Українською армією мають керувати військові, які воювали на Донбасі, а не радянські генерали

Українською армією мають керувати військові, які воювали на Донбасі, а не радянські генерали

Таку думку висловив впливовий аналітик зі США Глен Говард

– Ні. Україна може самостійно відновити повний контроль за своєю територією. Але лише застосовуючи майстерну стратегію, а зараз є лише розмови у стилі “бла-бла-бла”. Подивіться на міст у Керченській протоці. Соромно за Україну, яка взагалі ніяк не діяла, поки росіяни будували цей шляхопровід.
 
І дійшло до того, що Україна майже втратила Азовське море. Зрозуміло, що Київ все ще має шанс відновити контроль над цим морем, застосовуючи комбіновані спільні операції ВМС і повітряних сил. Усвідомлення необхідності таких операцій в українського керівництва ніби є, але такий підхід наразі не реалізовується.
 
– Якою, на Вашу думку, є реальна потужність російської армії і її флоту?
 
– Росія є регіональною військовою силою і не має можливостей перемогти НАТО. Ось чому Росія перемагає лише в обмежених війнах.
 
– А як оцінюєте стан української армії?
 
– Загалом добре. Є хороший бойовий дух вашого війська і думаю, що із часом ваша армія стане повністю якісно новою, бо бачу таке бажання. А зараз вашій армії необхідне кар’єрне зростання офіцерів, які мають досвід бойових дій на Донбасі. Ще потрібне просування на вищі посади службовців Генерального штабу, які вільно розмовляють англійською і можуть навчатися на Заході. Цього наразі бракує.
 
Київ повинен використовувати американських військових на ключових консультативних та планувальних ролях. Якщо Україна справді хоче вступити у НАТО, то вашою армією повинні керувати підготовлені на Заході офіцери, а не радянські генерали.
 
– Чого ще не вистачає українському війську?
 
– Збройні сили України повинні впливати на витрати бюджету, який виділено на купівлю зброї, як це є у США. От, скажімо, зараз український флот не має вагомого впливу на рішення Генерального штабу. До прикладу, якщо керівництво вашого військово-Морського флоту вважає, що слід купити нові бронекатери “Гюрза” або перевести їх з Одеси до Бердянська, то мусить про це просити армійських високопосадовців. Бачу, що Петро Порошенко починає розуміти цю проблему і усвідомлювати, що представники флоту повинні мати більший вплив на ухвалення потрібних для них рішень.
 
– Чи може Україна військовим шляхом повернути контроль над Донбасом?
 
– Так. Україна поволі відновлює контроль над територією в Донбасі. Це такий собі “повзучий наступ”. Цього року українська армія вже просунулася на 15 кілометрів. Військо накопичує потужності, щоби навіть “за один день” відновити контроль над окупованими територіями Донбасу, але це станеться не відразу. Вашій армії потрібно більше офіцерів, які мають справжній військовий досвід, “знають війну” і які навчалися на Заході.
 
Важливо також, що багато військових звільняються через погані соціальні умови. Воїнам потрібні кращі казарми, їжа, одяг і оплата. Якщо цього немає – це знижує бойовий дух війська.
 
– Але ж переважна більшість населення Донбасу має проросійські (інколи відверто антиукраїнські) і не “проєвропейські” погляди. Може, офіційному Києву не варто намагатися повернути окуповані території Донбасу під свою юрисдикцію, а дозволити людям із цих територій жити, як вони самі цього хочуть?
 
– Не згоден. Невже східні німці, які багато років жили на контрольованій Москвою території, припинили бути німцями? Звісно, Росія використовує пропаганду для зміни ментальності мешканців непідконтрольних Україні територій. Але щойно Київ поверне Донбас повністю, ментальність його мешканців зміниться.
 
– Імідж теперішньої України – якою нашу країну бачать у світі?
 
– Україну бачать країною, яка пережила багато важких потрясінь, але прямує до зближення з Європою. Проте в найвищих ешелонах вашої влади занадто багато корупції і замало інноваційних рішень. Чи не єдиним винятком є міністр охорони здоров’я Уляна Супрун. Вона робить чудові речі для української медицини, прагне зробити Україну справді сучасною. Але загалом процес “осучаснення” для вас буде ще тривалим.
 
Українській владі потрібно більше лідерів, які навчалися на Заході, і ще високопосадовців, які мислять масштабно. Однією із найбільших проблем Порошенка є те, що він потроху намагається керувати всім: економікою, війною, військовими….
 
Ну, і звичайно ж, в Україні є проблема “гетьманщини”. Маєте занадто багато “козаків”, які прагнуть стати “гетьманами”.
 
– Чому Безпековий Форум у Львові насправді потрібен Україні?
 
– Безпековий Форум у Львові допоможе українцям почути різні погляди стосовно розвитку держави та почути нові ідеї від фахівців, які підтримують Україну, але водночас і критикують за помилки. Це все для того, щоби Україна продовжувала реформи заради модернізації.
Автор: Інститут Просвіти
 
24tv.ua


 

Читайте также!

 

 

 

 

- Украинские дроны упали у дворца Путина-huilo
- Украина успешно ломает ядерный щит России
- Арденне, а не Курчатов, сделал Сталину атомную бомбу
- 1110 убитых п!доров! Украинский Генштаб озвучил потери РФ за сутки
- Почему украинцы начинают тихо ненавидеть импотентный Запад
- Зеленский назвал причины нападения Путина-huilo на Украину
- Более 2000 детей считаются пропавшими без вести из-за войны
14:00Октябрь, 10 2018 1151

ТОП Новости 
неделя
месяц