Дієві поради та ефективні способи економії коштів

Дієві поради та ефективні способи економії коштів

Як економія впливає на розмір місячного бюджету, чому важливо дотримуватись певних обмежень та як ефективно відкладати кошти на чорний день

Питання нестачі коштів рано чи пізно виникає у кожного. Просто комусь не вистачає кілька сотень на продукти, а комусь - кілька тисяч на нове авто. Фінансово грамотні люди знають, що витрачати всі зароблені кошти не можна. Збереження обов’язково повинні бути у кожного громадянина, а вкладати гроші слід регулярно. Як цьому навчитися читайте далі.

Як навчитися відкладати кошти?

Одним з найпопулярніших способів відкладання коштів є відмова людини від усього, крім їжі. Одяг, розваги і навіть лікування відять на другий план. Людина живе за принципом “дім-робота-дім”. Завдяки такому способу життя справді вдається відкласти трохи грошей, проте, втрачається сенс життя. Людина, яка живе в режимі суворої економії постійно відмовляє собі в усьому. Вона не витрачає кошти не улюблені хобі (велоспорт, риболовлю, гральні автомати в онлайн казино, тощо), не купує собі новий одяг, повноцінно не відпочиває. Такий спосіб економії дає результати, проте, він заганяє людину в депресію.

Більш грамотним способом економії є наступний:

  • Визначення правильних цілей та орієнтирів. При цьому розмір щомісячних відкладень не повинен перевищувати 10-15% від загальної суми доходу. Людина не повинна обмежувати себе в найнеобхіднішому. 
  • Створення фінансової подушки. Ще 5% від загального доходу фахівці радять відкладати для створення подушки безпеки. Це кошти, якими можна користуватися лише у форс-мажорних обставинах. 
  • Обов’язковий облік доходів та витрат, тобто, фіксування усіх фінансових операцій за певний проміжок часу. Наприклад, можна створити таблицю, в яку вносити дані про витрати та доходи.

І найголовніше не слід забувати, що економити зовсім не означає відмовляти собі в усьому. Економія передбачає розумне витрачання коштів та відмову від непотрібних витрат. 

Корисні лайфхаки, які допоможуть ефективно накопичувати кошти

Правило перше. За покупками в магазин потрібно ходити зі списком. Він допоможе уникнути спонтанних покупок та зекономить кошти. 

Правило друге. Купувати товари та послуги можна лише за власні кошти. Від кредитів та позик потрібно відмовитись.

Правило третє. Шопінг лише за необхідності. Купувати одяг потрібно лише у тому випадку, якщо його дійсно немає, а не просто тому, що захотілося купити ту чи іншу річ. Крім того, важливо купувати одяг на сезонних розпродажах чи зі знижками до різних свят.

Правило четверте. Варто переглянути раціон харчування та викинути з нього непотрібні заморські делікатеси та солодощі. Звичайно, тішити себе чимось смачненьким потрібно, але не кожного дня. 

Правило п’яте. Відмова від шкідливих звичок. Відмовитись від тютюну, алкоголю та інших шкідливих звичок допоможе сухий математичний розрахунок: необхідно просто підрахувати скільки котів на місяць забирає дана стаття витрат. 


 

Читайте также!

 

 

 

 

- По поводу горящих НПЗ: Переносить войну на территорию России, и стратегически, и идеологически правильно
- Русские пидоры изменят цели атак до передачи оружия от США - ISW
- Конгресс проголосовал за запрет TikTok в США
- Ракеты Atacms для Украины: Главная интрига американской помощи
- Иран уже на пороге создания атомной бомбы - глава МАГАТЭ
- Повестки и ограничения для мужчин за границей: подробно
- Россиянцы применили новую тактику для ударов по Украине
16:25Август, 17 2022 873

ТОП Новости 
неделя
месяц