Через пару років в Україні закінчиться вода

Через пару років в Україні закінчиться вода

Прогнози експертів лякають


У найближчому майбутньому, на думку експертів, Україна може зіткнутися з дефіцитом води. Причина подібних заяв у тому, що зима була практично без снігу.

Саме це призвело до того, що в 2020 в Україні спостерігається найнижчий рівень води за сто років.
Сьогодні серед всіх країн світу Україна займає 125 місце за рівнем забезпечення водою. У порівнянні з багатьма європейськими країнами наш запас води дуже малий і становить навіть менше однієї тисячі кубічних метрів на людину.
"Для порівняння у Великобританії - це 5 тисяч кубометрів на людину, в Німеччині - 3 тисячі. Дефіцит води значно посилився цієї весни, тому що у нас була тепла зима без опадів і не відбулося наповнення наших природних джерел і басейнів за рахунок опадів", - прокоментував Андрій Нікітін, директор КП "Житомирводоканал".
Є ризики того, що деякі міста забезпечити водою не вдасться. Крім того, річки зникають зі стрімкою швидкістю: це пов'язано з тим, що в Україні не навчилися раціонально споживати воду. За прогнозами вчених, запасів води може вистачити до 2050 року, а що буде далі - незрозуміло. Незважаючи на це, в Державному агентстві водних ресурсів стверджують, що використання води підтримується приблизно на одному рівні і в водосховищах запасів більш ніж достатньо.
Ще більш безрадісна картина безпосередньо з питною водою. На думку президента Професійної асоціації екологів України Людмили Циганок, артезіанську воду варто використовувати тільки для питного водоспоживання, так як вже сьогодні Україна масштабними темпами втрачає питну прісну воду. За словами експерта, це серйозна проблема, яка не може не лякати.
"Ми бачимо дефіцит питної води, при цьому не знаємо реальної кількості питної артезіанської води", - зазначила вона.
Еколог повідомила, що артезіанські джерела не пораховані державою. За її словами, в Україні немає жодного фахівця, який би міг сказати: «У нас на найближчі 50-100 років є ось-така кількість питної артезіанської води».
"По-перше, потрібно провести моніторинг і зрозуміти поточну ситуацію. По-друге, треба заборонити використовувати унікальні джерела артезіанської води для потреб сільського господарства. Зараз це роблять, тому що законом не заборонено. Хоча, на мій погляд, це взагалі неприпустима, кримінальна аномалія ", - заявила фахівець.
На жаль, людей все ще потрібно переконувати в тому, що бути відповідальними по відношенню до природних ресурсів - вже не просто правило хорошого тону, а життєва необхідність.
 
ЗАРУЖКО ВАЛЕРІЯ
ВІЦЕ-ПРЕЗИДЕНТ З ПИТАНЬ СТАЛОГО РОЗВИТКУ ПРОФЕСІЙНОЇ АСОЦІАЦІЇ ЕКОЛОГІВ УКРАЇНИ

Поделитесь с друзьями в соцсетях:

 

 

 

- Ключевые цифры. Объявят ли в Украине локдаун из-за антирекордов по ковиду и нехватки мест в больницах
- Поездка "Слуг" на Донбасс началась с конфликта между атошниками и главным "слугой" Давидом Арахамией из-за слов о сокращении армии
- Закрытые магазины, границы на замке и комендантский час
- Зеленский отменил действие указа о дисциплинарных батальонах
- Парадокс - чем больше закрывают, тем больше вируса!
- Зеленский призывает к войне на нашей территории. Видео
- «Власть на таможне захватила мафия». Кого обвинил Михаил Саакашвили в хищениях 3 млрд.долларов
- МВФ подсчитал, что украинцы в три раза беднее россиян
- Вас остановила полиция: имеет ли право водитель снимать служебное удостоверение полицейского?
- В Нацбанке из Рожковой сделали «свадебного генерала»
10:26Сентябрь, 18 2020 1221

► РЕЗОНАНС 
недели
месяца