Сімейний "бізнес" директора КНДІСЕ

Сімейний "бізнес" директора КНДІСЕ

Контрабанда, тендери та "відмивання" грошей. Можна тільки здогадуватися скільки коштів осідає в кишенях Олександра Рувіна

Можна дуже багато цікавого розповісти про "діяльність" Олександра Григоровича Рувіна з початку 90-х і до сьогодні, яка вдало поєднувалась з його державною службою в МВС, державній митній службі України, а тепер і у КНДІСЕ, директором якого він є вже 10 років.

Однак найкраще розкажуть про його теперішню діяльність, дві його фірми ТОВ «АБЗ-1» (код ЄДРПОУ 41190464) та ТОВ «Інтернешнл кур’єр сервіс»( ЄДРПОУ 36392903).

У 2009 році Рувіною Галиною Богданівною і Сировацьким Валерієм Івановичем було створено ТОВ «Інтернешнл Кур’єр Сервіс» (ЄДРПОУ 0036392903), надалі — ІКС, зареєстроване за адресою: м. Київ, б-р Кольцова, д. 14, кв. 1. Підставною особою створеної контрабандної організації виступає – Ніконенко Андрій Миколайович, який також є засновником компаній: ТОВ «Тесла сі еф» та ТОВ «Ексі Груп».  У власності Ніконенка А.М. перебуває 3 автомобілі: Mercedes-Benz GL 450 (ДНЗ AA0600ОО), Renault Master (ДНЗ АА4481ЕІ), Hyundai Tucson (ДНЗ АА3495РХ).  Однак зазначений персонаж не є основною темою статті.

Компанія ІКС створювалася на гроші Рувіна Олександра Григоровича — директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, тобто КНДІСЕ, як міжнародний експрес-перевізник для прикриття організації транснаціонального контрабандного синдикату. В компаньйони Рувін підібрав «генератора контрабандних ідей» — Валерія Сировацького, добре відомого контрабандиста, організатора сумно відомої контрабандної пошти «Пост Інтернешнл», протиправну діяльність якої не вдавалося приборкати протягом 7 років. Використовуючи набутий злочинний досвід, Сировацький на гроші та за організаційної підтримки Рувіна, по всьому світу протягом декількох років відкривав фірми, в назві яких фігурував ІКС або ICS. США, Росія, Китай, Таїланд, ОАЕ, Індія, Польща, Німеччина, Канада – це неповний перелік країн, в яких Сировацький зареєстрував дочірні фірми на своє ім’я та імена довірених осіб Рувіна. Основним завданням цієї діяльності було створення іміджу ІКС, як мережі міжнародного експрес-перевізника. Простіше кажучи, Рувін і Сировацький створили фальшивий аналог DHL. Тим самим вони переконали Митну службу України, що ІКС може бути експрес-перевізником в Україні і отримали цей статус. А це в свою чергу дозволило на законних підставах з «благословення» приятеля Рувіна - В. Калетника – неперевершеного віртуоза контрабандних схем — тодішнього голови Митної служби, відкрити власну зону митного контролю в Києві. До відома, В. Калетник розшукується СБУ, підозрюється за СТ.364 Ч. 2 КК України.

За 5 минулих років злочинної діяльності ІКС Рувіном і Сировацьким були організовані кілька стійких контрабандних схем.

Однією з найбільш прибуткових стала схема контрабанди автозапчастин з ОАЕ. 95% оригінальних автомобільних запчастин для японських і корейських автомобілів на ринок України постачаються з ОАЕ. Вони продаються, як через мережі великих дилерів так і через інтеренет-магазини, і дрібними продавцями на авторинках по всій країні. Запчастини в ОАЕ закуповуються оптовиками у кількох фірм, таких як www.ra.ae або www.emexdwc.ae.

Схема ІКС, працює наступним чином: куплені українськими оптовиками в ОАЕ запчастини надходять на проміжні склади в ОАЕ, де вони оформляються як міжнародні експрес-відправлення (МЕВ) на адресу громадян України. Згідно положень Митного кодексу України, МЕВ з вартістю вкладень менше 150 євро не обкладаються митом і ПДВ. Підроблений на посилки комерційний вантаж запчастин авіатранспортом доставляється в Україну в аеропорти Бориспіль або Жуляни, де його отримує компанія ІКС, переміщує в власну зону митного контролю за адресою м.Київ, вул. Сирецька, 27 і проводить їх митне оформлення за спрощеною схемою, з мінімізацією оподаткування. Замість сплати мита, податку на імпорт, ПДВ в повному обсязі, в бюджет ідуть жалюгідні надходження від декількох посилок, вартість яких спеціально декларується вище 150 євро. «Економія» складає до 40% від митної вартості запчастин.

Далі вантажі вивозяться на проміжні склади в промзонах Києва і звідти розсилаються по Україні Новою поштою або Автолюксом і видаються безпосереднім одержувачам вантажу, які купили його в ОАЕ.

Діє й інший різновид контрабандної схеми – запчастини завозяться на адресу фіктивної фірми, як правило, фірми – учасника конвертаційної схеми. Від імені фіктивної фірми брокер ІКС подає в митницю декларацію, в якій зазначаються коди товару, який не підлягає обов’язковій сертифікації, має нульове мито і не повною мірою відповідає заявляється товару. Митниця не заперечує і в результаті бюджет України недоотримує митних платежів в розмірі до 30% від митної вартості запчастин.

ТОВ «Інтернешнл Кур’єр Сервіс» фігурує у кримінальному провадженні, у рамках якого, прокуратура Київської області перевіряла порушення митних процедур з боку посадових осіб митниці ДФС. Про це свідчить ухвала Печерського райсуду Києва.

Слідство встановило, що контрагенти, з якими вказані оператори уклали угоди на здійснення міжнародних експрес (поштових) відправлень, не здійснюють діяльність, пов’язану із відправкою (пересилкою) міжнародних експрес-відправлень. На думку слідства, це свідчить про протиправне надання товару пільгового статусу під час митного оформлення та спричиняє збитки у вигляді не сплати офіційних митних платежів.

Слідчі дійшли висновку, що міжнародні угоди із нерезидентами на здійснення міжнародних експрес-відправлень, які подають вказані оператори, є фіктивними.

ІКС входить до трійки головних компаній, задіяних у нелегальному імпорті різних товарів в Україну під виглядом посилок та експрес-доставок». Лояльне ставлення до фірми усіх силових та контролюючих органів – підтверджує, що фірма контрабандним шляхом під виглядом посилок доставляє в Україну: дорогі запчастини до автомобілів; електроніку зі США; брендовий одяг.

Крім того, Олександр Рувін є власником асфальтобетонного заводу на території «АБЗ-1» (код ЄДРПОУ 41190464) за адресою: Київ, вул. 9 травня, 49, директор Мірошниченко Валерій Миколайович. Реально володіють цим заводом дружина, син та пасинок Олександра Рувіна: 

Рувіна Галина (дружина): 1965 року народження, ІПН 2175018330, зареєстрована в м. Києві, по вулиці Козицького, буд.5,кв.**, фактично проживає з чоловіком в квартирі в Оболонському районі міста Києва, по вулиці Маршала Тимошенка, 21.

Шептицький Назар: 1989 року народження, ІПН 3264413057, зареєстрований в м. Києві, по вулиці Козицького, буд.5, кв.**, фактично проживає в ЖК «Рівєра Ріверсайд» м. Київ, вул. Раїси Окіпної, буд. 18.

Рувін Сергій Олександрович (син), 1997 року народження, ІПН 3564811713, також зареєстрований в м. Києві, по вулиці Козицького, буд.5, кв.**.

Завод цей був привезений з Америки без документів.

            Асфальт з особистого заводу завжди отримає позитивну оцінку КНДІСЕ за результатами експертизи. До того ж, ТОВ «АБЗ-1» є переможцем у 19 закупівлях з постачання асфальто-бетонних сумішей комунальним та державним підприємствам м. Києва та Київської області на загальну суму понад 37 млн грн. Можна тільки здогадуватися скільки мільйонів державних коштів (а по простому це все наші з вами податки) з тендерів через компаній посередників для відмивання коштів осідає в кишенях Рувіна Олександра Георгійовича… «Хороша» схема чи не так: власний завод на території «АБЗ-1» плюс власні експертизи, а ще плюс виграні тендери.

            Рувін Олександр Григорович робить експертизи на всі відремонтовані дорожні покриття України, та приймає рішення, чи відповідає те чи інше дорожнє покриття державним і міжнародним нормам та бере за свої послуги експертизи 4% від кошторису, що лише за три роки Олександр Григорович «підняв» 8574800000 гривень тільки за рахунок експертиз доріг.

Громадянин Приступов Олександр Георгійович надав підтвердження, що ТОВ «Сучасна транспортна інфраструктура» (код ЄДРПОУ 42229523) та ТОВ «АБЗ-1» є «дефакто» спорідненими комерційними структурами та серед своїх неофіційних бенефіціарів мають директора КНДІСЕ Рувіна Олександра Георгійовича, який, у випадку виникнення проблем у клієнтів вищевказаних компаній з представниками правоохоронних органів, вирішить такі проблеми та забезпечить надання позитивних висновків судових експертиз КНДІСЕ.

Звісно Рувін вирішить всі проблеми за для блага своїх підконтрольних компаній, і не тільки дорожньо-будівельних, асфальтобетонного заводу, а й багатьох торгівельних компаній, медичних закладів, та компаній, що займаються нерухомістю, торгівлею нафтопродуктами, і ще багатьох що належать сімейству Рувіних. Адже завдяки своїй посаді та фальсифікації потрібних експертиз для «зацікавлених осіб» та їх подальшого шантажу Олександр Григорович розширює сімейний нелегальний бізнес та накопичує статки сім’ї для шикарного життя.

Можна тільки здогадуватися скільки мільйонів державних коштів (а по простому це все наші з вами податки) з тендерів через компаній посередників для відмивання коштів осідає в кишенях Олександра Рувіна та від інших його схем…

Пилип Валер'єв - журналістське розслідування


 

Читайте также!

 

 

 

 

- По поводу горящих НПЗ: Переносить войну на территорию России, и стратегически, и идеологически правильно
- Русские пидоры изменят цели атак до передачи оружия от США - ISW
- Конгресс проголосовал за запрет TikTok в США
- Ракеты Atacms для Украины: Главная интрига американской помощи
- Иран уже на пороге создания атомной бомбы - глава МАГАТЭ
- Повестки и ограничения для мужчин за границей: подробно
- Россиянцы применили новую тактику для ударов по Украине
12:40Январь, 18 2021 1559

ТОП Новости 
неделя
месяц