це дуже спірне уявлення, оскільки воно передбачає масштабні гуманітарні дослідження і серйозну зміну ідентичності людей. Згадуваний в доповіді перехід між середовищами неможливий безконфліктно – це не просто союз доповнюючих середовищ, а союз конкуруючих середовищ.
Професор Массачусетського технологічного інституту Ерік Брінолфссон, один з авторів доповіді каже: "Я думаю, що буде знищено дуже багато робочих місць і будуть створені нові, але для інших людей і в інших районах. Країни, що розвиваються, ймовірно, постраждають найбільше: саме вони найбільшою мірою залежать від низькооплачуваних робочих місць." Це уявлення про конкуренцію суперечить попередньому уявленню про союз, чого автори доповіді поки не помічають.
У доповіді приватної розвідувальної компанії Stratfor говориться, що наступні два роки докорінно змінять швидкість передачі даних і картину підключення до Інтернет, що вплине на зростання значення перетворюючих технологій, таких як "інтернет речей", віртуальна і доповнена реальність, обробка з елементами ШІ, автономні транспортні засоби та телемедицина.
Європейські країни будуть і далі проштовхувати ініціативи щодо стимулювання інновацій в області штучного інтелекту і робототехніки, однак компаніям в Європі буде важко наздогнати своїх китайських і американських конкурентів.
В умовах гонки за технологічну перевагу, ставки в якій дуже високі, лідируючі держави світу зіткнуться з протиріччями між управлінням на основі штучного інтелекту та етичними нормами.
Китай представляє тут найбільшу небезпеку, так як там системно розгортається програма соціального контролю з використанням штучного інтелекту.
Головна проблема цих доповідей – в них відсутнє чітке розрізнення: 1) роботизації, тобто впровадження роботів як складних пристроїв, здатних до цільової діяльності, в тій чи іншій мірі формованої програмним чином; 2) адроїдизаціі, тобто впровадження в людину імплантів і пристроїв, що заміщають або поліпшують не тільки частини тіла, але і частини мозку з метою забезпечення фізіологічної та психічної діяльності людини; 3) впровадження штучного інтелекту як вільного агента в якості помічника-конкурента для людини.
Ці процеси, хоча і зв'язані, є абсолютно різними. Перший процес в будь-якій випадку буде контролюватися людиною. Другий процес призведе до зміни тілесно-мозкової ідентичності людини. Третій процес призведе до зміни екзистенції вселюдства, оскільки у людини з'являється екзистенціальний конкурент. Найбільшу небезпеку створює саме третій процес, але саме він ніяк не осмислюється в доповідях про роботизацію.
Космічна експансія землян поступово перетворюється в нову екзистенцію для вселюдства.
Підвищеними в порівнянні не тільки з 1990-ими роками, але і з 2000-ими роками темпами різні країни світу ведуть позаземну дослідницьки-колонізаційну експансію: на навколоземній орбіті, по відношенню до Сонця, Місяця, Марса, астероїдів. Космічна експансія є таким же способом освоєння принципово нового екзистенціального простору, як і штучний інтелект.
Особливою проблемою є підготовка до колонізації Марса. Основні зусилля тут докладаються до створення технологічних способів перельоту та інженерної колонізації Марса. Однак дуже мало продумуються гуманітарні аспекти місії: філософія, цивілізаційна структура колонізації, мова, право, психологія екзоколонії, відносини з Землею. Необхідне створення давно пропонованої автором марсистики, яка б всі ці проблеми поставила і спробувала вирішити.
Віртуальність як ще одна екзистенція вважається більш небезпечною для освоєння, ніж космос і тим більше штучний інтелект.
Віртуальність в сенсі створення комп'ютерних віртуальних світів для масових користувальницьких ігор з зануренням за допомогою модельованої доповненої або повністю альтернативної реальностей поки серйозно гальмуватися не тільки державами, але і корпораціями, хоча всі технології для цього вже давно існують. Держави побоюються неконтрольованого перерозподілу вільного часу масами людей на користь ігрових реальностей, а корпорації побоюються обвалу світової економіки шляхом сполучення її активів з ігровими активами віртуальних світів.
Контрсистемні генетичні дослідження стають трендом для всіх лідируючих держав світу.
Під контрсистемними генетичними дослідженнями розуміються такі дослідження, які можуть безконтрольно змінити людський геном і стати частиною некерованої світової генетичної трансформації людського роду.
Більшість людей від генетичних досліджень очікують перемоги над генетичними хворобами, перемоги над раком, продовження життя і навіть безсмертя. Замість цього корпорації за підтримки урядів лідируючих держав світу займаються євгенікою і створенням надлюдей для вирішення завдань чисто військової переваги.
На арену цивілізаційної конкуренції буквально в цьому році виходить кліматичний контроль.
Китай одним з перших створив проект з величезними інвестиціями в діючі кліматичні установки. Це відрізняється від американської системи дослідження іоносфери HAARP, яка незважаючи на підозри в створенні кліматичної зброї, все-таки є дослідницьким проектом. Очевидно, і інші лідируючі держави світу не залишаться в стороні.
Феміністична революція в США і в західному світі "жінки проти сексуального домагання".Революція почалася 5 жовтня 2017 року, коли газета The New York Times і журнал The New Yorker повідомили про десятки звинувачень в сексуальних домаганнях проти кінопродюсера Харві Вайнштейна, який був незабаром звільнений з заснованої ним компанії. Це назвали "ефектом Вайнштейна", оскільки весь 2018-ий рік тривали викриття домагань до відомих жінок не лише в США, але і в інших західних країнах. У різних сферах життя на сьогодні сотні жінок зізналися в сексуальних домаганнях, десятки найвідоміших професіоналів-чоловіків втратили репутацію або кар'єру.
Новизна в тому, що, по-перше, метою звинувачень стали відомі люди, яким до цього найчастіше вдавалося уникати осуду і покарання за подібні дії. По-друге, це стало можливо завдяки саме соціальним мережам, де будь-яка жінка могла відкрито зізнатися в скоєному по відношенню до неї злочину. По-третє, це означає поступове руйнування негласного контракту для жінок творчих та/або публічних професій "ліжко в обмін на кар'єру".
- Один из самых драматичных сюжетов российско-украинской войны
- Жалкий окурок Путин-Huilo снова «воюет против НАТО»?
- Тревожно за Дональда или почему Трамп - долбо@б!
- Похоже, римский папаша соприкоснулся с таинствами каннибализма
- Ну, тупые! Вот странные эти анgлоsакsы, как дети малые!
- Разрешение на удары дальнобойным оружием: как ответит Россия