Ліза Богуцька: Це- штучне нав'язування парадігми. Ділити людей по мові - це вже було. Наслідки маємо

Ліза Богуцька: Це- штучне нав'язування парадігми. Ділити людей по мові - це вже було. Наслідки маємо

Чи є мова головною ознакою любові до країни? Ні. Луценко, Тягнибок, Барна... Для всіх ціх потвор українська мова- природня

Вчора почула від одної дуже поважої жінки те, що її в мені влаштовує все. "Все добре. Ось тільки мова"...
Я читаю зараз вслух книжки Остапа Дроздова. В нього і мова літературна і глибинний смисл. Намагаюсь спілкуватись якомога частіше. Іноді пишу українською тексти в ФБ. Працюю над собою щодня. Навіть вчительку вже знайшла, але поки не маю можливості займатись з нею.
Я розумію, що мова- це маркер нації. 
Але є така річ, і від неї нікуди не дітися: коли наші хлопці йшли захищати Державу від ворога, в військоматах не було настороги: тільки україномовні. 
Дивиться нюанс: ми кажемо, що війна на Донбасі почалась, тому що там всі російськомовні і в них немає української ідентифікаціі. Але хтось рахував, скільки загинуло російськомовних хлопців і дівчат, нашіх патріотів, в кого Україна в серці? Хтось рахував, скільки російськомовних кримчан і мешканців Донбасу вимушено переїхали в глибину матерікової України, тому що вони патріоти саме України?
Я, російськомовна з народження, ще до окупації Криму дзвонила у всі дзвони ФБ, що готується окупація півострова. А потім ви всі пам'ятаєте, як я нахабно демонструвала новоспеченим росіянам свій ураїнський патріотизм. Російською мовою. Щоб їм було все зрозуміло. І ще тому, що я не вміла розмовляти, хоч і розуміла мову стовідсотково.
...
Чи є мова головною ознакою любові до країни? Звичайно, ні. Луценко, Тягнибок, Барна... Для всіх ціх потвор українська мова- природня. Скажіть, вони- патріоти України?
А тепер скажіть: ці, хто вивчив мову, перебуваючи на посаді Президента України- Кучма, Янукович, Порошенко- вони, президенти- патріоти України?
Чи є тоді мова головною ознакою любові до країни? До людей? До землі? До природи, якою ми дихаємо і в якої живемо? 
Чи не україномовні мерзотники знищують Карпати і перетворюють ліси в вирви після звірячого видобутку бурштина? Чи не такі ж самі сволоти контролюють "приватні ділянки" кордону для контрабанди?
Якщо людина тебе обкрадає і знищує твоє життя, в нього може бути мовна індульгенція?
...
На мою російськомовну сторінку підписана, мені здається, україномовна більшість. Вони коментують природньою для себе, українською мовою. Я читаю їх статті і коментую коли як. Але ніколи ті люди, хто читає мої пости вже 4 роки, не сказали мені, що все, вони відмовляються від мене, тому що я пишу російською.
...
Це- штучне нав'язування парадігми. Вона повинна бути природньою. Як і вишиванка. На Порошенко, Луценко, Барні, Віннику, Турчінові вона виглядає, як знущання над культурою. Але ж вишиванка- це теж ідентифікатор національної приналежності.
...
"Слава Україні". Коли я це чую від нашого Резидента, чи від україномовних агентів російських спецслужб, які займають високі посади в Державі, мені здається, що це робиться навмисно, щоб в нас виникло відторгнення від ціх слів Степана Бандери. Знецінюється глибинний і історичний смисл ціх слів.
...
Я розумію, що за 27 років не зроблено ані чого, щоб українство народжувалось в душі. Так. Мова важлива. Але і я і ви... ми знаємо багато тих, хто народившись українцем ставав ворогом України, а хто народився чи за її межами, чи в інших умовах, ставали дійсними і щірими патріотами країни.
...
Вчора, коли я робила пост про політичну рекламу, назбирала багато плакатів з нашими "політиками", де вони стоять в пшениці. Мовляв, це- український прапор, а пшениця- це символ. Порошенко, Тимошенко, Луценко, Литвин... Всі в пшениці. Ніби то всі з народом...
Але на фоні іх "пшеничної" реклами ми з вами стали жебраками.
...
Є закон про україномовний контент на телебаченні. Але що, від того Ахмєтов, Пінчук, Фірташ, Порошенко стають українцями? Вони маніпулючи нами, українською мовою несуть російську пропаганду. Дебілізують своїм дешевим контентом наше населення.
Сумно.
...
Ось такі ранкові роздуми.
Чесно кажучі, я б взагалі перевернула все. Мова просто повинна не сбільшуватись в контенті на відсотки, а стати єдиною в телерадіомовленні. Але і сам контент повинен бути цікавим і насиченим смислами. 
Але саме головне- мова повинна стати дзеркалом душі. Але для цього - душа повинна бути українською, патріотичною, люблячою людей. І малих, і старих. Всіх, хто зараз жебракує, всіх, хто вимушено виїжджає за кордон, всіх, хто захищав кордони, хто загинув на війні, хто живе в окупації.
Але ділити людей по мові- це вже було. Наслідки ми маємо. І вони всі прописані тут, в цьому пості.

 

Liza Bogutskaya


 

Читайте также!

 

 

 

 

- Европа - в продложение темы "ИГИЛовских" терактов
- Хроника санкций. Россияне скатываются все глубже в долговую яму
- Россия: страна-бензоколонка останется без топлива?
- Примитивная идея: Зеленский оценил план Трампа
- Есть три степени определенной политической наивности в отношении войны в Украине - Офис Президента Украины
- Европе необходим "Военный Шенген"  
- Угроза терактов в Европе - заявление ИГИЛ
09:43Октябрь, 04 2018 1890

ТОП Новости 
неделя
месяц