Таємниці влади. Хто насправді керує Україною?

Таємниці влади. Хто насправді керує Україною?

держава де-юре згідно Конституції і є реальна, тіньова держава. Де-факто тіньова система управління державою використовує Конституцію та закони України як ширму для своїх антиукраїнських, корупційних оборудок в інтересах олігархів, корупціонерів та Кремля


Відповідь на це питання ніби очевидна: Верховна Рада (законодавчий орган), Президент та Кабінет Міністрів (виконавчі органи), система суддів України.
Я заявляю, що де-юре так і є, але де-факто (насправді) структура суб’єктів державного управління зовсім інша. Отже, реально країною зараз (і вже 25 років) керують:
1. Олігархат на чолі з олігархом-фаворитом. Олігарх-фаворит має право годувати президента України в першу чергу. Зі зміною влади змінюється й олігарх-фаворит.
2. Корупціонери (державне корупційне угрупування), в цю групу можуть входити представники всіх гілок державної влади: від президента та прем’єра до народного депутата, прокурора чи судді.
3. Росія, Кремль. До 2014 р. Москва по-суті монопольно здійснювала зовнішнє управління Україною.
4. Захід. М’яка сила. Вплив Заходу через кредити, гранти, поради (США, ЄС, МВФ) зростає, але значно поступається іншим трьом силам.
5. Українська еліта, пасіонарії (найслабша ланка влади) також впливає і збільшує свій вплив на життя українців, але епізодично, час від часу, на майданах.

Я стверджую, що кожний з цих реальних 5-ти суб’єктів влади має своїх депутатів, своїх міністрів, своїх мерів, прокурорів, суддів. Але Захід та український народ є в меншості та опозиції до тіньової влади.

Я з сумом констатую, що фактично країна вже 25 років є заручником лише трьох сил: олігархату, корупціонерів та Кремля. Вони, ці сили, і є тіньовою, але реальною системою управління України. Вони разом приймають всі стратегічні рішення стосовно України, вони співпрацюють між собою, вони разом наживаються на Україні і українцях. Вони всі в долі. Я навіть розрахував цю долю: 13% нашого ВВП, з яких приблизно 4% (це більше 5 млрд.дол.) належить Росії. Якщо врахувати частку нашого ВВП, яка йде на погашення та обслуговування державних боргів, а це 10,5% (приблизно 14 млрд. дол.), то стає зрозумілим, чому Україна є найбіднішою країною Європи.

Отже, ми з’ясували, що є держава (органи державного управління) де-юре згідно Конституції і є реальна, тіньова держава. Де-факто тіньова система управління державою використовує Конституцію та закони України як ширму для своїх антиукраїнських, корупційних оборудок в інтересах олігархів, корупціонерів та Кремля. Таємниця влади в Україні розкрита. Час діяти.

Але щоб діяти правильно треба зрозуміти, що в успішних країнах ще є глибинна держава (deep state). Глибинна держава з’являється коли в країні починають існувати ключові інститути влади, наприклад НБУ, Міністерство юстицій, СБУ, МЗС зі своєю інституційною пам’яттю, традиціями, стандартами, духом. Причому всі вони направлені на користь державі. Ця інституційна патріотична стійкість базується на сталому персоналі цих інституцій. Цей сталий патріотичний персонал навіть сильніший, ніж керівництво, яке обирається чи законно призначається і тому воно вимушено грати за правилами глибинної держави. В яких країнах існує глибинна держава? На мою думку в США, у Франції, у Великобританії, в Ізраїлі, в Росії. В Україні елементи глибинної держави тільки почали формуватися лише в МЗС.

Якщо ми хочемо бути успішними, то не лише професіоналізм, але й патріотизм має стати головним критерієм отримання посади в ключових інститутах влади України.

Олександр Савченко

Поделитесь с друзьями в соцсетях:

 

- Геополитика - что самое страшное для Украины
- Опять заблудились?! Российские опознавательные знаки на форме ОМОНа при подавлении протестов в Беларуси! ВИДЕО
- Лука – ноль и банкрот или царь уже ненастоящий!
- 70% украинцев считают, что страна движется не туда
- «Не соблюдались даже минимальные стандарты»
07:34Июнь, 20 2019 2016

► РЕЗОНАНС 
недели
месяца